Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha több tápszert teszek...

Baj, ha több tápszert teszek a vízbe az előírtnál, vagy ha a tápiba még tejpépport is keverek?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset eszik a babám és szeretném, ha jobban hízna.
2011. szept. 19. 13:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyébként 3345 g-al született, most, 16 hónaposan még csak 9 kg. Mindig keveselte az orvos és a védőnő is, de végülis egészséges volt mindig idáig. 6 foga van, igazán rághatna. Tejen kívül még sok más dologra lenne szüksége...
2011. szept. 19. 13:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat sajnalom hogy igy jartatok. De egy 16 honaposnak mar nem ilyeneket kene ennie...Ha nem tomned tele ot mindenfele mu taplalekkal lehet jobban enne. Hidd el ket napig nem itatod agyon tapszerrel,harmadik nap megeszik barmit. Ne rontsd el jobban mint van.Mit eszik meg???
2011. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így van, de akkor ez nem most kezdődött. Valamit nagyon elszúrtál a hozzátáplálásnál. Próbálj meg nem mindig azon pörögni, hogy etetés! Ha mindig ez a műsor, ő is érzi és ezzel tud manipulálni téged. Most te irányítasz vagy a 16 hónapos? Légy következetes! Amikor evés van, tedd elé az ételt.. ha nem eszi, engedd játszani! Néhány ilyen után rájön, hogy ha nem eszik éhes marad.. Attól, hogy 2-3x nem eszik, éhen nem hal. Két evés közt ne kapjon nasit! Ja! Emellett: nem kell, hogy etetőszékben egyen, ültesd az öledbe, úgy is ehet. Így érzi a közelséged, nem fog hisztizni.
2011. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Szívesen megkóstol mindent, de csak pár falat erejéig, utána ki akar ugrani az etetőszékből. Ha kanalat lát, már rohanna. Volt, h megpróbált egyedül kanalazni, de ez egy rövid idő után átcsapott játékba, hogy az ételt mindenhova kente, na akkor leállítottam. Én próbáltam neki adni, de akkor már nem fogadta el. Főztem neki főziket, megkóstolja mindig, amit mi eszünk, csináltam szendvicset, kap a kezébe néha uborkát, vagy kekszet... Mindenből csak 2-4 falat megy.
2011. szept. 19. 14:07
 15/21 A kérdező kommentje:

próbáltam ölben is.... dettó

sajna ő diktál, nem tom, hogy kéne visszavenni a pórázt...


Szóval szerintetek, ha nem eszi pl. a főzit, hagyjam játszani, hagyjuk ki a kajálást, majd eszik a következőnél? Ne adjak helyette tejet? Szigorúbbnak kell lennem? Attól félek, megmakacsolja magát és összeszűkül a gyomra. Ez nem erőszak, hogy de igenis azt kell enned, amit én mondok?

2011. szept. 19. 14:11
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

azért hízik ilyen lassan, mert hát a tápszer, bárhogy is, de nem lesz elég tápláló.


kezdjétek "újra" a hozzátáplálást valami édessel. a tápszer is édes, az anyatej is édes, azt fogadják el a legjobban. legtöbb gyereknek a sütőtök nagyon bejön. most szezonja is van, próbáljátok meg. gyümölcsöket sűrítheted háztartási keksz porral, úgy táplálóbb nekik.

2011. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Sinlacot próbáld ki! Azt is lehet folyósra csinálni, hogy a cumisüvegből ki tudja szívni.


Volt a kórházban egy olyan gyerek, akit nem etetett az anyukája rendesen, és őt Sinlaccal tömték.

2011. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze,nyugodtan kihagyhatsz egy kajálást ha nem akar enni,de ne potolj tápszerrel!!Nem csecsemő már!nem lesz semmi baja. Viszont attól amit most csináltok lesz. Vérképet csináltak neki mostanság? Mellesleg én hagytam az enyémet egy évesen enni egyedül,maximum utána konyhát takaritottam. Másfél évesen már egyedül ette a levest kanállal,a husit pedig villával...
2011. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 19. 16:06
 20/21 anonim ***** válasza:

Az én egyik ismerősöm fia 20 hónaposan volt 10 kg. és egészséges, semmi baja.

Szerintem a gyermekednél lehet valami lelki ok is, 16 hónapos és nagyon rosszul eszik. Sajnálom a történteket, de próbálkozz kitartóan a főzelékekkel, azzal amit TE is eszel, egyetek együtt! Valahogy fejlődjetek légyszi...

aggódom :(

2011. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!