Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamik! Az baj, ha...

Cukros kismamik! Az baj, ha kevesebb CH-ot eszem néha az előírtnál? Ha krumplit, vagy tésztát eszem, abból hamar összejön, de pl pároltzöldségből elég nehéz 55-öt megenni. De mégis az az egészségesebb.

Figyelt kérdés

Azt mondták diabos édességgel ne pótoljak CH-t, de más meg jóllakás után már nem csúszik. A cukrom mindig jó, babámmal minden ok. Szerintetek akkor baj, ha kevesebbet eszem?

10hete diétázó 30 h km


2010. jan. 5. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a zöldség mellett eszel egy kis édességet is...szerintem akkor csak megeszed az előírt szénhidrátot, vagy lehet, hogy még többet is.


HA esetleg rosszul értem, akkor viszont az javaslom, hogy kombináld a kettőt. Pl egyél meg 10-15 dkg krumplit, a többi legyen zöldség. Vagy én úgy szoktam, hogy legtöbbször krémlevest vagy húslevest eszek, persze tészta nélkül, így az laktat valamennyire és kevés benne a ch, utána meg eszem a tésztát (durum), vagy a krumplit husival. Így jól is lakom, és meg is van az előírt ch. Időnként azért csalok, egy-egy túrórudi azért lecsúszik...szerintem ez még belefér.

Ha tartósan kevesebbet eszel az azért nem jó, mert a baba elkezd lebontani téged, ami során egy mérgező anyag szabadul fel. Most meg nem mondom, hogy mi a neve, de azt tudom, hogy ártalmas lehet.

Szóval a következő 10 hétben azért próbáld megenni azt, amit előírtak.

Kitartást és minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a valami a keton, de nem a baba kezd el lebontani, hanem a szervezet a szénhidrát helyett a zsírt használja fel, ez fogyókúránál is előfordul. Nekem nem is kell számolgatni a ch-t, csak a ketonra kell figyelnem, meg a cukromat mérem minden kaja után, ha ezek rendben vannak, akkor nincs gond.
2010. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!