Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amerikában nagy "divat" a...

Amerikában nagy "divat" a külföldről való örökbefogadás. Magyarországon ez lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés
Főleg kínai vagy ázsiai babákat fogadnak örökbe amerikai párok nem kevés pénzért cserébe persze. De van, aki afrikai gyereket. Ha teszem fel én elhatározom magam, hogy mondjuk Ázsiából szeretnék örökbe fogadni és van erre több millió forintom, akkor megtehetem? Ha igen, hogyan?
2011. máj. 18. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Regem itt jart eghy anyuka aki kinabol fogadta orokbe a kislanyat. A kisgyerekek kategoriaba irt ki kerdest, hogy mit lehet tenni mert a kislanyat sokan bantjak az iskolaban amiatt, hogy kinabol lett orokbe fogadva es kis kinai arca van. Ugyhogy biztosan lehetseges, csak a menetet nem tudom.
2011. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha sikerül is mindent elintézned kb. 10-15 év, mire örökbe fogadhatsz egy gyermeket bármelyik országból is.

Magyarországon jelenleg nem lehetséges, vagy csak nagyon jó kapcsolatokkal elindítani egy örökbe fogadást.


Egy eset:

"Hát én elmentem a végsőkig a külföldi örökbefogadás ügyében. Hívogattam a Minisztériumot, ahol azt mondták, hogy nem lehetséges. Én egy afrikai országból, pontosabban nem is válogattam, hanem abból az afrikai országból akartam örökbefogadni amely országokat a Hágai Egyezmény jelöl, amelyekkel Magyarország szerződött. A helyi gyámhatóság nem nyújt ebben segítséget, sőt undorral néztek ránk mit akarunk a férjemmel. Először végigjártuk azt az utat amit ilyenkor a hazai örökbefogadók szoktak:tanfolyam, alkalmassági, de a kérelmünkben afrikai bébi szerepelt, ehhez ragaszkodtunk. Amikor megkaptuk az oklevelünket, hogy örökbefogadásra alkalmasak vagyunk, nekünk kellett továbbiakban cselekedni, ugyanis a gyámhivatal semmit nem segít. Írtam egy kérvényt a Minisztériumba, hogy mit akarok, csatoltam az örökbefogadáshoz kapott okmányokat, és elküldtem. Sőt fel is hívtam őket, de aki ezzel foglalkozik a minisztériumban nagyon lekezelő volt velem. Azt mondta ő sem tud segíteni, mivel egy hasonló üggyel már hét éve foglalkozik, kiküldte a papírokat az afrikai országba, de még arra sem méltatták az ottaniak, hogy egy elutasító levelet küldjenek. Tehát az afrikai országok elzárkóznak tőlünk, pedig hivatalosan szerződve vagyunk három afrikai országgal ez ügyben, mégis jobban szeretnek inkább amerikai országokba gyerekeket örökbe adni, mivel ott gazdag országok vannak. Mi hozzájuk képest Magyarország?Tehát a Minisztérium azt tanácsolta, hogy irány egyedül Afrika, tolmáccsal, intézzük magunk ezt. Feladtam ezt a küzdelmet, pedig vállaltuk volna a férjemmel, hogy azt a kötelező egy hónapot amit szabnak ilyenkor, hogy a leendő gyerekünk mellett kell lenni, hogy az ottani gyámügyesek nyomon követhessék , hogy gyerekünkkel hogyan alakul a kapcsolatunk. Tolmácsot viszont nem győztük volna fizetni, a szállását és munkáját egy hónapig. Teljesen naívan mi úgy gondoltuk, hogy az ottani nagykövetség segítségünkre lesz ebben. Magyarországon ez a dolog még nincs kifejlődve, lehet soha nem lesz, mi is csak egy kis éhező árván szerettünk volna segíteni, akik az éhhalál küszöbén állnak, akik éhenhalnak, akik közül egynek vagy akár kettőnek esélyt adtunk volna egy jobb életre, és ha nyitottabbak lennének felénk vagy mi feléjük, ha engednének, hogy segítsünk sok kis árva életét menthetnénk meg. Nem Madonnát akartuk leutánozni, hisz helyette amúgy is egy dada neveli a gyerekeket, remélem senki nem gondolja ezt, amúgy is titkos örökbefogadás lévén nem híresztelgettük volna a dolgot. Mi tanult embereket akartunk volna belőlük nevelni, és nem törődve azzal mások mennyire néznek le bennünket ezért, segítettük volna nekik a beilleszkedést, felénk már van ilyen kisgyerek nem is egy(egy afrikából menekült fiú és egy itteni lány gyerekei)őket sem nézik le, olyan aranyosak. Romániából vagy más országból nem tudom hogyan lehetséges az örökbefogadás, én csak a saját példámat tudtam leírni, remélem nektek sikerül!"

2011. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De hát ez hihetetlen. Annyi gyermektelen pár szenved a meddőségtől, valóban tönkreteszi az életüket, hogy -habár meglenne az anyagi körülményük- nem lehet gyerekük!

Nem hiszem el, hogy a sok afrikai vagy ázsiai szegény ország, miért nem engedi, hogy az árváinak jobb sora legyen egy tehetősebb, szerető családban!

2011. máj. 18. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Itthon is van sok gyerek aki jobb sorsra érdemes mért kéne a kontinensen kivülre menni.

Amúgy Indiai, Kínai hatóságokal felvenni a kapcsolatott súlyos pénzekbe kerül, a világ minden tályán ellenörzik kihez kerül a gyerek.

2013. júl. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!