Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamik/anyukák segítség? A...

Kismamik/anyukák segítség? A lentieket az oep honlapjáról vágtam ki. Ha jól értem, akkor 2011-es törvény szerint 2 évre jár a gyed a tgyás lejárta után a baba 2. évéig?

Figyelt kérdés

"A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetőleg az annak megfelelő

időtartam lejártát követő naptól

 a gyermeket szülő anya által igénybevett gyed esetében a szülést

 a szülő anyától eltérő más jogosultak által igénybevett gyed esetén a jogosultság kezdetét megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb

a gyermek 2. életévének betöltéséig jár. "


Abban kérek segítséget, hogy ez rám vonatkozva így van-e:

Tehát Tgyás és utána ha 14 hónap biztosított időm van 2 éven beül (mert megszűnik a munkahelyem és álláskeresésire mennék a szülés előtt), akkor plusz 14 hónapig kapok még Gyedet? Így 24 hét (Tgyás) + 14 hónapig (gyed) lehetek itthon a kisbabámmal (utána gyes)?


Bocsánat a bonyolultságért, de már régóta rágódok a témán, hátha van itt okosabb :)

Előre is köszi a válaszokat!


2011. márc. 8. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj,de elég gáz,hogy ilyeneken aggodsz még egy nő aki gyedből meg családiból akar gyereket nevelni,de csóró vagy bammeg:)
2011. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, te meg milyen ostoba vagy...

Szerinted mit kellene csinálni, a gyereket 6 hetesen bölcsibe tenni, és menni vissza dolgozni? Jó sok eszed van, a helyedben nem reklámoznám..


Kérdező, az álláskeresési is beleszámít a gyedhez szükséges időbe, de ha azzal együtt lesz 14 hónap, akkor igen, úgy jár, ahogy értelmezted, a tgyás lejárta után 14 hónapig, vagyis a kicsi majdnem 20 hónapos koráig.

Az elsővel meg ne foglalkozz, tele a világ ennyire egyszerű emberekkel.

2011. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem a felháborodásod.

Igen, aggódok, mert én sem és a férjem sem a felső tízezerhez tartozunk, de nem is a mindenkin élősködő 23 gyereket szülök-és-majd-az-utca-meg-az-állam-felneveli fajták vagyunk! 18 éves koromtól dolgozom, így jártam iskolába is, a férjem ugyanez. Megfontolt szülők vagyunk,akik a gyereküknek jobb sorsot kívánnak.

Nem mást verek meg, hogy pénzt adjon a cigarettára, italra, csak arra vagyok kíváncsi, hogy amire eddig a fizetésünk felét adtuk, abból jár-e vissza valami.

Elnézést a felelősség teljességért!

Ja, és köszönöm a hasznos választ!

2011. márc. 8. 22:19
 4/7 A kérdező kommentje:

22.18: Köszönöm; mind a választ, mind a hozzáállást! :)

Minden szempontból hasznos válasz volt!

2011. márc. 8. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok egyszerű,csak jómódban élek:) Na pussz
2011. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kár, hogy pénzen észt nem lehet venni....
2011. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, mi azért a jómódtól messze állunk, de takarékosan, rendesen élünk.

....tényleg öreg hiba, hogy észt nem lehet venni pénzért...

Az igazi segítséget pedig még egyszer köszönöm! :)

2011. márc. 9. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!