Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel mit adtok a babának...

Éjjel mit adtok a babának tejet vagy vizet ha korábban már átaludta az éjszakákat?

Figyelt kérdés
6 hós a hozzátáplálás óta igényli a plusz folyadékot. Már két hete átalussza az éjszakát ma felkelt és nem tudtam visszaaltatni. Egy óra múlva adtam neki vizet megivott egy decit és visszaaludt. Jól tettem vagy mellre kellet volna raknom?
2011. nov. 3. 05:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Ha szomjas,akkor víz vagy tea kell neki, nem szopi.
2011. nov. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha visszaaludt utána, valószínűleg nem éhes volt, így elég a víz. Lehet picit önző álláspont, mert a cicinek biztos örült volna, de jobban jártok vele: nem kell, hogy újra rászokjon az éjszakai kelésre, cicin visszaalvásra vagy később valami fogrongáló italra.

Szomjas meg lehet a hozzátáplálástól, de az épp picit melegebbre kalibrált takarótól vagy a fűtés miatti száraz levegőtől is. De nem biztos, hogy pont ezért kel újra: lehet a foga, a hasa vagy rossz álom, kényelmetlenség, új mozgásforma miatti sajtkukacság :)

Én mindig odakészítek az ágya mellé egy kis forralt vizet este - 1 évesen már önkiszolgálta magát belőle néha éjszaka vagy csak reggel, de nagyrészt szépen megtanulta, hogy éjjel nincs cici és alszik. Napközben viszont totál igény szerint szoptatom még mindig - most 15 hós.

2011. nov. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

csak vizet.

persze ha sokáig nem alszik vissza, pl egy órát akkor rendesen megetetem tápszerrel, akkor beszokott aludni.


van hogy felébred valami miatt, majd addig fogolódik hogy egy óra múlva már igazából éhes is.

2011. nov. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Éjjel én is csak szigoruan vizet adok neki. De általában jó szokott lenni.
2011. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!