Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt nem hiszem el! Tényleg...

Ezt nem hiszem el! Tényleg ilyen szerencsés vagyok?

Figyelt kérdés
Pénteken kezdtem a 3 hónapos fiamat beszoktatni a kiságyba, hogy ott aludjon el. Nagyon jól ment, tulajdonképpen már aznap ott aludt el a kiságyban egész nap, különösebb sírás, nyűglődés nélkül. Mára eljutottunk oda, hogy ha álmos, akkor a kezemben nem is marad, egyszerűen üvölt, és csak akkor nyugszik meg ha lerakom az ágyba, és pillanatokon belül alszik is. Kicsit fáj a szívem, szerettem, hogy ott aludt a kezemben, a hasamon. De tudom, hogy így jobb, mert 10 kilósan már nem tudnám ringatni. Másnak is van ilyen tapasztalata?
2011. szept. 20. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lányom szerencsére az elejétől fogva a kiságyban alszik, szó nélkül, nem is igazán kellett őt ringatni, talán csak az első pár hétben.

Még most is így van ezzel, 1 éves lesz.

Remélem így is marad.

Persze mindig van valami ami befolyásolhatja ezt: fogzás, betegségek, szeparációs szorongás, stb. Így még ne kiabáld el, hogy szerencsés vagy. :)

2011. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az én kisfiam sosem tudott a kezemben elaludni,csak a kiságyban. Kezdettől így volt szoktatva. Nagyon beteg volt párszor, akkor elnyomta az álom a kezemben is, de le sem mertem tenni, nehogy felébredjen. Amúgy szerintem nem lehet olyan hű de kényelmes nekik sem a kézben alvás, főleg, ha az anyukának kisebb vagy csontosabb a keze.
2011. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kopogd le gyorsan!

Nem akarok vészmadárkodni, de 7 hónapos koráig egymaga egyes egyedül aludt el a lányom a saját ágyában, ezután jött a szeparációs szorongás, amikor vagy 2 hónapig együtt kellett aludnunk, különben sírt!! Most már újra alszik egyedül, de amíg el nem alszik, addig ott kell ülnöm mellette. 11 hós lesz.

Azért drukkolok, hogy így maradjon a babád.

2011. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát igen, sok baba változik meg 7 hónapos kora után.....
2011. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyenlőre ennek is nagyon örülök, és mivel 1. baba, így nagy bennem a siker élménye. Remélem ilyen is marad mint most. :)
2011. szept. 20. 20:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen élményem és nálunk 1,5 évesen lett 10 kg és már akkor nem igényelte a ringatást. Nálunk majd 1 éves koráig a mellkasunkon aludt napközben, mi is imádtuk.
2011. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4,5 hónapos, és szinte az elejétől kezdve a saját ágyában alszik, Ő is napközben bekéredzkedik a saját ágyába, ha este még nem is álmos, de leteszem aludni, akkor is nézelődik még kicsit és utána magától elalszik. Amitől én a falra mászom az az, mikor valakinek mesélem és azt mondja, hogy lesz ez még így se. Miért kéne változnia? Ezt most nem célzásnak szántam annak aki a 7 hónapos változást írta, tudom, hogy nem rosszindulatból írták, csak ettől mindig kiakadok...
2011. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a 7 hónapot. Olvass utána, ekkor nyílik ki az értelmük, jelenik meg az akaratcsírák, az hogy ő egy külön kis lény, akinek lehetnek akarata.

Nem minden baba változik, de sok igen. Ki 7 hónaposan, ki 1 évesen.

Mit gondolsz a gyerekek mindig egyformák maradnak?

2 gyerekes anyuka

2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2011. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A mi kislányunk 3 és fél hónapos, születésétől kezdve jó alvó. Van hogy a kiságyban alszik el, van hogy máshol. Nekünk ez így jó, és elégedett vagyok Vele. Ennek ellenére tudatában vagyok annak, hogy ez nem biztos, hogy mindig így lesz. Realistán kell látni a dolgokat, és tisztában kell lenni az életkori sajátosságokkal, és természetesen azzal, hogy a babák is változnak.

Én nem sértődöm meg azon, hogy ha tapasztaltabb anyukák elmondják, hogy mire figyeljek majd, inkább kérdezek, hogy Ők hogyan oldották ezt meg. Az senkinek nem használ, ha Anyuka idő előtt elrugaszkodik a valóságtól. Neki több lesz a kudarc élménye (azt hiszi nem jól csinál valamit), a Babától meg aránytalanul sokat fog elvárni. Barátnőm kislánya egy kis angyal volt, minden szép volt éjjelente, nemrég 10 hónapos lett, és már egy hónapja, minden éjjel éjszakáznak. Szeparációs szorongás.. Sajnálom szegényt, de lesz majd mikor engem fognak sajnálni. Nem fog váratlanul érni, mert tudom, hogy az is elmúlik.

Szerintem a két gyermekes anyuka sem akart senkinek rosszat, és nem csak a gonoszság vezérelte. :) Minden baba, gyermek, és még mi is napról napra változunk. Ez a valóság. Ettől még természetesen lehet ennek most! örülni, de merészség lenne azt gondolni, hogy ez már egy állandó helyzet.


Sok sikert kedves kérdező!

2011. szept. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!