Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogmosás fürdés közben, és...

Fogmosás fürdés közben, és utána még tápszer?

Figyelt kérdés
Nálunk az esti menetrend fürdés fél 8, tápszer, büfi és 8-kor alvás. Na de ha fürdésnél mosnám, akkor még utána enne. Evést már hálózsákban szoktuk, akkor ezen változtatni kell? Most bújtak ki az első fogacskák, 6 hónapos.
2011. szept. 21. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem egyelőre nagyon jó ez így. Az én fiam másfél éves, nem igazán szeret fogat mosni, nem is nagyon hagyja. Próbálkozunk, szenvedünk. Fürdés közben mossuk, utána még iszik tejet. Az ő korukban szerintem még minimális védettséget ad a fogmosás a fogromlással szemben, inkább jelzésértékű, most szokatjuk rá a gyereket a későbbi rutinra. Ráér majd akkor vacsora után mosni, mikor már egyedül tud állni a kagyló előtt és tudja magának 2-3 percig is sikálni. Addig nem sok értelme van.
2011. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most még jó így.

Majd 1 év felett bőven ráértek vacsi után fogat mosni.

Spock doktor szerint 2 éves korig nem is kell fogat mosni, bár ez túlzás azért.

2011. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tápszer ágyban, fogmosás utána ágyban nálunkígy működik, így van értelme a fogmosásnak, a fogorvos szerint is.
2011. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is úgy csináljuk, hogy fürdés, fogmosás, táp és alvás.

Ez nem jó, már bánom, hogy így alakítottuk, de hát ez volt a tuti, hogy elaludjon este...

A fogak szempontjából nem jó így :(

2011. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy nem kellene ennie már semmit fogmosás után.

Holnap kipróbálom, mennyire bírja a tápi után azt a pár percet. Vagyis a héten, mert elsőre biztos felpörög majd, hogy mi van.

Mindenképp kényelmesebb lenne fürdéskor, csak mindig az a sztori jár a fejemben, itt írta egy anyuka, hogy a csemetéje nem nassolós, és első fogorvosi vizsgálatukkor 6 lyukas foga volt a picinek. Tudom, valamennyire genetika is, de akkor is.

2011. szept. 21. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam másfél éves és ő is fürdés közben mos fogat utána a kiságyban kapja a tejet és alvás. Én nem tudom elképzelni hogy a kiságyban mossunk fogat. Szerintem a tápszer vagy a tej (ki mit ad a babájának) nem koszolja annyira a fogat hisz nem rág csak megissza. Én biztos nem piszkálnám még fogmosással a tejcsi után mikor már lenyugodott és aludni készül.
2011. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!