Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engednétek már 10 hónapos...

Engednétek már 10 hónapos babátokat a mamánál aludni?

Figyelt kérdés

Igazából anyósom most kiharcolta hogy a hétvégét a 10 hós fiam náluk tölthesse(szombaton aludjon ott),mert hogy mivel ők vidéken laknak, én anyumék többet lehetnek vele, és ez már igazán jár nekik, meg akkor mi is lazíthatunk a férjemmel...Ez tényleg jó is lenne, de van egy két dolog ami miatt nem nagyon akarom ezt az egészet:

Az egyik, hogy igaz szeretetből, de csupa hülyeséget csinálnak sokszor.Mondok pár példát:újszülött volt fiam, nem nagyon akartak kezet mosni mikor jöttek hozzánk, mert ők nem koszosan jönnek, hiába mondtam, de a lépcsőházban ha megfogják a korlátot már elég...ezt játszottuk sokáig, h szó szerint cselezni kelett hogy mossák meg a kezüket,4 hónaposan megolvadt csokit nyalattak vele mikor 2 percre kimentem a szobából, és nevetve mesélték hogy ízlik neki...,vagy legutobb náluk voltunk, direkt mondtam többszöri kérésükre, miszerint hagy egye meg kisfiam a túrórudit közvetlen ebéd előtt, mondtam vagy 10szer, hogy inkább utána, mert nem eszik ebédet rendesen.Látszólag belenyugodtak, erre kiderült mégis mikor nem láttam odadták neki10 percel ebéd előtt, én meg jól megtömtem a babám, annak ellenére, hoyg szokásától eltérően alig akart enni...Ki is böffent egy picit, akkor mondták mosolyogva, hogy lehet nem kellet volna tényleg a rudit...Na szóval ilye szeretetből "butusok"...Tudom ha elmondanám a napirendjét nagyjából tartanák ők, de azért "zsiványkodnának is",. mert szerintük ez a nagyszülők dolga.

De a másik és fontosabb indok ami miatt félek, hogy nincs autójuk, egy kis faluban laknak, ahol 20 percre(nálunk) van a legközelebbi ügyelet, ha bármi baj lenne...Nem negatívan állok hozzá, mert valószínű semmi baj nem lenne, de ha mégis...akkor mire mi odaérünk meg vissza az majd egy óra...Amúgy imádják a fiam, tudom hogy jól érezné magát, de mégis vacillálok... Szerintetek?Ti mikor altattátok először mamánál?


2011. okt. 17. 08:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hűha,nehéz döntés,tényleg.Ha a fiam 10 hónapos korában lett volna legalább egy fél nagymamája :-) (valójában van neki egy,de haragban vagyok édesanyámmal),akkor ÉN megengedtem volna,hogy nála aludjon.DE!!!!Az én anyám itt lakik a fővárosban,művelt,intelligens,modern és csak néha adna olyat neki,amit én nem biztos,hogy megengednék...

Igazából lehet,hogy az sem baj,ha most az egyszer ellazulsz,elengeded a kicsit,és nem foglalkozol azzal,hogy valószínűleg csokit adnak neki evés előtt.Vagy akár vacsorára (habár,ha a gyerek nem fog aludni az esti csokitól,magukkal szúrnak ki).Mert ha ez egyszer-egyszer így zajlik,abban nincs semmi rossz.Elvégre a nagyszülők azért (is) vannak,hogy kényeztessék az unokáikat.Ami tényleg aggasztó az az,hogy tényleg kicsit messze van az ügyelet.De lehet,hogy csak mi vagyunk túl aggodalmaskodók?

2011. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A saját gyerekemből indulok ki, aki mindig velem és az apjával volt eddig (mi is együtt élünk az én anyukámmal). Szóval egyetlen éjjelt, de még egy teljes napot sem töltött nélkülem, 14 hónapos. Nem engedném. Még 14 hónaposan sem. A másik az, hogy sem apósomra, sem anyósomra nem bíznám a babát (különváltak már). Anyukámban megbízom. Én szerintem egy 10 hónapos (ha nincs különösebb indok, pl. elutaztok, kórházba kerülsz, másképp nem lehet megoldani) kicsi még ahhoz, hogy máshol aludjon a szülei nélkül. Amiket leírsz még pluszba, hogy kis faluban laknak autó nélkül stb., az csak megerősíti, hogy nem engedném. Majd ha nagyobb lesz, biztos jó nyarakat fog ött tölteni, de még nagyon picinek tartom ehhez, én nem engedném.
2011. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolog, hogy elengedném!!
2011. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném,pont amiatt,hogy már többször kértél valamit és áthágták.A te gyereked,úgy csinálod a dolgokat vele kapcsolatban,ahogy neked jó.Ők meg majd megtanulják a játékszabályokat.Ha nem,így jártak.

Én egyébként 2 évesen hagytam ott először pár napra,akkor is anyuéknál aludt,anyósoméknál csak nappal volt.3 évesen aludt anyósoméknál is.

2011. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Valószinű én ennél önzöbb vagyok.Anyukám itt lakik tölünk 200 méterre igy hagyom,hogy elvigye őket,persze csak ritkán viszi.Imádja őket,de már nincs annyi türelme mint régen:)Anyosomék 50km élnek,de mivel csak 2 hetente jönnek vagy még ritkábban igy soha nem aludhatnak ott a gyerekek.Hozzáteszem,nem azért mert önzö vagyok,de féltem őket.Ő nem tudja mire van szükségük és a lányom már 5 éves ha akarna mondaná és elmenne,de én nem kényszeritem őket.Azt mondtam ha akkorák lesznek,hogy maguktol menni akarnak szó nélkül viszem őket hiszen ők a nagyszülök,de amig ilyen kicsik addig nem .Kislányom 5 hónapos a Fiam pedig 3 éves.Szerintem frászt kapnának éjszaka,hogy nincs anya.Ha elmegyünk nagyritkán valahova akkor vagy anyunál alszanak,vagy áttjön anyu és reggel már én kelek fel hozzájuk.Ők is jöhetnének vigyázni rájjuk,de ők nem mert csak vinnék őket
2011. okt. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

jajj ne csináljunk már ebből ekkora ügyet hogy anyuci nélkül tölt el egy éjszakát.14 hónaposan még nem töltött nélküled egy napot, éjszakát sem?ez neked sem jó...én is imádom a gyerekem, de 12 hósan aludt először anyukámnál.most 3 éves, és szokott mamáknál aludni és imádja, és mi is feltöltődünk.

nyugodtan aludhat ott szerintem, másnap korán odamész.nem kell stresszelni, nem lesz gond. a gyereknek is jó h megtanulja nincs összenőve anyával.

mi mondjuk így is össze vagyunk nőve, de nem sír ha elmegyek, és jót tesz neki egy kis külön töltött idő, ami nem sok természetesen.

ha nagyon későn szoktatod h máshol is aludjon akkor nagyon nehéz lesz....pl nálunk abból sem lesz gond h amikor születik nem soká a tesó, kórházban leszek (bár kicsit félek mert az hosszú idő), de mégsem fog kétségbeesni hogy anya úristen nincs itt...mert van apa is....

2011. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
Nem engedném a helyedben, sőt, én valószínűleg már összerúgtam volna velük a port az ilyen dolgokért. Ami nem biztos, hogy szép dolog, de ha valamit többször szépen kérek és sz@rnak rá, bennem felmegy a pumpa. Sajnos sok nagyszülő (az én anyósom is ilyen) nem foglalkozik vele, hogy hosszútávon mi jó a gyereknek. Az a fontos, hogy akkor jó legyen. Nálunk folyamatosan kapják a kakasos és kojak nyalókát (sokat, mert olcsó és hát inkább mennyiséget ad neki - mert szerinte az jobb -, mint minőséget, sokat kaptak már 4-5 évesen is cukrostejet cumisüvegből lefekvés előtt. Aztán amikor szuvasodtak a fiamnak az első fogai és mutattam, akkor meg azt mondta, hogy nem attól van. Mert ha ott alszanak nem kell fogat mosni este, valamikor fürödni sem.
2011. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam másfél éves.

Pár hónapja aludt először anyuéknál, és most a hétvégén.

Anyósom még sosem kérte, hogy hadd aludjon ott, szerintem tudja, hogy úgysem engednénk. Igaz, van még 3 másik unoka, akik rendszeresen ott alszanak, az egyik kislány pl olyan 8 hónapos korától, kéthetente. Én nem vagyok a híve ennek az "aludjon máshol a gyerek, hogy szokja" dolognak. Most azért aludt anyunál, mert egyszer esküvőn voltunk, egyszer pedig hajnalban utaznom kellett, és előtte este átvittük, hogy ne kelljen kelteni.


A te helyzetedben nem engedném anyósnál aludni, egyrészt szerintem nagyon kicsi még, másrészt pont ezért, mert semmibe veszik a kéréseidet.

2011. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 08:50

Nem az a baj, hogy nem akarja, hogy a gyermek máshol aludjon, hanem az, hogy nem bízik meg az anyósában, amit a leírtak alapján tökéletesen meg tudok érteni.

2011. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
tudom tudom és nekem is ilyen problémáim voltak anyósssal de mára megértette:)tanítani kell őket:)
2011. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!