Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell aggódnom? Mozgásfej...

Mikor kell aggódnom? Mozgásfejlődés kérdés!

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos, nagyon nem akar elmozdulni semerre sem.

Tud forogni mindkét irányba, de nem csinálja. Hasra nem tudom tenni, mert vagy megfordul, vagy elkezd sírni. Volt 1-2 hét, amikor folyton forgott, húzta a lábát, próbált kúszni is. De már az sem érdekli.

Ülni nagyon szeretne, azt próbálgatja is.

Mikor kell aggódni? Ezeket mikor kellene csinálnia?


2011. aug. 14. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha forog nincs gond. Az üléssel szerintem még ráér, 10 hónaposan is akár. Ha hasra teszed tegyél elé kicsit messzebb, de azért kis erőfeszítéssel elérhető távolságba valami számára érdekes játékot, tárgyat, képet, azért talán megindul a kúszása is.

Azért elmondom, hogy az én kislányom ennyi idősen véletlenszerűen fordult 2x hasról hátra, mert a feje elhúzta, de egyébként semmit nem csinált. 6 hónapos korában kellett vinnem gyógytornára, jártunk is rendszeresen, de azt mondták semmi baja, enyhe hypotonián kívül. Nagy súlyú baba volt mindig is. 9 hónaposan fordult csak hátról hasra és kezdett kúszni hátrafelé, 10 hónaposan ült fel, 11 hónaposan kezdett mászni, 12 hónaposan állt fel. Most 16 hónapos még nem indult el egyedül, a bokái befelé dőlnek, még erősödnie kell.

Ha nyugodt akarsz lenni a tanácsadáson kérdezz rá a védőnődnél, vagy az orvosnál. De szerintem nincs miért aggódnod.

2011. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

áá nem gáz a dolog .-)))


a fiam 6 hónapos koráig még forogni sem forgott

mondjuk értem miért fél évesen volt 9 kg :-P

de behozta pár hónap alatt és 10 hónaposan elindult


a kisebbik lányom 7 hónapos de még mindig nem forog viszont már mászik és kapaszkodva áll

de ha hagyat teszem inkább addig sír míg meg nem fordítom de az istennek sem hajlandó forogni


szal majd ügyesedik és egy jó tanács ne más babákhoz hasonlítsd mert a tied egyedi így mindent majd akkor csinál mikor jólesik neki :-)))

2011. aug. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A fejlődésneurológia szerint kúszni 8 hónapos korig tanulnak meg a babák általában, az önálló ( támasztás nélküli ) ülés ideje 8-9 hónapos kor.Ennyi idősen pont ezeket kell tudnia a babának, mint amit Ő csinál.Semmivel nincs elkésve, ne aggódj!
2011. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, meg vagyok nyugodva!

Mondjuk ő is 8 kiló felett van, gondolom azért ez is számít. De ő hosszú baba, igazából nem is olyan pufi. De gondolom azért 8 kilót mozgatni megerőltető! :D

2011. aug. 15. 07:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi összefüggés a súllyal.Barátnőm kislánya 6 hónaposan már négykézláb hintáztatta magát, kúszott,pedig 7,5 kiló volt.Most 10 hónapos, mászik, ül, áll.A vékonyabb babákra pedig azt mondják, hogy nincs erejük mozogni, az én lányomra is ezt mondták, aztán kiderült, hogy enyhén hypoton.Ő is 10 hónapos, és még csak most állt négykézlábra.Nem mászik még, nem ült fel, és persze nem áll.Ő most 7 kg, igaz, 2,5 kilóval született.Az egész az idegrendszer érettségén, és az izmokon múlik.
2011. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én a helyedben megmutatnám egy Dévényes gyógytornásznak, mert az a furcsak kicsit, hogy bizonyos mozgásokat már csinált, de már nem csinálja. Ez lehet attól, hogy nagyot nőtt- ahogy írod, súlyban és hosszban is nagy- és emiatt a gyors növés miatt bizonyos izmai nagyon feszesek- és emiatt nem TUD mozogni!

Ezt azért írom, mert nálunk ez volt a helyzet. Fiam valamiért lemaradt az anyaméhben, csak 2500grammal születet időben- kicsi volt- gyenge- de idekint olyan ütemben nőtt, igyekezett behozni a lemaradását. Ez mind szép is volt, és megnyugtató egy részről, más részről viszont már 6hetes korától jártunk Dévényezni, mert annyira gyorsan nőtt, hogy az izmai olyan feszesek voltak, hogy nem tudott mozogni. Folyamatos torna melett 5hós korában fordult át, 6hósan már gurult- és eddig jártunk tornázni, utána pedig 7 hósan kúszott, két hét mulva már mászott is. Már 14hónapos, három hete jár, és a mai napig észrevenni a bal lábában azt a bizonyos tartást, amit ez a feszes izomzat okozott neki. Nem feltűnő igazából- inkább csak a szakember látja- meg nekem tűnik fel- pl férjemnek sem.


Szóval nem hiszem, hogy nagy gáz van nálatok- de én a helyedben egy alkalommal elvinném egy ilyen dévényeshez- jó ha ránéz egy szakember.


A mozgásformák egymásra épülése pedig igen fontos a mozgásfejlődés során. Először oldalra fordul a gyerek, majd átfordul, gurul, iránytűzik, kúszik, mászik, ül, áll, jár... Nekünk mindig azt mondta a dévényes, hogy ha kicsit később is csinál vmit a gyerek, az nem gond- de ha ezek felcserélődnek, vagy valami kimarad abból később lehetnek gondok. Ezt nem ijesztgetésnek írom, nekünk a szakember mondta. Nálunk mindkét fiam követte ezt a mozgásfejlődést egyébként.

2011. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amit 6 hónaposan tudni kell: hasról hátra és hátról hasra fordulni.Semmi mást nem "kell" tudnia ennyi idősen.Ha már megcsinálta, akkor tudja!!Az, hogy nem gyakorolja minden nap, csak azt jelenti, hogy most más köti le.Most éppen ülés felé húzza magát, most ez érdekli.Aztán majd megint forogni fog!Ettől még nem felejti el a forgást.Az a lényeg, hogy ne ragadjon le egy mozgásnál.Ha mindig csinál valami újat, szerintem nem kell tornára vinned.Észre fogod venni, ha elakad, és akkor szóba jöhet a torna.Egy anya megérzi ezt, hidd el! Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy semmi gond az izmaival.De engem zavart, hogy 6 hónaposan még mindig alkarra támaszt le hason, nem tenyérre.Ezért vittem tornára, amit jól tettem, mert egy picit lazábbak az izmai a gyógytornász szerint.
2011. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznos dolgokat írtatok!

Most kicsit aggaszt az is, hogy ha hasra teszem, ő is csak alkaron támaszkodik.

Próbáltam maszek gyógytornászt keresni, de mindenki csak beutalóval nézi meg a gyereket. A neurológián meg kb. 5 hetes várólista van... Szóval most próbálkozom, hátha találok végre valakit!

Jövő héten megyünk 6 hónapos státuszra, majd a gyerekorvost is megkérdezem, hátha tud ajánlani valakit. De szerintem ő megint a neurológiára fog küldeni. Már a hócipőm kivan...! :(

2011. aug. 16. 09:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Elhiszem, nekem is tele van a hócipőm, mert nem akar megindulni a kislányom.Ügyeskedik ő, de a héten 11 hónapos lesz.Még nem mászik, csak a térdén közlekedik, most állt még csak négykézlábra!Nem ült még fel, és nem áll.Gondolhatod, milyen érzés, amikor az összes vele egyidős baba mászik, ül, áll, kapaszkodva lépeget.Gombóc van a torkomban, volt, hogy sírtam is..pedig megtettem mindent.Fél éves kora óta torna szakembernél, torna itthon, plédben hintáztatás, gimnasztika labdán rugóztatás, és sehol semmi..Épp ma megyünk tornára vissza.Az az érdekes, hogy minket meg egyszer sem küldött az orvos neurológushoz, mert nem talált nála eltérést.A gyógytornász szerint sincs nála semmi olyan, ami miatt neurológushoz kellene menni, nincs kóros reflex, semmi!Csak az izmai lazábbak.Nálunk nem kell beutaló, mert itt ingyen torna sincs.Ha van 4000 ft-od, akkor már mehetsz is! A pénz nem is érdekelne 8 bár inkább játékot vennék neki rajta), csak indulna már be!Abszolút megértelek, de szerintem nálatok nincs gond.
2011. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor nálatok sem egyszerű a helyzet! :(

Most elértem a gyógytornászt, akihez 3 hónaposan jártunk. Tök aranyos, mert a régi időpontunkat nem adta ki másnak!!! 3 hónap alatt! mert gondolta, most nyár van, nyaralunk, meg ő is szabin lesz, de hátha jövünk még. :)

Szóval jövő kedden leviszem, annyit megér, hogy ránéz a gyógytornász. És így nem kell megint beutalóért könyörögnöm.

3 hónaposan nem emelte a fejét, nem támaszkodott hason, ezért küldtek neurológiára vele, meg koponya UH-ra! Aztán a vizsgálat napján le akartam tenni aludni, akkoriban hason aludt, és gyönyörűen kinyomta magát!

Na, azért elvittem mindenhová, és a gyógytornász mondta, hogy egy picit feszesek az izmai.

Amúgy ő születése óta nőtt 20 centit, gondolom ez sem tesz annyira jót neki.

2011. aug. 16. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!