Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kiságy csak alvásra való?...

A kiságy csak alvásra való? Ha a 3 hetes kisfiam evés és pelenkázás után még nem álmos, az ébren töltött idejét kiságyon kívül töltse? Ha leteszem, de mégsem alszik el, akkor vegyem ki, amíg elálmosodik?

Figyelt kérdés
Ha az ágyában játszom vele, akkor megszokja ezt és alvás helyett is játszani akar majd pl. éjszaka? Lehet, hogy nem a legegyértelműbb a megfogalmazás- tudjátok be a kialvatlanságomnak...:)
2009. ápr. 24. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ebben a korban még nem gond szerintem, de később jobb azért, ha nem tölti a játékidőt is a kiságyban, mert belekeveredhet. szerintem úgy 6 hetes kor után már jobb, ha ágyon, vagy akár földön ha elég meleg már a lakás, van a gyerkőc. akkor már több mindent lát, kezd érdeklődni, és úgysem fogja jól érezni magát a kiságyban. a legjobb, ha arra szoktatod, hogy elálmosodni, lenyugodni, majd elaludni a kiságyban, az ébrenléti, aktív időszakot pedig az ő kis "birodalmában" tölti! neked is sokkal könnyebb lesz később!
2009. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amíg nem forgolódik, szóval kb 4 hós koráig napközben ébren is lehet az ágyban. Olyan nagyon játszani még úgysem tud. Később pedig lehet járókába rakni. vagy ha oda tudsz rá figyelni, akkor a franciaágyra, még később a padlóra.
2009. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!
2009. ápr. 24. 18:11
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Majd 7 hónapos korában! Akkor veszel egy járókát is, és ott lesz, amíg neked dolgod van. E kettőre mondják: ágyban alszol-járókában játszol. Nem a szobával állítja szembe.
2009. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha álmos, alszik ő, csak még nem tud egyben olyan sokat, mert ő is kicsike. Csak pár hét. Aludj te is ,amikor ő nappal elszunnyad.
2009. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kb 2 hós korától csak aludni rakom az ágyába a lányomat.

Most 6 hós, remekül tudja már, h ott aludni kell. Akár nappal, akár éjszaka, 3 perc alatt alszik.

Szerintem jobb nem játékra használni a kiságyat, bár ilyen pici babánál még nincs túl nagy jelentősége.

2009. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 3-4 hónapos koráig szinte egész nap a kiságyban volt. Néha vettem kijátszani, de egyébként ott játszott. Amikor láttam, hogy elfáradt, eltettem a játékokat az ágya végébe, ahol nem látta és behúztam a függönyt. Tudta, hogy ez azt jelenti: alvás következik.
2009. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől úgy szoktattam, h' a kiságyban csak alvás van, kivételt képez, ha valami miatt biztonságos helyre kell raknom pár percre. Már az elejétől játszószőnyegre tettem a franciaágyon, amikor ébren volt, aztán amikor forogni kezdett, akkor a padlón csináltam neki egy kis fészket. Egyébként mindenhová vittem magammal a lakásban, h' "beszélgessünk", nézelődjön. Szerintem fontos, h' az ébren töltött időben érjék ingerek, ne csak az ágyban kuksoljon hanyatt fekve. A te babád még nagyon pici, de lassan nőni fog az ébren töltött idő mennyisége, és igényelni fogja, a változatosságot. De ezt úgyis látni fogod, ha bekövetkezik. Az enyém már nyolc hónapos, így azt mondhatom, ez a módszer minden szempontból bevált: elég korán kezdett minden mozgásformát, sokat játszik egyedül, és nincs gond az alvással. Minden jót!
2009. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!