Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, ha a babám még...

Honnan tudom, ha a babám még nem kész arra, hogy szilárd ételt kapjon? Mik a jelei?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy honnan lehet tudni, hogy egy baba emésztése még nem megfelelő ahhoz, hogy főzeléket, húsos főzelékeket stb. kapjon?

Persze, ha megvannak a szokásos dolgai, stabilan ül, érdeklődik, ha másokat lát enni, más ételek után stb.


De mégis, és ha az emésztőrendszere még nincs kész, ezt honnan tudom?


2011. szept. 20. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennek a tünetei lehetnek pl, hogy fáj a hasa az ételektől (nem egy-egy ételtől, hanem általánosságban), a székletében szinte emésztetlenül jelenik meg a megevett étel, hasmenése alakul ki.
2011. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha nincs mág 6 hónapos
2011. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom, attól, hogy nincs még 6 hónapos, lehet készen a szilárd ételre. Ez nem idő függvénye, amelyik baba már 8 kg mondjuk korábban, mint 6 hónap, az már lehet hogy készen van.


Köszönöm, még várok válaszokat

2011. szept. 21. 10:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem lehet határvonalat húzni a 6 hónapos kornál, van amelyik baba hamarabb is készen áll rá.

De a súlynak aztán végképp semmi köze ehhez, hidd el! Hiába nagyobb a súly, ha a belső szervek még nem tartanak ott! Erre példa a mi helyzetünk: a kisfiam 28. héten 1350 grammal született az orvosok ámulatára, mert ebben a gestációs korban 700-900 grammosak szoktak lenni. Ennek ellenére a belsőszervei hajszál pontosan ugyanolyan fejletlenek voltak, mint a többi ilyen korú korababának, sőt! Tehát a súlyt ne vedd figyelembe!

2011. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló voltam ismét! :)
2011. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem dehogy, köszi, nem a súlyt veszem figyelembe, csak írtam egy példát, lehet nem volt tökéletes, csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy nem kor függvénye...

:)

2011. szept. 21. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem! :) Igazad van! Mindenesetre szerintem az is támpont lehet, ha nem akarja elfogadni, sírdogál, nyűgösködik etetés közben, mert a babák ösztönösen is érzik, mire van szükségük...
2011. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyet értek az első hozzászólóval. Amúgy a szopós babáknál gyakori, hogy sokáig nem hajlandó semmilyen ételt elfogadni. Nekik nehezebb az átállás, mint a tápszert már kapó picúroknak.
2011. szept. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!