Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat buko babanak tenyleg...

Sokat buko babanak tenyleg hasznal a pepes etel bevezetese?

Figyelt kérdés
a babam kicsit tobbet bukik az atlagnal es az orvosunk azt javasolta, h kezdjek neki almalevet es aztan pepet adni, hatha akkor javul a dolog ha nem csak folyekonyat eszik. betoltotte a 4 honapot(18 hetes) es kizarolag anyatejes, en kicsit kesobbre kepzeltem el a kostolgatast. arra lennek kivancsi, hogy fordult elo ez masnal is es a korabbi pepes etel bevezetese tenylegesen segitett-e, mert ha igen akkor mi is elkezdjuk a gyumolcsoket. koszonom elore is a valszokat
2009. ápr. 24. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Kizárólag anyatejes babánál meg kéne várni a 6. hónapot a hozzátáplálással!!! Nem is értem, a doki miért ilyen javaslatot tesz!!! Ez egyenes út ahhoz, hogy csökkenjen a tejed mennyisége!!! Az én babám nagyon-nagyon sokat bukik, de szépen fejlődik, kb. 1 hónapos kora óta bukik sokat és most 7 hónapos! Már kóstolunk, de ennek ellenére bukik ugyanúgy, hiába a sok böfiztetés, ágy megemelése, kaptunk egy sűrítő gélt (tápszer sűrítésére van), amit szopik előtt kell adni, hogy megfogja a tejet a gyomrában, ettől talán picivel jobb lett, de nem múlt el. Ilyen kis babáknál még normális a bukás, mert a gyomor és a nyelőcső közti záróizom gyengus, de állítólag majd elmúlik. Szépen gyarapodik a babád? Nem sír szopi közben? Mert akkor szerintem NE kezd még el a kóstoltatást, felesleges, hiszen 6 hónapig teljesen jó a babának az anyatej, nincs is más, ami jobb nála és a pépestől nem fog elmúlni a bukás (ha a mi példánkat nézzük, pedig már egy egész banánt is megevett pépesen, mégis bukott). Ha szeretnéd még szoptatni és szeretnéd, hogy megmaradjon a tejed mennyisége, ne hallgass a gyerekorvosra vagy kérdezz meg egy másikat, esetleg neten egy szakértőt vagy kérd a dokit, hogy írja fel a sűrítő gélt (neve Nutriton), hátha nálatok is javul a dolog!!!!!!!!!
2009. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tápszeres baba, akkor van kifejezetten olyan tápszer (Milupa AR), amelyet elkészítés után azonnal kell fogyasztani, mert hamar besűrűsödik. Ennek az a lényege, hogy a pocakban besűrűsödik, olyan lesz mint a tejbegríz, és akkor nem jön vissza. Nekünk ezt írták fel a 13 hónapos kisfiamnak, mert esténként állandóan hányt. Tényleg segített. Az AR egyébként antirefluxot takar. Ja és ezt a tápszert lehet újszülötteknek is adni. Ha szoptatott baba, akkor sajnos nincs ötletem, de azért gondolom a doki tudja, hogy mit miért ajánl. Egyébként én a kisfiamat 4 és fél hónapos koráig szoptattam, mert teherbe estem és egyszerűen elmentem a tejem, és akkor kezdtem már vele kostóltatni ezt-azt. Persze az a legjobb, ha 6 hónapos koráig csak anyatejet kap, de azért nem hinném, hogy összedől a világ, ha orvosilag indokolt esetben előbb kap mást.
2009. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az orvosilag indokolt egy kissé túlzás, nem? Azért ne vegyünk mindent készpénznek, amit a gyerekorvosok mondanak. Sajnos sok olyan doki létezik, aki nem halad a korral, még mindig a maradi elveket vallja, szóval szerintem érdemes átgondolni, hogy mindent betartunk-e!!! Ha anyatejes az a baba, akkor nem jó előbb kóstoltatni és amúgy sem érett az emésztőrendszerük a babáknak, ha tápos, se indokolt, hogy előbb elkezdjük a hozzátápit, mint a 6. hónap!!!
2009. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: az én babám is sokat bukik, AR tápszert kap és kanalas ételt is eszik már. Lényeges javulást egyik sem hozott. Sajnos.
2009. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
en ertem az orvosom elkepzeleset(mellesleg en is orvos vagyok, csak nem gyerek), nem maradisagbol tanacsolta. elkepzelesm szerint meg szeretnek szoptatni TUDOM, h az anyatej a legjobb, de ha a korabbi gyumolcs bevezetese az etrendbe segitene a babamnak, nem lennek ellene.szerintem jobb mint a tapszeralapu tejpep es egyeb szintetikus suritok, mert friss es vitamindus. ezert lennek kivancsi mas anyukak tapasztalataira akik hasonlo cipoben jarnak es nem a sablon szovegekre, h az orvosok szivtelenek, kostoltatni csak 6 honapos kor utan szabad stb.
2009. ápr. 24. 10:47
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Már bocsi, de én az első vagyok és azon kívül, hogy leírtam a véleményemet a korai hozzátáplálással kapcsolatban, azt is leírtam, hogy nekünk a pépektől sem javult a bukás. De leírom még egyszer, 7 hónapos, már kapott almát, banánk, krumplit, répát és mindig bukott ugyanúgy, tehát a kérdésedre a válaszom, NÁLUNK NEM HASZNÁLT A BUKÁSRA A PÉPES ÉTELEK BEVEZETÉSE, remélem így már érthető voltam!
2009. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, ertettem , koszonom a valaszt(elso valaszolonak kulonosen :), azt hittem ha pontozok az eleg visszajelzes :)
2009. ápr. 24. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónapos,tápszeres. 4 hónapja kezdtük a hozzátáplálást,már evett kissé darabos ételt is,a bukás még sem csökkent. Sajnos!
2009. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Miért kell állandóan kötekedni? Csak hogy idézzek: "Az orvosilag indokolt egy kissé túlzás, nem?" Itt mindenki leírhajta a saját tapasztalatait. Igen, én sem mindig hagyatkozom a gyerekorvosra, de ha a baba tényleg állandóan bukik, akkor lehet, hogy mégiscsak kellene valamit tenni. Bizony vannak maradi dokik, de az is lehet, hogy majd 50 év múlva azon röhög az orvostársadalom - meg mi is - amit most a legszuperebb eljárásnak gondolunk. Ami tegnap káros volt, attól ma rákot kapunk. Persze ez most szélsőséges volt, de talán értitek, hogy mit akartam ezzel mondani. Mellesleg minden baba más és más, ezért szerintem nincs általánosan érvényes tanács. Itt mi maximum tapasztalatokat tudunk megosztani, de az anyukának kell eldöntenie, hogy melyik megoldást választja, mi az, amit el tud fogadni, hiszen mégiscsak az ő pici babájáról van szó :-)
2009. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!