Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél ha hetek óta...

Mit tennél ha hetek óta örökbefogadás miatt már nálad lenne egy baba, de közben a vér szerinti anyuka elkezdene zsarolni, hogy él a törvény adta lehetőségével és nem mond le a javadra a kicsiről, ha nem adsz pénzt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 17:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Velem megtörtént...azóta már jó pár év eltelt...
2011. szept. 23. 17:07
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenteném,mert akkor ő most eladja vagy örökbeadja!?
2011. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hangrögzítőre felvenni és irány a rendőrség!
2011. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Emlékszem mikor jöttek hozzánk mikor már nálunk volt a baba a TEGYESZ-től és kihangsúlyozták,hogy ha véletlenül zsarolnának,akkor csak mondjam neki,hogy itt van a gyereke...én pedig hallgattam,hallgattam,mert nem éltem volna túl,ha a kisbabát akit az első perctől az enyémnek éreztem elvették volna.

Ez a kisbaba már 5 éves :-).

2011. szept. 23. 17:12
 5/13 A kérdező kommentje:

Amennyiben rendőrséghez fordulsz,nagy valószínűséggel elveszik a picit,mert az anya nem fog lemondani a javadra róla ezek után,te pedig belepusztulsz a fájdalomba.

KÖnnyű ezt írni...a józan ész ezt diktálja,de a szív az már egy sokkal hatalmasabb erő!

2011. szept. 23. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem a dolgot. Örökbe adni-fogadni Magyarországon csak olyan babát lehet,akiről az anyja hivatalosan lemondott. Ezzel hozzájárult az örökbe-adásához,és lemondott minden jogáról a gyerekkel szemben.

Hogyan lehetséges,hogy követelőzik? Talán az örökbefogadás nem volt törvényes?

Ebben az esetben joga lehet a gyerekhez. Nem sokat tudsz tenni,vagy fizetsz neki vagy odaadod a gyereket.

2011. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi, de én ezt most nem értem ...


Hetek óta van nálad a gyerek vagy már 5 éve?

Mert nagyon nem mindegy! ...

2011. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 17:27-nek:


Amiről a kérdező beszél, azt hiszem, a nyílt örökbefogadás. A vér szerinti anya tisztában van az örökbefogadó szülők személyével, az ő javukra mond le a babáról. Amennyire én tudom, ez két körös dolog: lemond a javukra, de van azt hiszem 30 napja, hogy meggondolja magát, mielőtt aláírná a végleges lemondó nyilatkozatot.

Gondolom, ez alatt a 30 nap alatt próbálkozott zsarolással.

2011. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én is azt tenném amit Te, csöndbe maradnék.

és még fizetnék is ha a gyermekemről lenne szó, csak húzzon el a fenébe az ilyen anya... undorító, az ilyennek nincs szíve!

örülök, hogy nálatok rendeződött a dolog :)))

2011. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17:50-nek!


olvasd el a kérdező első kommentjét is..

2011. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!