Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj van a 6.5 hónaposomma...

Nagy baj van a 6.5 hónaposommal? (Mozgásfejlődés)

Figyelt kérdés

Már egy hónapja szépen hasra fordul,szépen ki is nyomja magát,van hogy a tenlegye körül elfordul(tehát ha leteszem velem szemben hason,akkor pár perc múlva már a talpacskáját látom),hasról a hátára ez alatt az egy hónap alatt 3x láttam csak fordulni.De nem kúszik,nem tud felülni,így ülni sem.Olvasgatom a fórumot,és nagyon meg vagyok ijedve,mert itt fiatalabb babák már kúsznak,stabilan ülnek esetleg már fel is állnak.

Nagy baj van az én babámmal?


2011. szept. 25. 16:44
 1/8 A kérdező kommentje:
*tengelye
2011. szept. 25. 16:45
 2/8 szchylla válasza:
Szerintem nincs baj, had fejlődjön a saját ütemében... Ém lánykám 8.5 hós, és csak nemrég kezdett el kúszni, pár hete ül(dögél), még néha instabil... Jah és egyedül még nem igazán megy a felülés... Én nem aggódom!
2011. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem h baj lenne

simán elég ha 8-10 hónaposan felül vagy csak mászik

és 1.5 évesen kezd el járni

ez nem verseny !!!!!


egy baba akkor mászik mikor neki megy és akkor forog ha neki tetszik

és az h kinek mikor mit csinál a gyereke ???? szerintem ne ezzel törődj ha baj van akkor a kontrollon úgyis mondják majd


inkább élvez a babádat én ne ezeken agyalj .-)))

jó mulatást

2011. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább akkor van baj, ha kihagy valamit, kúszás, mászás. De a saját kis ütemében fejlődik ne aggódj.
2011. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell aggódnod. Az én lányom 7 hónapos, nem ül, nem kúszik. Ő gurul. :D De úgy simán eljut A-ból B-be. Most próbálgatja a négykézlábazást, de még nem nagyon megy neki. A gyógytornász szerint lemaradva nincs, pontosan ennyit kell tudnia ennyi idősen.

Azért járunk gyógytornára, mert kicsit gyengék voltak az izmai. Már minden oké, de heti egyszer azért elmegyek vele, csak hasznára válik.

2011. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz, hívj Dévényest, megvizsgálja és megmondja, hogy szükséges -e tornáztatni.

az én kilányom 4,5 hónapos koráig még hasalni sem tudott, mert a bal keze kacska volt, mindig hátrarándult, így csak sírt a lányom, szenvedett.

Azóta jár hozzánk a Dévényes, kislányom tegnap volt 7 hónapos, gurul egyfolytában, 1 hónapja kúszik, emeli a popsiját, négykézlábazik, ebből félig fel is ül, babakocsiba felhúzza magát fél ülő helyzetből ülőbe és ülve babakocsizik.

Ezer százalék, hogy a Dévényesnek köszönhetjük ezt.

Ha gondolod, egy próbát megér.

2011. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva, az én fiam pont ennyit tudott ilyen idősen, én is aggódtam mivel hason szeretett lenni és onnan csak ritkán fordult vissza. Azután 1 nap elkezdte és azóta oda-vissza megállás nélkül forog. Ahogy írtad először csak a tengelye körül mozgott, majd másnap már előre haladt. Nem sokkal idősebb (7 hónapos) de nem tudok úgy elfordulni, hogy a következő pillanatban ugyanott, ugyanabban a pozícióban találjam. Bámulatos mennyit fejlődnek napok alatt. Nincs miért aggódnod. Ja, ő sem ül még magától.
2011. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy baj lenne. De a mi fiúnk is hasonló volt, és mivel a "szomszéd babája" már mászott meg minden, ezért elvittem dévényeshez. 1szer voltunk, és mondta is, hogy elfeküdte magát még a pocakban. (vagy mi..) Aztán jártunk gyógytornára, nagy utálta, uh pár héten belül mászott is :)

Viszont mégis előbb indult el, mint a "szomszéd babája"... de vidd el egyszer, és te is megnyugszol, ha meg gond lenne, kiderül.

de minden gyerek más, a kislányom 3 hósan is csinálja az átfordulást... (persze nem mindig sikerült, nem tudatos, hiszen még azt sem tudja, hogy van keze...)

2011. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!