Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tévő legyek? Kislányom 19...

Mi tévő legyek? Kislányom 19 hónapos,8 hónapos kora óta nem szopik. Azóta, átlag havonta beteg.

Figyelt kérdés

Mindig azt mondja a dokinéni, hogy vírusos a torka. Antibiotikumot nem ad (ezzel nincs is bajom, én sem vagyok híve), lázat csillapítsam, amit adni szokott általában, calcimusc, elixírium thymi c., simupret csepp (ha köhög, taknyol), vagy normaflor (ha megy a hasa), vagy daedelonetta kúpot (ha hány) és konstansan c-vitamint.

De most már teljesen el vagyok keseredve, hogy szinte állandóan beteg. A láza nem magas, max 38-ig megy fel.

Most írt már fel immunerősítőt is, hogy egy kicsit tuningoljuk fel az immunrendszerét.

Nem tudom, mivel segíthetnék, hogy ne legyen ennyit beteg. Kihez forduljak, mit adjak neki? Mitől lehet ez? Már nem hiszem el, hogy ez csak azért van, mert fogzik.

Ma már reggelire nem is akart enni semmit. A tápszer sem kellett neki, pedig eddig csak azt volt hajlandó reggel megenni. Az ebédjét úgy-ahogy megette, de nem olyan jó ízűen, mint szokta.

MIt tanácsoltok, mit tegyek?


2011. szept. 19. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Cseréld le a tápszert bolti tejre,lehet megunta a tápszert.Mi béres cseppet használunk cebion cseppel.Vagy van a multikid szirup.Ezek is csinálnak étvágyat is.Az én fiam csak két és fél hónapig szopott,mert sajnos elapadt a tejem.Egy éves kora óta bolti tejet kap.Néha vettem neki nestlé tejitalt.Egy doboz 1600 körül van,két fajta van belőle.Köhögésre vehetsz neki babay luufot.Főzhetsz neki hagymateát is.Érdemes lenne elvini egy laborvizsgálatra is.Rossz tudom,az én fiam is nemrég volt vérvételen.Ő vashiányos volt,és ezért sem evett.Bár szerintem a lányod a betegség miatt nem eszik.Adj neki joghurtot.Kínálgasd több mindennel,Betegen a fiam sem eszik sokat.Volt olyan is,hogy két három napig csak joghurton kekszen,és gyümölcsön élt.
2011. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az étvágyával eddig nem volt gond. Bár betegség alatt tudom, nem olyan, mint egészségesen, nekem sincs olyankor étvágyam. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy ilyen sűrűn beteg. Ez szomorít el, és vagyok tanácstalan, hogy mit tegyek, vagy hová vigyem, hogy nem legyen ennyit beteg. Már arra is gondoltam, hogy elviszem egy egészségcentrumba, nézzék meg ott is, hátha ott tudnak valami okosat mondani.

Amúgy szép nagy kislány, 19 hónaposan 89 centi és 14,5kg. Csak ez a sok betegeskedés....

2011. szept. 19. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha virusos a torka akkor nem is fog antibiotikumot adni. A virusos megbetegedesekre nem hasznal az antibiotikum csak a bakterialis megbetegedesekre.

Szerintem gyenge az immunrendszere ezzel van gond. Ne meszd magad mert nem amiatt van, hogy mar nem szopizik 8 honapos kora ota. Ugyanis 6 honapos kora ota a babaknak a sajat immunrendszeruk mukodik es mar nem veszik hasznat az anyatejben levo antitesteknek. Ezert ezek a babak 6 hnapos korari gszepen ki is urulnek az anyatejbol. Az asvanyi anyagok, a vitaminok tovabbra is nagy szerepet jatszanak az anyatejben de ezt lehet mar potolni mashogy is. Tehat nem ezert van!!! Csak egyszeruen gyenge e kis immunrendszere. Vannak gyerekek akiknek ido kell, hogy megerosodjon. Es igenis a fogzas nagy szerepet jatszik. Megnyilik az inyuk, es sokkal tobb korokozo bejut a megnyil foginyen keresztul. A masik dolog, hogy fogzaskor sokszor meg a fog megjelenese elott begyuladhat a foginy. Legtobbszor nem is latvanyos. Amint gyuladas keletkezik a szervezetunkbe (nekunk felnotteknek is) az immunrendszrunk egybol lazzal reagal ra. Ezert van az, hogy ha egy babanak ingadozok a laza akkor a szervezet valami gyuladast probal lekuzdeni. Neha ugy erzi megtette a dolgat de megsem es ujbol meg ujbol belazasodik a baba. Altalaban egy foginy gyuladast eleg sikeresen lekuzd az immunrendszer ezert csak par napig tart de nem mindenkinel van igy. Foleg ha a fogak sorban jonnek. Ha meg nem a fogatol van akkor valami mas gyuladas van a szervezetebe amit az immunrendszere nem tud lekuzdeni. Ha hirtelen magas lesz a laza akkor nezesd meg a fulet.

2011. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
fiam is azután volt először beteg,hogy elválasztottam egy évesen.utána minden hónapban vírusos megbetegedése volt.én kivizsgáltattam,semmi baja.néztek immunt,allergiát,teljes vérképet,refluxot,fül-orr gégén vizsgálták,volt mellkas röntgen.teljesen egészséges,csak hajlamos a felső légúti megbetegedésekre(fehér bőr,vörös haj hajlamosít).mindig ismerős vagy rokon babától kapott el valamit.ez van
2011. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!