Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes babámnak hetek óta...

Disi kérdése:

11 hetes babámnak hetek óta szívnom kell az orrát majdnem minden nap. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Általában reggel szörcsög, de volt olyan, hogy délutánra van takony (általában nedves, néha száraz). Az evésben nem mindig zavarja annyira hogy sírjon is, inkább engem, hogy hallom hogy nehezebben kap levegőt. Éjszaka is hosszú ujjúban alszik, 26-27 fok van a szobánkban. A védőnőm szerint normális, lehet hogy száraz a levegő?
2011. szept. 16. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A 26-27 fok nagyon sok, főleg, hogy még jól fel is van öltöztetve.
2011. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
26-27 fok nagyon meleg, ha nálunk ilyen meleg van csak bodyban alszik a fiam. nem szabad túlöltöztetni, attól fáznak meg a babák. jól szellőztess ki és használj hidegpárásítót.
2011. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

első

Miért van ilyen meleg?

Nem nyitod ki éjszakára az ablakot?

2011. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyi fokban túlöltözteted, leizzad és könnyen meg is fázik. Sajnos a túlöltöztetett babák nagy része állandóan beteg... Ha a benti hőmérsékleten nem tudsz változtatni, akkor vékonyabb, lazább ruhát adj rá nappal és éjjel is. Az ideális benti hőmérséklet 21-22 fok nappal és éjjel elég ennél néhány fokkal kevesebb is.
2011. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Adjál rá még egy jó vastag pólyát és takard be egy dunnával és várd a csodát!!! És ha ez nem elég akkor még rá is fűthetsz egy kicsit!!
2011. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon meleg van nálatok, próbáld inkább vékonyabban öltöztetni, mert ha leizzad könnyen megfázhat.

De egyébként az én kislányomnak is sokáig minden nap kellett szívni az orrát, de nem volt beteg. Igazából, ha bele gondolsz, te is időnként kifújod az orrod, még akkor is ha nem vagy náthás. Hiszen az orr szűri ki a levegőben lévő port is.tehát valamennyi váladék mindig termelődik.Ha egyébként más panasza nincs szerintem nem gond.

2011. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jószándékú válaszokat. Azt nem tudom miért kell primitívnek lenni és nekimenni a másiknak. Te biztos nagyon jó anyuka vagy, és mindent azonnal tudtál magadtól. Valószínűleg azért teszek fel kérdést, mert szükségem van tanácsokra, nem azért hogy leosszanak. Eddig én sem öltöztettem fel ennyire, pont ezért adtam rá hosszú ujjút, mert attól féltem, hogy alul öltöztetem és emiatt taknyos. Sajnos a falak ontják magukból a meleget, nem tudom lehűteni a szobát, este ki szoktuk nyitni az ablakot, de akkor megint csak attól féltem, hogy ezzel váltom ki, mert ráengedem a 18-19 fokos levegőt. (Én is betakarózom, mert fázós vagyok, ezért gondoltam, hogy neki sem jó.) Szerintetek inkább legyen nyitva az ablak akár egész éjszaka? Tapasztalt anyukák TANÁCSÁT szeretném kérni, első babó, lehet túl aggódós vagyok. Előre is köszönöm. :)))))
2011. szept. 16. 16:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a te válaszod is, csak most olvastam. Szerencsére nincs semmi más panaszunk, csak hiába kérdezgettem az ismerősöket, senkinél nem fordult ez elő, ezért gondoltam, hogy nem normális. Maradunk egy bodynál éjszakára, hálózsákba azért beletegyem (vékony nyárit kaptunk)? Igazi kis vándorlóbajnok éjszakánként :))))))
2011. szept. 16. 17:05
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

igen, a hálózsákot ráadhatod ha nyári. nem kell éjjel kinyitni az ablakot mer az meg sok, hogy lefekteted a 27 fokban és felébred a 17-18 fokban.

inkább lefekvés előtt egy órát szellőztess, ha meg nem hűl akkor öltöztesd a meleghez :)

2011. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam 6 hónapos - nálunk ugyanez a helyzet :)

Most 26 fok van nála (tegnap még 27 volt), és hosszú ujjú bodyban alszik + vékony pizsialsóban, mert ha rövidujjúban van, akkor hajnalra hideg az egész gyerek (tarkótól bokáig).

Én is 2-3 naponta porszívózom az orrát (inkább száraz fikuszt). Biztos van hátránya, előnye viszont, hogy fiam képes elaludni közben annyira hozzászokott már.

2011. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!