Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van a szájpenész? És mi...

Mitől van a szájpenész? És mi miatt nem tud meggyógyulni?

Figyelt kérdés

Egyik gyerekemnek se volt, de barátnőm szerint szinte mindegyiknek van. Az ő kisfia szájpenésze az ecsetelés ellenére már két hónapja nem múlik. Csupa fehér a nyelve meg belülről az arca. Miért nem múlik, ha ecseteli?

Én nem ismerem ezt a szájpenész dolgot, ezért kérdezlek titeket.


2011. szept. 20. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nekem is sokáig megkeserítette az életemet. Én is ecseteltem, a cumit is kentem, a cicimet is és nem akart elmúlni csak miután elmúlt 3 hónapos. Szerintem addigra tudta legyőzni az immunrendszere előtte hiába kenegettem.
2011. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nem elég csupán ecsetelni, le kell törölni. Sajnos sok orvos ezt elfelejti mondani, aztán az anyuka, hogy nehogy fájdalmat okozzon a babának,nem elég határozottan törli át a pici száját, így letörölve a gombatelepeket, hanem csak finoman bekeni... emiatt nem tud elmúlni.

2011. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóhoz csatlakoznék. A szájpenész csak úgy múlik, ha jó alaposan ledörzsölik. Én úgy csináltam, mivel ujjal nem fértem a kicsi szájba alaposan, hogy fültisztítóra tettem gézlapot azt bele a rózsamézbe és jó alaposan dörzsölgettem a nyelvét aztán belül is!!! Ahogy fehéredik megint meg kell!
2011. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Én dörzsöltem is. Mégsem múlt el 3 hónapos koráig. :( Persze volt, hogy eltűnt pár napra de mindig visszajött. Mivel anyukám gyógyszertári szakasszisztens még hozott nekem másfajta ecsetelőt is amit receptre szoktak felírni (a nevét már nem tudom)az is csak ideig óráig használt.

2011. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is állandóan visszajött, pedig kentem, dörzsöltem. Voltunk kórházban is (más miatt), ott is ecsetelték a nővérkék. Ott úgy csinálták, hogy egy jó hosszú hurkapálcikára tették a vattát, és azzal egészen hátul is meg tudták neki törölni. Ők már csak tudják hogy kell! És mégsem múlt el. (Anyu meg csak a cumit mártotta a boraxba, és mégis elmúlt tőle a húgomnak.)

Szerintem is múlik azon, hogy mennyi idős a baba, mert később könnyebben elmúlik.

Én végül Normaflort adtam neki, attól múlt el. Állítólag már a gyomrában is van, és ha büfizik, akkor is visszafertőzi magát.

2011. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, adom neki a jó tanácsokat tovább!
2011. szept. 20. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!