Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám ma először...

8 hónapos babám ma először evett darabos 8 hónapos üveges bébi ételt, nem akarta enni, ki tolta a darabokat a nyelvével, még várnom kell ezzel, nálatok is így volt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém néhány falatot lenyelt, de Ő is kitolta. A nagyfiamnak 1 éves koráig turmixoltam, Ő se fogadta el a darabos bébiételt. Viszont egy-egy darabka zsömlét párizsival (enyémből) bezzeg betolja. Ezek érdekes dolgok, de ne csinálj belőle ügyet. Mindennap próbálkozz - én is így csináltam - aztán ha nem megy még mindig le tudod turmixolni. Jó babázást! Egy 8,5 hós és 3 éves kisfiú anyukája.
2011. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell már várnod, el kell kezdeni a darabos ételeket. Persze, hogy kitolta a nyelvével mert még új neki. De próbálkozz továbbra is. Esetleg készíts neki Te más ételeket, mert lehet hogy nem szereti az üvegest annyira. Pl. krumplipürét csak villával tört össze, vagy banánt stb.
2011. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8 hós a kisfiam, már a harmadik üveg kb, amivel próbálkozom, de öklendezik tőle. Olyannyira, hogy legutóbb kis híján hányt is, így azonnal abbahagytam, és adtam neki mást. A kiflivéget, pukit mostanában kóstolta először, abból lassan kezdi megtanulni, hogy nem csak a pépeset lehet lenyelni. :) Ha ezek már jobban mennek, majd próbálom újra a darabos főzit.
2011. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Sok babát zavar, hogy pépes ételben darabok vannak, fuldokolnak tőle. Nálunk is ez volt, sőt még most is előfordul (14 hós a kisfiam). Ez még nem jelenti azt, hogy korai darabos ételt adnod neki, inkább készíts neki valamit villával összetörve, ahogy más is írta, vagy puha gyümölcsöt, répát stb. kis darabokra vágva.
2011. szept. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!