Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apasági nyilatkozat után már...

Haramia kérdése:

Apasági nyilatkozat után már nem lehet eltiltani?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre a helyzetünkkel kapcsolatban. 3 hónapos a kisfiam, egyedül nevelem. A baba nem tervezett volt, de én nem akartam lemondani róla, mégha nem is voltunk egy pár az apukával. Meg is modtam neki, hogy én vállalom, és amennyiben ő nem akarja, semmilyen felelősség nem terheli. Ő azonban kicsi gondolkodás után úgy döntött, hogy részt szeretne venni benne és azt mondta mindenben segít. Ebből az lett, hogy nem csinált semmit a terhesség alatt csak aláírta az apasági nyilatkozatot, majd a szülés előtt lelépett külföldre -úgy néz ki több évre. Igazából már nics bennem harag iránta, elkönyveltem hogy milyen ember, továbbléptem mert gyönyörű, egészséges a kisfiam és boldogok vagyunk. Mindössze az a problémám, hogy ha valaha a jövőben neki bármikor úgy szottyan kedve követelheti, hogy láthassa, én pedig ezt nem akarom, úgy érzem nem érdemli meg, plussz nem hiszem, hogy a fiamnak szüksége lenne egy gyáva, önző ember közelségére, aki azóta se érdeklődte meg azt se hogy milyen votl a szülés, rendbe vagyunk-e. Aki esetleg hasonló helyzeben járt már, tud vmi megoldást arra, hogy őt ki lehessen iktatni az életünkből? (esetleg arra hivatkozva, hogy gyerektartást sem fizet?)

köszi a válaszokat!


2011. szept. 21. 10:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
ui: közös szülői felügyelet megszüntetését. CSjt 72 §. (3) bek. Ha a közös szülői felügyelet gyakorlása során a szülők már nem tudnak együttműködni a közös szülői felügyeletet a bíróság bármelyik szülő kérelmére megszűntettheti. Hivatkozzál arra, hogy nem tartja veletek a kapcsolatot, nem gondoskodott eddig sem a gyermekről. A kapcsolattartást is kérd szabályozni, mivel a gyerek őt nem ismeri, míg kicsi ez evidens, ahogy korábban írtam de megpróbálkozhatsz azzal, hogy később is csak felügyelet mellett, két három hetente pár nap. Maximum a bíróság nem hagyj ezt jóvá hanem módosítja, de azért neked szabad próbálkozni hátha szerencséd lesz. Ha később férjhez mész és ő le sem szar titeket és a férjem is hajlandó megpróbálnám rávenni, hogy mondjon le a gyerekről és a férjem örökbefogdná akkor a nevéről is lekerülne, de ez a jövő zenéje.
2011. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez sokat segített! ezeket mindenképpen elintézem!
2011. szept. 22. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!