Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalasnal mennyi az a...

Hozzataplalasnal mennyi az a mennyiseg amit megeszik egy 5honapos baba? Kb?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinek mennyit: van, aki 2-3 kanálnyit, a másik meg egy üveggel is benyom. Persze, ez függ attól is, ki mikor kezdte a hozzátáplálást, hogy fogadta a kicsi, mennyire szeret kanalazni, stb.. persze azon is múlik, mi a cél: a mihamarabbi elválasztás vagy a sokáig tartó szoptatás (azaz elválasztás vagy hozzátáplálás-e).
2011. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha ki szeretnem valtani a tizorai szoptatast?En csinalom neki a gyum.fozeleket akkor mennyi?
2011. szept. 20. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
én csak 6 ill. 7 hósan kezdtem, de adtam nekik, amennyit ettek. Nem vettem el egy kanál után, mert felháborodtak :) Szerintem nem fog többet enni, mint amennyi kell neki. Elvileg kellene kóstoltatni és emelni mindig az adagot, de én nem így tettem, mert krumplit, répát, sütőtököt, spenótot ettek meg almát, arra meg igen ritkán allergiás valaki.
2011. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amennyit kíván. ^^ Nálunk változó, van, ami pl. nagyon ízlik neki, akkor többet eszik, már kb. egy jó hónapja kóstolgat. Nem tudok fix. mennyiséget meghatározni, mindig készítek nagyobb adagot, ami marad, azt megkapja másnap. Többet úgyse tudok beletukmálni, mint amit kér. Ha úgy érezem keveset evett, megkínálom még tápszerrel utána (mivel tápszeres), aztán ha eszik akkor még kívánta, ha nem, nem. :)
2011. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

4 hete kezdtük a kóstolgatást, sok nap kimaradt és nem haladtunk gyorsan, sőt. Eddig a maximum 60 ml volt alma-krumpliból. Ma megevett 30ml sütőtököt. Ez persze még nagyon kevés, de nem sietek. Én is kíváncsi vagyok mások gyerekei mennyit esznek ennyi idősen. Ti a kanállal hogy álltok? Nyitja a száját?

2011. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogy nyitja-e?Koveteli!Nagyon aranyos.Lenyeli es mar tatja is a szajat:)
2011. szept. 20. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém főzelékből változó, attó függ milyen sűrű vagy laktató 130-170 között. Délután szintén. Ez a 2 étkezés a nap biztos pontja, mert tápszert/anyatejet már nem szereti, gyümölcsöt utálja. Így tápszert álmában kap (különben nem tudnám biztosítani a fejlődéséhez szükséges fehérjét és kalciumot), mert nem eszi meg.
2013. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Mi kb 4 hete kezdtük a hozzátáplálást, de olyan kis ügyi. Már 1 étkezést kiváltottuk, általában a 2.-at. Eszik 70 ml tejpépet, 1 almát (80 ml), 20 ml őszbarackot és 3 napja egy 10-20 ml répát is. Én egybekeverem, és tényleg nagyon finom. A gyümiket-zöliket házilag készítem. Próbáltam az üvegeset is, de annak borzasztó íze volt... nem is adtam neki oda. Remélem, azért van olyan, ami nem lesz ilyen szörnyű ízű. :)
2013. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!