Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom elutasítj...

10 hónapos kislányom elutasítja a kaját, mi az oka? Aggódom, mert eddig nagyon jól evett, de most annyit eszik mint egy kiscsibe. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

aggódom, mert nem tudom, hogy ez normális-e. 2fogacskája van, most nem vettem észre hogy bújna másik is. hétvégén nagyszülőknél voltunk, de alig akart enni valamit is, mindenbe beleharap, aztán elrántja a fejét. soha nem voltunk vele türelmetlenek, nem tömtem meg, nem erőszakoskodom, de legfőképp nem tömöm édességgel ha nem ette meg a kaját.

van, hogy az innivalóra is elrántja a fejét. tejszeletet szoktam neki néha adni, most már az sem csúszik neki..

tápszeres baba volt mindig is, korán kezdtük a hozzátáplálást, rendkívül ügyesen evett, és mindig változatosan.. ezért nagyon feltűnően most semmit nem akar enni, eldobál mindent, csak sétálni akar (hogy fogjuk a kezét). rendesen alszik, éjszakát átalussza, de néha ha kiesik a cumi, sírdogál, de aztán visszaadom neki és alszik tovább.

széklete, kedélyállapota rendben van, láza nincs, most kezdte néha hogy hisztizik ha valami nem úgy van, de hamar megérti ha valamit nem lehet. nagyon kedves baba, mindent megoszt velünk, igazi kis tünemény.(kekszet, játékot)

első baba, azt szeretném ha minden rendben lenne, de kíváncsi vagyok hogy másnál is előfordult-e ill mi a megoldás? rossz látni hogy egy icipici dolgot nem képes megenni amiből máskor többet is legyűrt mindenféle gond nélkül.. 1éves korában kell visszamennünk a dokihoz, általános vizsgálatra, de ha addig nem hízik rendesen, félek hogy minket is elküld mindenféle vérvételre meg egyéb okosságokra, amit nem szeretnék..

sokan írták hogy a mozgásfejlődéssel járnak együtt bizonyos ""mellékhatások"" is, én is tapasztalom pl hogy nehezen akar elaludni este, mert felül, feláll, beszélgetni akar, holott álmos..hasra fordul és az egekbe emeli a fenekét,majd 1x csak elalszik..

nem szoktam itt a topikokat olvasgatni, mert sok baromságokat lehet olvasni, de ha veletek is hasonlóképp történt, és tudnátok használható tanácsot adni azért hálás lennék..

lehet hogy már csak a napi 5xi étkezést kellene betartani? vagy másik rendszert kialakítani? hiszen mindent eszik, nem allergiás és nem is hasfájós..

de ötletem sincs hogy mivel kedvezzek neki. előre is köszi


2011. szept. 19. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A mozgásfejlődés, fogzás és a szeparációs szorongás is kihatással lehet az étvágyra.

Egyes babákra jobban hatnak ezek a dolgok, míg más babákon meg sem érződik.

Lányomnál nagy visszaesés nem volt, de egyértelműen kevesebbet evett, amikor a mozgása jobban fejlődött, vagyis amikor nagy dolgokat tudott megcsinálni. Mikor pl. elkezdett mászni vagy állni.

A fogzás pedig szintén befolyásolta az étvágyát.

Ez max. 1-2 napig tartott.

Ha hosszabb ideig tart az étvágytalanság akkor lehetséges, hogy lappang benne valamilyen betegség, ekkor érdemes orvoshoz vinni.

2011. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csill79 ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok,de nekem is ez a problémám.Kislányomnak már 5 foga van és már régóta áll,úgyhogy nem hiszem,hogy mozgásfejlődéstől lenne.10 és fél hónapos.Kb 1-2 hete nem akar enni.A gyümölcs az minden mennyiségben,de a kenyeret kiköpdösi,sőt a főzeléket is,ha éppen olyanja van.Már kiidegel teljesen.Eddig ő is jól evett.A tápszert is néha megissza,néha nem.Remélem érkezik valami jó tanács.
2011. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát ha hosszan fennáll a történet akkor marad az orvos, de ha nem, akkor nem teszem ki a vizsgálatoknak szegénykét..

szeretnék én is valami jó megoldást találni..

2011. szept. 19. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is ez volt a helyzet, bár az én 11 hónapos kislányom csak a főzeléket nem volt hajlandó megenni, mindent kiköpött(de tényleg mindent, úgy az én főztömet, mint a bolti bébiételt). Már tiszta ideg voltam, hogy mi lesz így a gyerekkel.Aztán pár napja a kezébe adtam a kanalat, egyedül kanalázza az ebédjét, persze, egy kis segítséggel. Azóta lecsúszik minden, a krumpli, a répa ,borsó, stb....Nálunk úgy tűnik ez beválik (korábban nem is gondoltam arra, hogy ő is kanalazzon, hisz még olyan pici).

2011. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ma egész áldott nap ezt ette: reggel 1,5deci kakó, 3harapás barna kenyér és napközben 1db fél babapiskóta... a sírás kerülgetett... aztán este kivettem apának a hűtőből pár db palacsintát és abból harapdált, de csak úgy hogy a lábamon akrobatizált..hihetetlen ez a gyerek...

a kanalas dolgot megpróbálom!

2011. szept. 19. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!