Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túlzás ez ilyen idős korban?

Nem túlzás ez ilyen idős korban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos múlt, már 3 hónapja hozzátáplálunk. Anyukám tanácsára a mai napig babavízben főzöm a zöldséget-gyümölcsöt az ételéhez. Szerintem nyugodtan lehetne már sima csapvízben főzni neki, de anyu szerint így biztonságosabb. De ha úgyis forr a víz akkor nem mindegy? Meg hát elég drága mulatság is babavízben főzni...
2011. szept. 20. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Bocs de kinek a gyereke? Anyukádé?

Nehogy már ő döntsön ilyen kérdésekben...

2011. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Egyéves koráig elvileg csak forralt vizet kaphat, de ahogy írtad, a leves úgyis felforr a készítés során. Egyébként sosem hallottam még babavízről.
2011. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon rossz a csapvíz, még forralás után is túl sok nitrátot tartalmaz, így egy éves korig nem szabad adni, de a legtöbb helyen jó a csapvíz minősége és simán lehet adni babáknak is forralva.

Az elején én nem babavízben főztem, hanem a városban van egy kijelölt kút, ahonnan lehet hozni vizet, direkt babáknak is, és onnan hordtuk a vizet. A babavíz valóban drága mulatság lett volna, állandó főzéshez.

2011. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó a vizetek, és nem mered csapvízben főzni a baba kajáját, akkor a szentkirályi szénsavmentes ásványvízzel próbáld meg. Forralás nélkül adható a babának és kb 120 Ft a 1,5 liter. Nem olyan húzós, mint a babavíz.
2011. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges a babavíz. Épp azért kell felforralni a csapvizet a gyereknek, hogy neki lehessen adni. Levesfőzés közben meg úgyis felforr.
2011. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
huh, nekem ez meg sem fordult a fejemben...főzni mindig csapvízzel főztem babámnak is, hiszen felforr a víz, ahogy írtad...
2011. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha 4 hónaposan:-(( elkezdtél hozzázáplálni, tényleg túlzás ababvíz, de amúgy is


mindig csapvízben főztem mindent, azt adtam forralva

2011. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzéshez én mindig csapvizet használtam. Most 20 hós a kisfiunk és a Tescoban vesszük neki a babavizet 100 Ft körül szokott lenni az ára és 1,5l-es. Vivien a babavíz neve.
2011. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A forralással elpusztulnak a baktériumok, de a nitrit és az arzén nem forr ki belőle. Sajnos Magyarország nagy részén túl nagy az ivóvíz arzén tartalma (az Unió által megengedett arzéntartalom 2-3-szorosa). Ezért jobb, ha szénsavmentes ásványvizet használsz a babádnak, mert az ő veséje még gyenge, nem tudja úgy kiszűrni a káros anyagokat, mint egy felnőtté. Mielőtt valaki lehurrogna, sajnos, sok vízvizsgálati leletet láttam, mikor a vízműnél dolgoztam...
2011. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mi a babavizet Szlovákiából hozzuk (szüleim ott élnek), mert itt nem találtam megfelelőt.Magunknak csapvízzel főzök, de ivásra ásványvizet veszünk. Azt sajnos nem tudom, hogy nálunk milyen minőségű a víz, de majd megpróbálok utána járni. Mindenesetre megfogjuk próbálni a Szentkirályit, mert olcsóbbra jön ki, mint ez a babavíz. De azért megnyugodtam, hogy nem követek el akkor hülyeséget a babavízben főzéssel :)
2011. szept. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!