Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-2,5 éves gyermeketek miket...

2-2,5 éves gyermeketek miket tud már? Hogyan tellik egy napotok? Mi a kedvenc játékai? Ismeri már a színeket számokat? Sokat beszél már?

Figyelt kérdés
Nekem novemberben lesz 2,5 éves a fiam. Nem beszél, pár szót mondd, de azt sem mindig, van hogy napokig nem mondja. Csak mutogat, és odavisz amit szeretne. Ügyesen firkál, már próbál utánozni, színez, kirakózik. Szeret építőkockázni, na meg sokat fut, rohan mintha nem érne rá:)
2011. szept. 25. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
25 hónapos a fiam.Nagyon szépen beszél 3-4 szavas mondatokat de van hogy csak én értem.Javában tart a dackorszak ami néha elég durva tud lenni!A szinek egyáltalán nemérdeklik,számolni össze-vissza "tud"(pl:2,4,5)Nappalra szobatisztának mondható,de azért még vannak balesetek.A kedvence a kismotorja,minden nap azzal jön a boltba.Szereti még a könyveket,sokat játszik autókkal,favonattal,és a homokozóba.Szereti a gyerekeket,de inkább azokat akik nagyobbak(3-6 évesek).Szeretne mindíg úton lenni,mindegy merre csak menjünk.Nemigazán játszik el magában,ha én főzök vagy dolgom van olyan kis szomorú,mindíg jön hogy menjek énis be játszani.Valahol ezt én ronthattam el.Nagyon illedelmes,mindenkinek köszön,ha kap valamit megköszöni,viszont van hogy verekedik,de utána bocsánatot kér.Szűken ennyi.
2011. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
24 hónapos a kisfiam ,mondatokban beszél de van olyan szó amit csak én értek meg.Már nagyon rövid mondokákat ha segitek neki elmondja Még nem szoba tiszta semmi hajlandoságot nem mutat felé.Nagyon szereti ha olvasok neki imádja a Bogyó és Babócát,Anna Peti Gergőt valamint a mondokás könyveket.Egyre többet elvan egyedül a kisaútóival játszik,szertet nyomdázni, gyurmázni,tornyot épiteni.A színeket mondja de összekeveri öket,számolni 5 ig de azt is össze vissza.És imádja a hasát.
2011. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
26 hónapos a kislányom. 2-3 szavas mondatokban beszél, de nem mindig értem. Nagyon szeretne már jól beszélni, látszik hogy keresi a szavakat, közben gondolkodik, annyira beleéli magát. A mondókákat már nagyon tudja, szinte egész nap azokat mondja, énekelni is szokott. Felismer már néhány színt, de néha ő is keveri. A szobatisztasággal még sehol sem tartunk, mert a dackorszak miatt mindenre nemet mond, így a bilire ülésre is. Imád rajzolni, motorozni, trambulinon ugrálni, homokozni. Nagyon jó a memóriája, pár hónappal ezelőtti dolgok is eszébe jutnak. Gyerekekkel nagyon szeret játszani, ha nincs körülötte gyerek, akkor nagyon nehéz őt lekötni.
2011. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi sem állunk még sehogy sem a szobatisztasággal, nem akar ráülni a bilire, de nem is erőltetem.

Már alig várom hogy az én kisfiam is beszéljen:)

2011. szept. 25. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

27 hónapos a fiam.

Korán kezdett beszélni, amíg még csak pár szót tudott, akkor is megpróbálta magát megértetni. Ma már szép kerek mondatokban beszél, összetett mondatokat is mond (Azért fáj a hasam, mert sok kakaót ittam), szépen ragoz, mondókázik, énekel. Ha valaminek nem ismeri a nevét, akkor körülírja, hogy megértsem mit szeretne (pl. Anya mi volt az, amit a dédinél ettünk? Dédi reszelte a krumplit, és volt benne tojás meg liszt is és fokhagyma, és után összedolgoztuk. /tócsni/)


Rajzolni összevissza rajzol, néha egy-egy kört is sikerül neki, a kuszaságokat mindig elmeséli, hogy ez most épp repülő, vagy hajó akar lenni. Színez is néha, persze nem vonalon belül, hanem az egész oldalt, asztalt, padlót, mindent. :)


Szokott számolgatni, de elvéti. Mikor ugrani készül az ágyról le, akkor elszámol tízig, de a nyolcas kimarad néha és a hét helyett négyet mond. Ha azt mondom neki 5, akkor folytatja, hogy 6-7-8.


Ő autózni szeret nagyon. Legkedvesebb játéka a nagy kamion, és a kisebb autók, aminek nyitható az ajtaja és berakhatja a kis bábuit, akik utána vezetnek. Kis házikói is vannak, azokba is a bábukat, katonákat pakolja, a játékvillamosra is, gyakorlatilag mindenhova vinné magával.


Vonatozni is szeret, felépítjük a pályát és körbe-körbe megy a vonat, persze bábukat tesz bele, akik utaznak. Építünk hozzá alagutat is.


Formabedobó is leköti néha, most újra kedvenc a régi tanulókutyus és búgócsiga.


Imád a szabadban lenni, sajnos nem kertes házban lakunk, pedig egész nap ellenne az udvaron (dédinél, mamánál látom, hogy leköti magát kint), focizik, homokozik, pacsál, hordja a virágokra a vizet, kavicsokat, bogarakat, csigákat gyűjt.


Szereti a gyerekeket, szeret velük fogócskázni, bújócskázni. Néha viszont agresszív. Vagyis nem tudom honnan jön nála, a nagy játék közepette egyszer csak fellöki a játszópajtását vagy csak odacsap egyet. :( /talán hiperaktív?!/


Dackorszak az van. Mindent akar és mindent egyedül! Ha valamire nemet mondok képes engem is megütni.... de próbálom kezelni és igyekszem következetes lenni.


Félig-meddig szobatiszta. Pisilni bilibe vagy wc-be, útközben bokorba. Kakilni csak pelusba, alváshoz szintén pelus.

2011. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: 3. vagyok, érdekes az én lányom is mindig a 8-ast hagyja ki a számolásból. :-)
2011. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

25 hós a kislányom, sok szót tud már, de van 5-10 kedvenc szó, általában csak azokat mondogatja: kuka, baba, anya, csúszda, hinta, stb. Nem akarja használni még a bilit. Kedvenc játéka kint a csúszda, itthon a lego duplók. Számokat az iskolás tesó miatt ismeri 10ig.

Mi éppen rámoló korszakunkban vagyunk, mindent mindenhonnan kiesz, levesz, és pár hete mindenhova jön utánam mint a kiskutyus, egyfolytában anya-anya-anya. Nem tudom mi történt, idáig is ragaszkodó volt, de most kétségbeesik, ha nem vagyok a közelben.

2011. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

pár napja volt két éves a fiam.folyékonyan beszél,összetett mondatokban,mindent megért,mindent mond.színeket próbálgatja,van amit tud,van amit kever.a számokat tízig ismeri,mondja az egy megérett a meggy mondókát.(és még ezen kívül nagyon sok mondókát tud mondani).

nem szobatiszta egyelőre nem mutat rá hajlandóságot.firkálni,gyurmázni szeret.kirakózni nem szoktunk még.ezen kívül ő is mindig siet valahova,egész nap dolgozik valamit.két hete bölcsis

2011. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam júliusban volt kettő, 22 hónapos kora óta beszél folyékonyan.Egy hónapja szobatiszta teljesen.A színeket keveri számokat ismeri tízig.Megttudja számolni ha valamiből 2vagy 3 van. Az autófajtákat megismeri, tavvalyi dolgokr a visszaemlékezik.Imád biciklizi(futóval, és hagyományosal is).Mindenhova azzal megy, gyalogolbni utál.Van neki két kisbarátja, azokkal szeret játszani, az ovodába bekukucskálni, hintázni(rugós, sima), várat építeni, gyurmázni, festeni, focizni.Megszületett a kistesója két hónapja, azóta nem játszik el magától, állandóan velünk van. Nagyon dacos,most mindene az öltözködés, csak azt veszi fel hiszti nélkülamit akar, ami neki nagyfiús.És nem nagyon eszik, nagyon válogat, egy hónapja fürdés is csak hisztivel megy. Állandóan az utcán lenne, pedig van kertün,és ea gyerekeket keresi.
2011. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam három nap múlva lesz 2 éves. Egész nap beszél megállás nélkül, mondatokban, ragozva, mindenki számára érthetően, természetesen még azért sejpítve. Mondókázik, rengeteg verset tud, magától is elmondja a legtöbbet (esetleg egy-két szót kihagy belőle), de amit nem tud kívülről, azt meg ott folytatja, ahol éppen abbahagyom. Színek közül ezeket ismeri: piros, sárga, zöld, kék, fehér, fekete, lila, narancs, rózsaszín. 10-ig el tud számolni, és mostanában a mániája, hogy amiből több darabot lát, mondja magának: Számómmeg, hány dajab? És neki is áll megszámolni. :) Imádja az állatokat, amúgy állandóan firkálgat, autózik, telefonál, főzőcskézik, és most a kedvencei a fa szeletelős játékok. Éppen bölcsis beszoktatás zajlik, holnap kezdődik a második hét, és eddig nagyon jól bírta (kopp-kopp-kopp), csütörtök-péntek már ott is aludt. Félig-meddig szobatiszta, ami annyit jelent, hogy napközben száraz rajta a pelus, és bilibe vagy vécébe pisil, de a kakit még a pelusba intézi, és alvás közben, illetve hosszabb utazás alkalmával azért nem tudja tartani, és becsorog neki. De a bölcsiben is ügyesen pisil, eddig nem vetette vissza őt a szobatisztaság felé vezető úton a bölcsizés.
2011. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!