Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1.5éves kisfiú miért ilyen...

1.5éves kisfiú miért ilyen durva? Nem ezt látja.

Figyelt kérdés
Minden előzmény nélkül odajön,és belém harap,vagy megmar.Megcibálja a hajamat.. Néha ideüt.De miért????Sokat simizem,rengeteget puszilgatom,és mégis...Persze utána odabújik,"ejtézik" ,de köszi...Egyébként ha nem "kattan az agya",nagyon kis cuki,és társaság-,szeretigényes kicsike.Ha megunja a dolgokat,nem leteszi,hanem eldobja,bár ezen lassan ugyan,de úgy tűnik sikerül változtatni.Ha látom,hogy dobni készül és szólok,hogy szépen tedd le,akkor ált.úgy csinálja.Szerintetek mi lehet a gond,és a megoldás?
2011. szept. 18. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenkepp, a tudtara kell adni, hog ez nem helyes.

Nevelokent a "time out" modszeret alkalmazom, vagyis ulljon a sarokban, mes elmondom neki, hogy rosszat tett, annyi percet kell ott ulnie amilyen idos, vagyis a ti esetetekben masfel percet, utanna bocsanatot kell kernie.

Anyakent visszaharapnek, visszacsipnek, az elso visszacsipes utan leallt a csipkedesunkkel.

Sok sikert!

A nevetes, meg hogy jaj meg olyan kicsi, a rahagyas a legrosszabb "megoldas".

2011. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom kinek van kedve ilyenkor nevetni,mert bár valóban kicsi,az ereje nagy...Tudom van aki mosolyog ilyen esetben,na nekem valahogy nem megy...

Minden alkalommal elmondom neki,hogy nagyon rossz amit csinál,és olyankor jön az odabújás,meg a simogatás.Ami persze jól esik,de még jobb lenne előzmény nélkül!Remélem hamar eljutunk odáig,csak persze előbb meg kellene találni az oda vezető utat..

Elkeserítő az egész,mert nem vagyunk agresszív barmok,akitől ilyen viselkedést tanulhatna el.Tv-t nem nézhet...akkor honnan ilyen?

2011. szept. 18. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 2 éves húgom csinálta ezt,én is vissza csíptem,persze nem erősen csak,hogy megérezze,hogy az bizony fáj.Anya is az előző válaszolóhoz hasonlóan mindig a sarokba űltette,vagy egyszerűen ott hagyta a szobájába egyedül,olyankor persze ő is odabújt hozzánk,meg néha elkezdett hisztizni is.Mindenképp meg kell értenie minnél előbb,hogy ezek a dolgok fájnak,mert ha túl sokáig "engeded" akkor nagyon nehezen fog leszokni róla.


18L

2011. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggodj ezen minden kicsi atesik, nem feltetlenul kell latnia valahonnan. Az oviban ennel rosszabbak is vannak (elso valaszolo vagyok, ovoneni).

Ne keseredj el, legy kovetkezetes. Ne engedd, hogy "lekenyerzzen a simogatassal, ultesd csak be nyugodtan egy kicsit a sarokba. Utanna lehet olelkezni, ereztetni, hogy ot szereted, csak a viselkedest iteled el.

2011. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanezt csinálja,és éppen két éves.Pár hónapja megy ez a dolog.Ő a kaja miatt csinálja,dühöng ha éhes,vagy csak úgy egyáltalán nasizni akar.Sajnos a babasírásból,ami eddig az éhséget fejezte ki,ebbe a dühöngésbe ment át.Cumi sokat segít,ill. az hogy elkapom és megölelem és mondom neki h anya nagyon szeret,ill. a legvégső esetben ha gyors mozdulattal felkapom,beviszem a kiságyába és rácsukom az ajtót,ezt mindennél jobban zokon veszi,de lenyugodva jön ki(azonnal ki tud mászni és eléri a kilincset).Visszacsípés,kézre-fenékreütés csak tovább rontott a helyzeten(ezek már a hisztinél vannak,ezt már nem a kaja miatt csinálja).
2011. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom,hogy a visszacsípés és a visszaütés nem a legjobb módszer egy ekkora gyereknél.Hiszen ő még nem "direkt"csinálja,hanem próbálgatja,hogy mit tud és amit csinál kiből milyen reakciót vált ki.Az "agressziót"agresszíóval büntetni szerintem nem biztos hogy hatásos.Ilyenkor meg kell fogni határozottan a kezét és a szemébe nézve el kell mondani,hogy ezt nem szabad ez fáj stb...Lehet,hogy 100x meg kell ismételni az embernek önmagát de előbb-utóbb abba fogja hagyni.Az én 15 hósom tegnap este direkt a cicimbe harapott,először csak megpróbálta ,aztán mondtam neki,hogy nem szabad mert fáj,és ha belém harap akkor elveszem.Ezen ő csak nevetett,és jól a cicimbe harapott,egy kicsit rákiabáltam és elvettem tőle.Ezen ő teljesen megsértődött és üvöltésbe kezdett.Majd elmagyaráztam neki,hogy nem szabad és visszakapja,de legközelebb megint elveszem ha harap.

Nem tudom mennyire voltam hatásos majd kiderül!

A nagyobbnál ilyenkor amikor ráüt valaikre akkor a bünti pad következik,mondjuk ő 3,5 éves.Majd természetesen elbeszélgetés.

2011. szept. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!