Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nyerhetnétek a lottón,...

Ha nyerhetnétek a lottón, mekkora lenne az a legkisebb összeg, amivel már belemernétek vágni egy következő/első babába? (elsősorban azokra gondolok akik szűkösen de azért megélnek havonta).

Figyelt kérdés
Épp ezen gondolkodtam ma egész nap.10 hónapos a lányom, nem élünk rosszul, még jó gyedet kapok majd fél évig, de ahhoz, hogy legyen következő baba, kicsi egy másfél szobás pici panel, jó munkahely kéne megint egy évig a jó gyedhez, stb..És eszembe jutott ha nyerhetnék lottón vagy kaparóson, akkor mekkora összeggel mennék bele egy másik babába azonnal:)Nem a 100 milliókra gondolok, tehát ne essünk túlzásba:)Ki mennyivel vágna bele?:)
2011. szept. 23. 14:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah, én kb 3 millió..Eladnánk ezt a panelt, most lent vannak az árak vennénk egy picit nagyobbat, plusz lenne is félrerakva belőle, hogy amíg én nem dolgozok addig is havonta meglegyen minden kb 3 év alatt míg a pici is ovis lenne.
2011. szept. 23. 14:41
 2/11 anonim ***** válasza:
A legminimálisabb az a 2-300 ezer lenne, amellett, hogy albérletben lakunk, de ezzel nincs semmi gond, ebből azt a pár hiányzó dolgot meg tudnánk venni, a többit pedig előre fizetni. Ha millióban nézzük, akkor olyan 4milliót. Vennénk egy saját házat, egy kis használt kocsit, félre is tennénk, költekezni is tudnánk.
2011. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amennyi elég 18-20 évig.
2011. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze nekünk is van lakáshitelünk, meg autó hitelünk, azokat is kitisztáznám az én összegemből:)
2011. szept. 23. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár százezer ft


A te háttereddel még most gyorsan terhes lennék, hogy a gyedbe szüljek, mert akkor a 2.-ra is ugyanezt a gyedet kapod majd.

Másfél szobás lakás szerintem nem gáz.

2011. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani, mint a második válaszoló.


Kiegészíteném viszont azzal, hogy szerintem rengeteg felesleges dologról hiszik az emberek, hogy KELL. Azért, mert másnak is van, vagy a boltban az eladók, meg a reklámok olyan meggyőzőek. Vagy, szégyellem is leírni, már ilyen téren is fel akarnak vágni egymás előtt a kedves szülők.


Hogy az eredeti kérdésre is még mondjak valamit, én csak annyit szeretnék, hogy végre saját lakásom vagy házam lehessen.

2011. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
40(új ház e helyet, full felszereléssel, rendezett udvarral, szülés után teljesen új ruhatárral(minden napra 2váltás) stbstb) de nem ezen múlik. Nem lesz 3.csemete a közeljövőben biztosan nem pénz ide vagy oda...
2011. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én önző leszek és az mondom, hogy sok minden kell.

Ne abból álljon az élet, hogy mindenről lemondok, mert akkor semmi értelme

Szeretnék jól élni és nagyon sokat utazni, de leginkább utazni amíg meg nem halok.



Midenhez pénz kell, az van.

2011. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

10 millió, én nem aprózom el :)

Mondjuk enélkül is bevállaltuk a 2. babát, csak éppen itt kopácsolnak a szomszéd lakásban, és remélem, egyik gyerek sem ébred föl...

Nekünk is másfeles panel van, igaz most költözünk, de ez hosszú + anyagilag sem lesz könnyebb, mert albérletbe megyünk, csak nagyobba.

Ha lenne 10 millió, kifizetném rögzített árfolyamon a hitelünket, vennénk autót, félreraknánk, és elutaznánk pár napra kikapcsolódni, mert ez 4 éve nem sikerült..

Hajjj, de jó álmodozni - még jobb lenne tenni is valamit érte :)

2011. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Útólsóval értek egyet.Mindennek ellenére mert hitelekkel de saját lakásunk, kocsink van, gyönyörű babánk, a férjem igaz rengeteget dolgozik, és sajnos én nem biztos, hogy visszamehetek a régi munkahelyemre,de szerencsésnek érzem magam a mai világban. Épp ezért én is önző módon mondtam ekkora összeget, mindig jó, ha van tartalékba egy nagyobb összg, amihez munkanélküliség, betegség esetén hozzá lehet nyúlni, tehát nem élnék fel mindent, pl utazásra nem adnék sok pénzt, én inkább spórolgatnék tovább:)
2011. szept. 23. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!