Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám nem akarja elfogadni...

Babám nem akarja elfogadni azt a kaját amit én főzök neki, hogyan fogadtassam el vele? Ötletek? Eddig bolti kaját adtam neki (bébiételt).7 Hónapos baba anyukája

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sehogyan nem fogadta el azt, amit kifejezetten neki főztem. Bezzeg amit magunknak, abból kétpofára tömte magát. Úgyhogy én egy kicsit átvariáltam a mi menüjeinket és abból eszik.

2009. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogyan variáltad át, nem fűszerezed annyira, és nem sózod?
2009. ápr. 24. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:

az én babám imádja a banánt,így ha valami új kaját akarok bevezetni mindig rakok bele banánt is,így elfogy az étel :)

ne aggódj,még picik vagytok,nem kell sokat ennie,a tápszernek vagy anyatejnek kell lennie a fő ennivalójának. ha eszeget egy kicsit,az már jó

2009. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felváltva adtam a mi kajánkat és üvegeset.


Amikor a miénkből evett, akkor csak olyanokat főztem, amibe zöldfűszer kell, illetve Dm-be, bioboltba lehet kapni olyan vegeta-szerűséget, amiben nincsen só, a fűszerek szárítással vannak tartósítva. Sót pedig nagyon-nagyon minimálisat. Sűrítésnek keményítőt használok évek óta.


Pl. bazsalikomos csirkemell főtt krumplival és paradicsomszósszal. Amikor már halat is evett: sütőfóliába beledobtam rengeteg zöldséget, rá a zöldfűszeres halszeletet, be a sütőbe. A húslevesből a zöldséget is megkapta, mindig főztem neki bele csirkemellet. Rakott krumplinál a tepsibe csináltam egy olyan szegletet, ahol csak krumpli, tojás van. Így értettem, hogy átvariáltam a recepteket.


Egy idő után elég volt az illúzió, hogy ugyanazt eszi. Egy itteni anyuka pl. átlapátolja a bébiételes üvegbe a saját főztét.

Üdv:1.

2009. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy a babakajás üvegbe teszed azt amit te főztél, ha látja az üveget, hátha minden gond nélkül megeszi.
2009. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket kipróbálom!
2009. ápr. 24. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Keverd az általad készített ételt és az üveges bébi kaját. Először több legyen benne az üveges majd szép lassan egyre kevesebb és így a végén már csak a te főztödet fogja enni :)
2009. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!