Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógyszer beadása babáknak?...

Gyógyszer beadása babáknak? Tippek, trükkök? Ki hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, először beteg. Bárhogy próbálom neki a gyógyszereit beadni, azonnal szájzárat kap. Én a Panadol fecskendőjével felszívom a gyógyszer adagot és a kanalas étele szélébe csorgatom és úgy bekanalazza. A Panadol adása kész gyötrelem, lefekvés előtt szokott kapni.

Ti hogyan csináljátok? Nem hiszem, hogy csak az én gyerekem van ellene ennyire a gyógyszereknek.


2011. szept. 22. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, így tökéletes ha működik. Képzeld el az enyém már 2,5 éves. Hát vele nem nagyon lehet lacafacázni mert mindent megérez, mindenre rájön és semmit sem hajlandó bevenni hiába mondja neki a kis barátnője is, hogy milyen finom a Panadol meg a Nurofen. :) Én beleteszem egy jó nagy pohár teába és ha szerencsém van talán megissza délelőtt csak így sajnos elég nehéz adagolni mert ugye nem ugyanaz egyszerre bevenni mint egész délelőtt szopogatni. :( Ez van. Ha komolyabb gyógyszer kéne, egy darabig próbálkoznék aztán ha nem megy egyszerűen lefognám és beadnám neki mert muszáj.
2011. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az orrcsepp beadása azonnal átcsap üvöltésbe, az orrszívás szintén. Eddig olyan ügyes volt, mindig hagyta magát, most viszont le kell fogni. :(
2011. szept. 22. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyógyszeradagolós cumi jött be, mivel cumizik. A Tesco-ban vagy Auchan-ban vettem már nem emlékszem melyik, pár száz forint volt és van egy kis tartály része, ebbe bele kell tenni az orvosságot és pillanatok alatt kicumizza. Nekünk nagyon bejött, ebbe szoktam tenni a homeós golyókat vízben feloldva és megissza, pedig a vizet egyébként semmilyen formában nem hajlandó lenyelni. Szerintem próbáljátok ki. Mi is előtte próbáltunk fecskendót, kanalat, mindent de azonnal kilökte a szájából az orvosságokat.
2011. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ó, ez a cumi nagyon klasszul hangzik. Megnézzük. :)
2011. szept. 22. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy adom a gyógyszert, mintha jutalom lenne. És valami fantasztikusan finom dolog.

Ők már nagyok, elkiáltom magam gyógyszerosztás és rohannak hanyatt-homlok a gyógyszerért.

És mivel ők soha nem fintorognak, mondanak nemet, bizony nem egyszer beleszaladtam, hogy gondoltam, beveszem a Calcimuscot vagy Zyrtec cseppet. Hát annál konkrétan elkaptam a mosogató szélét és mély levegőt kellett vennem, mert annyira förtelmes.

2011. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Nurofentadok neki,de csak azt veszem amiben fecskendő van és nem kanál,de azért egy fecskendő mindig van tarcsiban.

A fecskendővel,gyorsan és kíméletesen lehet beadni neki a gyógyszert,mióta ezzel kapja egyszer sem köpte ki.Pedig szereti az ízét de van olyan amikor bizony,nem akarja kinyitni ő sem a száját.

2011. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem már nagy a fiam...

csak erős idegzetűek olvassák el :D

szóval lefektetjük a földre én lefogom, apa áttöri a szájzárat és benyomja neki.

nagyon rafkós, nem lehet neki kajába vagy italba tenni mert kiszúrja, sajnos csak így működik.

viszont lázcsillapítónál mindig a kúpot választja nem a cukorszirup szuszpenziót, nem értem...

2011. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

23:10..Nálunk a nagyobbiknál kezdődött ez,hogy nem és nem és sehogysem..de még a kúpot sem.Mi is a lefogóst,de már az első alkalom után bőgtem,a második alkalom után pedig feladtam.Vettem egy pici doboz legót,megmutattam neki és megmondtam,hogy csak akkor kaphatja meg,ha egész nap ügyesen beveszi a gyógyszerét.Már az első este megkapta az ajándékát annyira ügyes volt.Próbáltátok jutalmazni?

Azóta már a jutalom elmarad,mert szépen beveszi a gyógyszerét annélkül is.

2011. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

próbáltuk de nem kéri köszöni :(

a kúppal semmi baja, ő mondja, hogy azt kéri de vannak gyógyszerek ugye amik nincsenek kúp formában :(

érdekes egyébként, hogy ne sír a lefogás után, egyből lenyeli, nem öklendezi meg semmi, szóval olyan borzasztó nem lehet de az a tortúra, az előtte levő könyörgés... :(((

azért köszi az ötletet ha van még más taktikád szívesen kipróbálnám, csak mondom ez nem jön be nálunk :(

2011. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!