Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák meg tudják...

Tejallergiás babák meg tudják szokni a HA tápszert?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy jó keserű és félek, hogy nem szokná meg, ha ez lenne a baja. Végülis még nem tudjuk, hogy az baja-e, mert nem minden tünet jelent meg. Pl: tüsszög minden nap, fáj a pocija, kemény és kicsit száraz bőr (nem tudom,hogy ez ekcéma-e), egyik tápszer sem jó neki (hol szorulása, hol hasmenése van), már 4 félét próbáltunk.

Ami nincs: nincs vérpötty a székletében és a súlya is szépen gyarapszik.


2011. okt. 22. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A tejallergiás babák a HA tápszert sem ehetik meg csak az orvos által felírt tejallergiásat. Több fajta van. Mi a Milupa Peptit használjuk. Az 1-est nem szerette, mert az tényleg keserű, de a 2-essel nincs baja. Az 6 hónapos kortól adható.
2011. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A HA tápszert tejfehérje érzékenység esetén írják fel, ennek lehet bőrtünete, de az emésztésre inkább a tejcukor van hatással, azt nem tudja lebontani a laktáz enzim hiánya miatt, ettől fájhat a hasa. Szóval nem mindegy mire érzékeny. Ha tejcukor, akkor tejmentes tápszert fog kapni, vagy laktáz tablettát ír az orvos. Egyébként szerintem meg fogja szokni az ízét, csak kitartóan kell kínálni neki.
2011. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tejallergiás lányomat az összes HA tápszer kicsapja, ő nem kaphat csak Sinlac-ot.
2011. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban speciális tápszert írnak fel, de ha kemény és száraz a bőt mindenképpen vidd el bőrgyógyászhoz, mert ír fel nektek krémet, mert ez valóban az ekcéma és durvábbra is fordulhat. Nem tudom, mekkora a gyereked, mert a patikában kapható szerek közül sem kenheted mindegyikkel.(Tapasztalatból írom. Mi hallgattunk a gyerekorvosra, hogy ilyen kicsit még úgyse kezelnek, aztán 8 hónaposan kórházba kerültünk a bőrével és majd a fejem szedte le a doktornő, hogy miért nem látta még bőrgyógyász, hiába mondtam, hogy a háziorvos rendszeresen látta, ráadául a fél éves kontroll sem régen volt a kórházban, ott is azt mondták, hogy majd 1 éves kora körül foglalkoznak ezzel a problémával.)
2011. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!