Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tápszerek vannak...

Milyen tápszerek vannak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mi külföldön élünk és júniusban megyünk haza 3 hétre. Kisfiam /tápszeres/ akkor lesz 5 hónapos és még nem kezdtem el a hozzátáplálást. Nem tudom hogy innen vigyem a tápszert neki amit megszokott, vagy adhatok neki nyugodtan más fajtát? És mi van, ha azt nem bírja, vagy nem szereti? Viszont ha innen viszem akkor 3 dobozzal biztos vinnem kell. Fel engedik azt a repülőre, vagy előtte felbontatják velem????
2009. ápr. 23. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt érdeklöd meg,felviheted e a gépre a tápszereket.Vanak jó tápszerek.Mekora a baba? 1-es tápszereket doki irja föl.Ez áll.6-honapos korig van.
2009. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most lesz 4 hónapos, 6700 g és nagyon jó evő, szóval kell készülnöm az útra több üveg tápszerrel....
2009. ápr. 23. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó volna tudni, h milyen tápszert eszik a babád!

Sokféle tápszer van, az 1-es gyógyszertárban kapható (vény nélkül is), boltokban, drogériákban 2-től (6 hótól) találsz általában.

Speciális tápit szintén a patikában kapsz (HA, AR).

2009. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
SMA tápszert eszik, de adtam már neki Aptamilt is. Az azt hiszem van otthon is. Vagy azt is csak az orvos írja fel?
2009. ápr. 23. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Vannak Német Tápszerek: PL: Nestlé:

BEBA, HIPP, MILUMIL

FRancia: NOVOLAC

HUMANA (nem tudom milyen gyátmány)

Magyar termékek: NUTRILON, MILDIBÉ


Ezek kaphatóak újszülött kortól, pre, vagy start felirattal patikában, és mindegyik szinte HA, azaz hypoallergén. Nálunk ezt javasolják hat hónapos korig. Utána jönnek a kettes tápszerek, ezek közül is van hypoallargén és antireflux /bukós babáknak/. Nem tudom, hogy a te babád már ezt eszi e, vagy még az egyest. Ezek után jönnek a hármasok, de ezek csak nyolc, kilenc hónapos kortól.

Szerintem elég gazdag a kínálat, kérdezd meg a gyermekorvost, hogy ismeri e valamelyiket. Szerintem a BEBA eléggé elterjedt, és jó is. Aztán sokan a HUMANÁT dícsérik, és jó még a MILUMIL is.

Mi a BEBA HA START AKTÍV-ot kaptuk pótlásnak az elejétől. Nekünk bevált. Én mindenképpen csak hypoallergén tápszert adnék, mert ebben sokkal kissebbek a fehérjemolekulák, mint a simában, magyarán jobban hasonlít az anyatejre. De sajnos ezért egy kicsit keserű az íze.

Remélem segítettem!


Négy gyermek anyukája

2009. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi az SMA tápszer, erről még nem hallottam. Angol?
2009. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tápszert korlátlan menyiségben fel lehet vinni a repülőre. Szerintem tankolj fel előre és hozz onnan.

Amúgy itthon is vannak jó tejizű tápik. A Ha (Hipoallergén )tápik kicsit keserűek és nem minden baba szereti, vagy fogadja el.

Vannak gyümivel izesitettek, mint pl alma, vagy banán izű. És létezik gabonás is.

Vagy küldess itthonról csomagban valamilyet, hogy kipróbáld a pici megeszi e, és akkor itthon is meg tudod venni. Minden esetre én hoznék kintről, biztos, ami biztos.

2009. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Az Aptamilt mostanában nem láttam, de régebben volt. Most a Milumil van.
2009. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16:24-es vagyok.

Mi elsőnek Aptamil HA Prev nevezetű tápszert kaptunk, vényre. Recept nélkül nem tudom, h lehet-e kapni, mert 1 nap után váltanunk kellett, az én babámnak hasmenése lett tőle.

Utána Humana-t kaptunk, attól 3 hét után szorulása lett.

Váltottunk BEBA HA Start Aktívra, ezt ette 6 hós koráig.

Most kezdtük a BEBA 2 Aktív-ot, eddig jó.

BEBA HA Start Aktív vény nélkül kapható, kb 2700 Ft, vénnyel 2024 nálunk.

Az Aptamil árára sajnos már nem emlékszem.

A SMA nálunk nem kapható.

2009. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt hiszem innen viszek haza pár dobozzal. :) :)
2009. ápr. 23. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!