Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valakinek tejallergiás a...

Ha valakinek tejallergiás a babája, akkor az anyuka sem ehet tejterméket, amíg szoptat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
De ehet
2011. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm babája volt durván tejallergiás (tejfehérje?), ő nem ehetett semmi, de semmi tejterméket, sem olyat, amiben bármiféle származék van (pl májkrémben is van valami).

Jó sovány lett szoptatás végére, mert alig ehetett valamit, pedig amúgy ducibb fajta lány.

2011. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem ehet semmiféle tejterméket Anyuka sem. Én sem ehetek, nehéz is így főzni, tejfől, tejszin, sajt és minden egyéb tejtermék nélkül :(.
2011. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 besjudit ***** válasza:

Nem lehet enni, én sem ehetek. De ki lehet tapasztalni. PL én sajt , túró ilyeneket nem ehetek de a májkrémet igen. Vagyis amiben elenyésző a mennyiség. Nagyon nehéz mert egy csokiért vagy tejeskávért netán turórudiért néha ölni tudnék :)

de érte kibirom.

De nálunk bizonyított ( vérvétellel) most két és fél hónapos és egyhetes korában vettük észre. Még sok van hátra a diétából. Fél évente próbáljuk ki hogy áll az allergia

2011. szept. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen tünetei voltak a tejallergiának? Mert nálunk annyi,hogy születése óta sokat sír. Már 5 tápszert kipróbáltunk, és hol kiütéses lett, hol szorulása volt, hol a hasa fájt. Most ettől szépen alszik.
2011. szept. 26. 10:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként szoptatok és pótlok tápszerrel, ami tej és laktóz mentes.
2011. szept. 26. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasmenés, véres kaki, pöttyök, haspuffadás, ekcéma, ilyesmi tünetek lehetnek...
2011. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!