Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikre szavaztok? Melyiket...

Melyikre szavaztok? Melyiket vennéd meg? Tapasztalat is érdekel!

Figyelt kérdés

3 éves gyermekemnek szeretném születésnapjára, esetleg mindkettőt? (másikat karácsonyra?)

Egyik:

[link]


Másik:

[link]


2011. szept. 20. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt választanám. A második szerintem még talán korai 3 éves gyerkőcnek, hiába írták rá hogy 3+, inkább 4-5 évesnek való, de ez csak az én véleményem.
2011. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyet értek az első válaszolóval.
2011. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk van LÜK, és a lányom 2 évesen már vígan csinálta a 3-5 éveseknek való füzeteket. Imádta-élvezte. A fiamat 2.5-3 évesen kezdte érdekelni, és pár hét alatt ő is teljesen rákapott. Én jó szívvel merem ajánlani, úgy vannak kialakítva a füzetek, hogy egyre nehezednek benne a feladatok, az első pár oldalnál könnyen szerez sikerélményt a gyerek, és ha valamiért épp nem válik be, akkor később még elő lehet venni. Nekünk rengeteg füzetke van már hozzá, de mindig csak pár db van elővéve nekik és cserélgetem. Nagyon szeretik.


Amúgy 3 éves korosztálynak ajánlom még a Coloramat (olyan mint amit te is linkeltél), Játszva ismerjük meg sorozatból a bonyolultabbakat (formaválasztós, évszakos, de akkor már a LÜK 10000% jobb), bármilyen memóriakártyát, dominót, vagy csak sima lépegetős tipusút (Bogyó és Babóca, Kisvakond aranyosak nagyon) és a Lotti Karotti is nagy kedvenc volt az enyémeknek.

most hirtelen ennyi jutott eszembe

2011. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is van LÜK, imádja a lányom. 3 éves volt amikor kapta már simán kirakta az első pár füzetet. Azóta több füzetet is vettem hozzá így mindig izgalmas és változatos marad. Szerintem megéri!
2011. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
még nem sikerült meggyőznötök. Érveim: az első jónak tűnik, olcsóbb is, viszont csak egy félét fejleszt, és ha már azt tudja unalmassá és fölöslegessé válik (bár ilyen áron több játék is van ami később fölöslegessé vált már). A második nekem is bonyolultnak tűnik, és drágának is, előnye, hogy a füzetekkel mindig meg tud újulni, viszont nagyon sokra jöhet ki az ára egy idő után, ráadásul 6 éves kortól új alapkészlet is kell. Viszont a füzetek által több dolgot is meg lehet vele tanulni, gyakorolni.
2011. szept. 20. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább megéri szerintem, mint az egy szisztémára szóló társas, gondolj csak bele, hányféle készséget fejleszt.

Ha van pedagógus ismerősötök, akkor lehet hogy 10-15%-al olcsóbban is hozzájuthattok, Teszveszen meg féláron is ki lehet már fogni füzetet meg készleteket is. És a készletet is csak 1x kell megvenni, aztán évekig használjátok...


de kérdezz csak meg bárkit, aki általános iskolában tanít vagy bármi foglalkozást tart (de az ovónénik többsége is ismeri a LÜk-öt), hogy ők melyiket javasolnák a kettő linkelt közül...

2011. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nem bonyolult a használata egyáltalán, mert a szisztémája tök ugyanaz végig, minden oldalpárnál: először a felső sorba kell kirakni a 6 elemet, annak megfelelően, hogy milyen képecske van a sarokban: autót az autóhoz, almát az almához stb. Ha ez megvan, akkor lehet elkezdeni lepakolni az alsó oldalra az elemeket. Itt már figyelni kell a szabályra, de ez az adott oldalon le van rajzolva és a gyerek is megérti, hogy mit kell keresni. pl felső lapon állatok rajza, nyíl: alsó lapon az állatok árnyékképe. Most csak egy példát mondtam, hogy mi lehet éppen a szabály, itt ugye a formafelismerés a lényeg. De irányok, kisebb-nagyobb, térbeliség, rész-egész, jelentésbeli kapcsolódás, tárgyak funkcionalitása stb... rettentő sokféle van.

Nem bánod meg, ha megveszitek.

2011. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!