Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha több tápszert teszek...

Baj, ha több tápszert teszek a vízbe az előírtnál, vagy ha a tápiba még tejpépport is keverek?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset eszik a babám és szeretném, ha jobban hízna.
2011. szept. 19. 13:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad! attól, hogy több tápszert raksz a vízbe, nem csak a hízásért felelős részeiből lesz benne öbb, hanem minden másból is. Fehérjéből pl. egyenesen rosszat tennél, ha többet kapna.. Ugyanígy a vitaminok azon részével, amik zsírban oldódnak. Tejport (simát) meg főleg nem adunk kicsi gyereknek. Ezzel az erővel akár tejet is ihatna. A tápszert mindig csak az előírtak szerint szabad elkészíteni! attól, hogy pacsmagolsz, a babád nem lesz egészségesebb. A hízás meg egyénileg szabályozott. Ha a te babád csupán a normál hízás alsó szélét üti meg, még lehet teljesen egészséges. Nem kell, hogy egy kisbaba guruljon. Erre egy tápszeres babánál eleve jobban kell figyelni...
2011. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Baj. Nem veletlenul van ra irva az adagolas.Ra van irva hogy sem tobbet sem kevesebbet nem szabad beletenni.Vitaminok vannak benne,es pl. a vas,az E,A,K vitamin tuladagolhatoak.Minden vitamin tuladagolhato ami zsirban oldodik. Mennyi idos a babd,miket eszik,mennyit? Bocs az ekezetekert,angol a klavim.
2011. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%
Szia, nem tudom mennyi idős, de ha már keversz bele tejport, akkor ezzel az erővel tejet is rakhatnál bele. Én így szoktattam át a fiamat a tápszerről a tejre. Fokozatossan emeltem a tej mennyiségét végül az vette át a szerepet. (házitejet iszik így fele-fele arányban van benne tej és víz.) A gyerekorvosod mit mond? Lehet, hogy pusztán a fogzás miatt egy ideig nem eszik annyit mint eddig. Ha éhes lenne, nyílván jelezné azt sírással, ha jó a közértete, lehet, hogy ennyi is elég neki. Hozzátáplálás? Ezzel hogy állsz, mit eszik? Mert, ha még szopik, nem nagyon kéne a tejes dolgokat erőltetni.
2011. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ne csináld, árthatsz vele!

Beszélj inkább az orvosotokkal, lehet, hogy ír fel másik típusú tápszert, de az is lehet, hogy csak Te aggódod túl.

2011. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem tejport, tejPÉPport írt a kérdező! De nem számít, azt se tegyél bele, mert szintén nagyon meg fogja terhelni a babád szervezetét ez a "tuning". Nem tudom, mennyi idős a baba, de én is ebben a cipőben jártam, és 4 hónaposan elkezdtem adni a tejpépeket, volt hogy napokig csak azt ette szinte. Utána hízott valamennyivel jobban. De ne rakj több tápszert a vízhez, mert székrekedéstől kezdve sok bajt okozhat, ahogyan az előttem szólók is írták.
2011. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
szerintem nem tejporról beszél a kérdező, hanem tejpépről. de igen, baj. adj esetleg tejpépet, de azt is a kiírt arányban
2011. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Tejpépport se! igen, bocs, elsőre tejport olvastam!!!

Ha a tápszerbe még tejpépport is keversz, olyan, mintha a tejpépet tápszerrel oldanád fel.. Eredmény ugyanaz. túladagolod a fehérjét, tejcukrot, vitaminokat. miért nem adsz simán tejpépet, ha azt szeretnéd, hogy többet hízzon. Bár orvos határozott utasítása nélkül ez is fölösleges..

Mennyit hízik a babád, hogy kevesled? Mennyi idős? Mekkora a súlya most, mennyivel született?

2011. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

tápszert tejpépet együtt ne!! A tejpép is jó, hogy megdobja a babák súlyát! A kettőt együtt ne, az nagyon nagy dózis lenne egy baba szervezetnek!

Tápszert csak a dobozon lévő előírások alapján, NEM MÁSHOGY!!!!!


mennyi idős a babád, és hogyan hízik?

2011. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és valóban eszem ágában nem jutott tejport adni a gyereknek, én a tejpépről beszéltem. 16 hónapos, mindig rossz evő volt és csak a cumisüveget fogadja el, nem hajlandó sem darabosat enni, sem kanalazni. Hisztizik, ha az etetőszékbe teszem. Próbáltam már főzit adni cumisüvegből, de azért azt sem ette vmi jól, no meg gyümilét is.
2011. szept. 19. 13:50
 10/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon megviselték az itthoni veszekedések és már kétszer költöztünk is, mióta megszületett. Nagyon szomorú vagyok miatta, lehet, hogy pszichológushoz kell majd vinnem, ha nagyobb lesz. Szerintem azért is akar cumisüvegezni, mert akkor a karomban van, megszokott dolog, biztonságérzetet ad neki - pedig sokat dédelgetem, puszilgatom.
2011. szept. 19. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!