Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom még nem...

3 hónapos kislányom még nem fedezte fel a kezét, le van maradva?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk oltáson, ahol ezt is kérdezték, s mondtam, hogy nem fedezte még fel a kis kezét, de nem reagált semmit sem a védőnő, sem a doktornő - mivel futószalag szerűen megy a tanácsadás nálunk, egyszerre több baba van bent, így nem is tudtam ezt megbeszélni velük. Egyébként nagyon aktív baba, figyel a játékokra, sokat mosolyog, beszélget , de a kis kezét még nem tudatosan használja...

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 22. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a gyereked tud könyvet olvasni .... :))


Minek aggódsz? Ők tudják, hogy mikor mi jó nekik, nem minden a nagy könyv szerint megy!


Ismerősöm lánya 4 éves koráig meg se szólalt. Aztán egyszer csak elkezdett beszélni. Ma már színházban dolgozik, mint színésznő.

2011. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, ők nem tudják a tankönyvet :) - nem is aggódtam eddig, csak tegnap mikor kérdezték utána maradt meg bennem, hogy ezek szerint nagy átlagban ilyenkor már felfedezik a kezecskéjüket , különben nem kérdeznék.
2011. szept. 22. 12:06
 3/9 anonim ***** válasza:

NEM!!.

Én is paráztam ezen anno, még kérdést is írtam ki:-))))

2011. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Pedig direkt rákerestem van-e ilyen kérdés, hogy ne fárasszalak benneteket , de ezek szerint nem voltam erlég figyelmes :)

2011. szept. 22. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
egyik napról a másikra változik ilyenkor egy baba. Esetleg segíts neki, tegyél bele csörgőt (amit nem ejt el) és vidd a szeme elé.
2011. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia én is így voltam valahogy egy-két dolgot nem csinált a lányom még amit kérdeztek!!Nálunk még nem fordult át 6 hónapos vizsgálaton másnap meg fürdés előtt megtette!Nagyon ügyes kisbabád van! :)
2011. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam sose nézte a kezét úgy KONKRÉTAN, hogy nahát a kezeim... elkezdte őket használni :)

Ma meg már akár egy csavart is berak a lukába, kicsi kell hozzá, hogy be ne csavarja ;)

2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz azalatt, hogy nem fedezte fel a kezét.

Az én gyerekem sem, kérdeztem csecsemőorvos barátnőmet, azt mondta igazándiból ő is csak árva, intézeti gyerekeknél figyelte meg, ha az osztályra kerültek, akikkel a kutya nem foglalkozott sosem, játékuk sem volt sosem, hogy felfedezik a kezüket és valóban eljátszanak, jé itt van-most meg nincs, jé itt van... Mert nekik nincs más. Ő mondta ha egy gyereket leköt a külvilág nem fogja látványosan felfedezni a kezét.

2011. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, teljesen megnyugodtam :)
2011. szept. 23. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!