Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, amióta...

Mi lehet az oka, amióta megszületett a kisbaba az Anyuka sokat sír, mindkét szülő nagyon feszült? /Pedig nagyon várták a babát és nagyon boldogok/.

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

a kimerültségtől.elő szokott fordulni de vigyázni kell,nehogy szülés utáni depresszióról legyen szó az anyukánál.

sok segítségre van ilyenkor szükségük,hiszen alig tudnak pihenni valamit,ha első baba akkor pedig plán nagy a feszültség.

2011. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Depresszió.

Olvass utána a google.hu-n találsz róla sok mindent szülés utáni depresszió címmel.

Nem biztos,hogy elmúlik,orvos nélkül.Ez a mértékétől függ.

2011. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Első gyereknél ez mindig így van.Tényleg kell a sok segítség!!!!!Nem egyszerű, persze ahogy nől a baba egyre könyebb.Az első 3 hónap gáz, utánna jobb.A második babánál meg még könyebb.
2011. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Ezek tipikusan a szülés utáni depresszió tünetei. Nálunk is ez volt, sok kapcsolat válságba kerül ilyenkor. Nagyon toleránsnak kell lenni a két félnek egymáshoz. Olvass utána esetleg a neten, írd be a google-ba, h szülés utáni depresszió.
2011. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi 1 évet vártunk a babánkra, és utána nagyon feszültek voltunk sokszor, volt, hogy alig vártam a férjem, hazaért, és kimentem az erkélyre egy órára.

Voltak viták is, de elmúltak. Túl vagyunk rajta, most 6 hónapos a fiacskánk, és úgy érzem, nekem van a világon a legcsodálatosabb életem.

2011. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
NEM depresszió ez, hanem egyszerre "rászakadt" egy csomó felelősség, új feladatok amivel akkor szembesül egy anya, amikor hazaviszi a kórházból a babát. Majd elmúlik. Alvás, pihenés amikor csak lehet.
2011. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nincs mindenhol így.Az ilyen nők többsége keresi a babát a hasában,és nem érti mért nincs ott.Hozzájárul a fáradtság,a monotonitás,az éjszakázás,a megfelelni vágyás,az elégedetlenség magával,a társaság hiánya,a beszélgetés hiánya.Nem mindenki tud kilábalni belőle pszichológus nélkül.

Remélem neki sikerülni fog.

[link]

2011. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is sokat sírtam az elején. Hasfájós volt, alig aludt... teljesen ki voltam.
2011. szept. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első héten én is sokat sirtam. Mert megváltozott az életem, a felelősség stb... Pedig nagyon akartuk a babát, sőt igazából teljesen megszenvedtem érte, mert 4hónapot egyhuzamban a kórházban töltöttem, közben vakbélgyulladást kaptam 28hetesen stb... És mégis akkor amikor meglett rájöttem, hogy más lesz az életem. De már tul vagyok rajt, igazából talán 1hétig tartott. Imádom az anyaságot. Egyébként amikor a kórházban voltam, akkor visszajött szülés után 1 héttel a kórházba egy anyuka, mert teljesen depis lett. Bent volt vagy 2-3hetet a babájával. Orvosságokat kapott. A baba kb 1éves koráig szednie is kell. Nagyon magaalatt volt. Pedig ők is nagyo akarták a babát, lombikkal lett nekik.
2011. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóról szóra az volt nálam is, amit 20:28as írt...

nem is tudom, hogy lábaltam ki belőle. egyfolytában a pocakomban rugdosó kis lényt sirattam, az üvöltő gombóc meg ott volt mellettem. :-((( biztos voltam benne, hogy bármi, amit teszek, rossz, mert a gyerek egyfolytában sír. kb. 4-6 hónapig eltartott és nyilván segített, hogy felismertem, miről van szó, valahol a "szünetelő" hivatásomnak is része, így tudtam, mi a teendő elméletben és megpróbáltam a gyakorlatban tenni, amit ilyenkor kell. kellett kb. két hónap. és egy ok, hogy miért sír annyit a fiam, ami sajnos szintén kiderült, de egyéves korára megoldódott :-) most ő a legfantasztikusabb, leggyünyörűbb, legokosabb, legvidámabb, leglegleg... kiskrapek széles e világon :-)))) aki egyébként lombikbaba, akire három évet vártunk. és jelenleg a házasságom megmentésén kellene fáradoznom :-(((

2011. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!