Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák este hogy altatjátok...

Anyukák este hogy altatjátok el a babátokat? Kisfiam 20 hónapos és este fél10 körül viszem be a szobájába aludni de még kb.45 perc mire elalszik.

Figyelt kérdés

Ott kell vele lennem a szobájába mert ha kijövök akkor üvölt :(! Hogyan próbáljam meg altatni hogy ne kelljen 1 órát ott ülni a szobájába?

Látom rajta hogy álmos de nemtudom miért nem alszik el!


2011. jan. 2. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek aki simán elalszik egyedül,és van olyan akivel kinlódás az esti elalvás.zért nem alszik el mert tudja,hogy akkor fogsz kimenni.És ha nyitva hagynád az ajtót?Gondolom fent vagytok még akkor.Vagy egy halvány gyerekfény ha világitana?
2011. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, én együtt alszok vele mégis ugyanígy 30-45 perc az elalvás, de az uncsitesó is így alszik (kislányom 19 u.tesó 17 hónapos) én azt figyeltem meg hogyha kicsit hűvösebb van a szobájában akkor hamarabb elalszik, egyébként tenni ellene nem sokat lehet szerintem, én abban bízok ha nagyobb lesz majd könnyebben elalszik.
2011. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Van neki ilyen bedugós ami világit a szobájába, de érdekes mert nem kell se kézben fogni csak ott kell hogy legyek a szobájában és egy idő után elalszik teljesen egyedül!
2011. jan. 2. 22:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy olyan babaőrzőt, amin Te is tudsz beszélni a kisfiadhoz. Nekünk is olyan van, ráadásul éjjeli fény is van rajta.
2011. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg magad mellett elaltatni,és amikor elaludt akkor vidd át a szobájába.
2011. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 28 hónapos és sajnos a mai napig is ott ülök mellette, mesélek neki, aztán még "dumálgat" minden félét és így kb. 30-40 perc mire kijövök a szobájából, de legalább alszik a helyén. Éjjel megébred és keres engem, de aztán visszaaltatom, valószínű "rosszat" álmodik. Én azt gondolom, ki fogják nőni ezt, a lényeg, hogy ne melletted aludjon el, mert ha beviszed a helyére, akkor felkel és keresni fog, akkor meg kezdheted előlről az egészet. Volt egy időszak amikor nyitva hagytam az ajtót és szépen elaludt, de erről is leszokott...Nálunk a félhomály be van kapcsolva és megvárom mindig míg elalszik. Ez van! Vannak ilyen babák nehezen elalvós babák.
2011. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én hiszek a Suttogó módszerében. Sosem kellett erőltetni a kisfiunkra semmit, mert jó alvó, de voltak éjszakák, amikor kigondolta, hogy letesztel minket. Én a mai napig ezt csinálom, ha valami miatt épp nincs kedve aludni: lefekvés, elmesélem, milyen jókat fog álmodni, ma miket csinált, milyen jó volt, mesélgetek neki, elmondom, milyen álmos vagyok én is, mindenki milyen jól fog aludni a saját ágyában, és hogy ki fogok én is menni, aludjon szépen, szóljon reggel, ha felébredt. Normál esetben ezzel el is megy aludni. Ha nem, pár perc hiszti után bemegyek, megint elmesélem neki halkan, hogy milyen álmos ő is én is, hadd aludjon mindenki a saját ágyában és szobájában, mert már késő van, majd rögtön kijövök. Picit megsimogatom. És ezt csinálom egyre ritkábban, simogatás nélkül. Max 15 perc és vége van, de hallani mindig, hogy halkul, ha nem erősödik vissza, már nem megyek be. Egyszer kellett hosszabb ideig kibirni kb 6 hónapos korában, azóta van, hogy ő mondja, hogy "anya is alszik saját ágyában, Marci is alszik saját ágyában". Fel a fejjel, szerintem ez nem komoly, ha beteg vagy fáj valamilye, persze nem igy fogsz vele bánni, de a hisztit ne hagyd. Kisfiam 21 hónapos most.
2011. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nagyon nagy mákom van a kislányommal, én soha nem altattam, mert nem volt rá szükség. Egyszerűen betettem a kiságyba, és ő tudta hogy este van,aludni kell. Egy hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, csak olyankor riad fel ha fogzik éppen. Most 12 hónapos. Idők alatt csak annyi változott az elalvási szokásában, hogy most kap lefekvés előtt egy kis vizet. Viszont az alvós állata mindig kéznél kell hogy legyen, az arcához húzza, és úgy alszik el.

2011. jan. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ugyanez van nálunk is, csak nekünk lányunk van, 22 hónapos.

Eddig elaludt délben 15-20, este 30 perc alatt. De mostmár duplája mindegyik idő. Pár perc cicizés, be az ágyába és ott kell állnom mellette, simogatnom a pocakját, v néha egyszerűen csak ott lenni. Én is el vagyok keseredve, bevallom, sokszor majdnem megingok, h kiveszem, lefekszünk az ágyra a szobájában és majd ott elalszik...de ezt végképp nem akarom, örülök, h az ágyában alszik el, még ha ilyen hosszú ideig tart is.

Nekem nem baj, h ott kell lennem mellette, csak legalább hamarabb aludna el, m a kiságyra dőlve a napi majd'2 óra simizéstől már fáj és zsibbad mindenem.

Próbálom kicsit bent hagyni a szobájában egyedül, de csak mondja a magáét, magyaráz, majd egy idő után engem hívogat. Persze ha nem megyek, sírni kezd.

Fél 11-nél előbb nem alszik el. Ha netán vmi miatt kimaradt a du-i alvás, legkorábban 10-kor aludt el...szóval vhogy nem szeretne korábban aludni. Ja, és ha egész nap a levegőn van, akkor sem változik a helyzet...

Mostmár legalább tudom, h nem vagyok egyedül - eddig azt hittem, m ismerősöknél nincs ilyen probléma, beteszik az ágyba a gyerkőcöt és szépen elalszik egyedül...

Reménykedjünk, h ahogy nő, változik ez is:)

2011. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)! Akkor mostmár tudom,hogy nem vagyok egyedül a helyzettel és remélem hogy majd tényleg kinővi az én babám is :)
2011. jan. 3. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!