Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy élte meg az akinek...

Hogy élte meg az akinek császárral és altatásban lett meg a kisbabája? Mikor foghatta meg először? Baba-mama kötődés?

Figyelt kérdés
Még a 40hét felénél járok de tudni,hogy császárral ,altatásban lehet csak meg a picim gerinc műtét és sérvek miatt!Kicsit aggódok milyen lesz a baba kötődése hozzám ha nem foghatom meg közvetlenül szülés után .
2009. ápr. 24. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Nekem igy lett meg a pici, sajna azonnali császár lett eleinte nagyon bántott a dolog de az még jobban h a nővérek ba...tak...szólni a férjemnek ugyhogy ő még késöbb láthatta,mikor felkeltem én hivtam őt...

Viszont iszonyatosan kőtödik hozzám a fiam..ami nagyon jó...

2009. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Császárral szültem,16 óra vajúdés után nem volak toló fájások, egy pillanatra láttam csak a babát, de a párom mehetett a babával a csecsemőosztályra ahol ellátták a picit, foghatta egy 15 percet, majd jött hozzám. Este 9-kor lett meg a baba, másnap délben kaptam meg,mikor már felálltam, s tudtam menni, úgy mentem érte a csecsemőosztályra ahol egy ápoló babusgatta.

Csak nálam nyugszik meg, kötődik , érzi ki az anyukája.

Egyébként műtét után nem is bírnád ellátni a babát, mert fáradt leszel, s gyenge. De ha utánna mikor fel lehet állni erőt veszel magadon, felállsz, sétálsz, akkor hamarabb gyógyulsz. Én abszolut nem véreztem császár után, egy egy csepp volt csak, ennyi előnye volt a dolognak.

Ja, és készülj fel, ezt nekem sem mondta senki, miután megszültél majd ha egyik, másik oldaladra fordulsz, ill. felállsz, olyan érzés lesz a hasadban, mintha a szerveid csúsznának jobbra, balra, mert ugye a nagy has megmarad, csak kicsit plattyadtabb lesz. Na nekem ez volt a legkellemetlenebb, semmi nem fájt.

2009. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szülés után 2 héttel foghattam meg először,mert az intenzíven volt.3 hét után tehettem először mellre és azóta is szopik(11 hónapos),úgyhogy ne aggódj kötődni fog hozzád így is ugyanúgy.
2009. ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 37. hétre szültem, előtte 3 napig bent feküdtem a kórházban, és amikor már úgy volt, hogy másnap hazamehetek, keresztbe tett egy rossz vérkép, és közölték, hogy van 10 percem, megyünk császározni. Borzasztó érzés volt, ez az egyetlen dolog volt, amire a 9 hónap alatt egyáltalán nem gondoltam, nem készültem. Szerencsére a férjem ott tudott lenni velem a császár alatt. A kisfiamat nem adták a kezembe, elvitték az intenzívre, így csak másnaptól lehetett velem. Nem tudtam egyáltalán szoptatni, mert napi 20 ml tejem volt, ami ugye nem elég, így maradt a tápszer. A mai napig nagyon kötődik hozzám, nagyon szeretem, ő és az apukája az életem értelmei!!! Ne aggódj, az a fontos, hogy érezze a szeretetet, és hidd el, hogy kötődni fog!


7,5 hós kisfiú anyukája

2009. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy nem altatásban, hanem spinális érzéstelenítéssel született a kisfiam, de szerintem a szülés körülményeinek semmi köze ahhoz, hogy milyen lesz a babád viszonya hozzád, és fordítva.

Nekem miután kivették elvitték egyből megvizsgálni, úgy 5-6 percnek tűnt mikor visszahozták megmutatni. Akkor nem foghattam meg. Én nem kerültem őrzőbe, egyből áttoltak az osztályra. 15.18-kor született, 16 órakor már hozták is ki szoptatásra. 7 hós lesz a napokban, néha-néha elfogad mást is, de igazából még mindig csak szopik. És imádjuk egymást!!!

2009. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem fontos, hogy ne tragédiaként fogd fel a császármetszést. Egészséges, gyönyörű babád fog így is születni.

Mindkét gyermekem altatásos császárral született. Nagyobbik 8 éves, mai napig bújik, hízeleg.

Kicsi 9 hónapos, ha itthon hagyom valakivel 1-2 órára szinte kibújik a bőréből ha meglát.

Ne hagyd, hogy ezzel a nem ragaszkodik dumával befolyásoljanak.

Ő a te kisbabád lesz, és te leszel az édesanyja. Akár így születik,akár úgy.


Minden jót kívánok Nektek!

2009. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Megnyugodtam teljesen . Minden válaszadómnak minden jót és jó egészséget kívánok!
2009. ápr. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!