Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődés kérdés! Hogyan...

Mozgásfejlődés kérdés! Hogyan lehet ezen nem aggódni?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap töltötte be a 11. hónapját.Fél éves koráig mindent időben csinált, szépen tartotta a fejét, már 4 hónaposan hasról hátra fordult stb.Aztán olyan szinten megtorpant a gyerek, hogy annak ellenére, hogy a gyerekorvos nem talált nála eltérést, elvittem Dévény tornára, amit jól tettem, mert picit hypoton.Havonta egyszer jártunk, mert nem volt előbb időpont.8 hónapos kora óta kúszik, 6 hónapos kora óta folyamatosan forog.A kezére támaszkodva, és egy kézzel kapaszkodva már régóta ül.De megülni csak 3-4 percre tud maximum, azután elfárad, és eldől..Minden hónapban szóba hoztam a gyerekorvosnak, hogy valami nem stimmel, nem küldött minket sehová.Egy hónapja a térdén közlekedik, a lábával már mászik. aztán a következő pillanatban lehasal, és felnyomja magát tenyérre, szóval megbontja a mozdulatot.Ami aggaszt, de nagyon: nem mászik, nem ült még fel, és nem állt fel.A gyógytornász szerint azért nem, mert nem mászik még.Ebben a hónapban már hetente vittem, de nem akar megindulni.3 hónapja másztatom itthon, plédben hintáztatom, gimnasztika labdán rugóztatom, hasaltatom, csúszok, mászok előtte, kaptunk kölcsön egy mászó Micimackót, de semmi!!Egy hónappal az egy éves szülinapja előtt még csak nem is ül a lányom..Ha feltérdeltetem, és fogom a hónalja alatt, akkor feláll, de ezt se egyedül.Már kerülöm a vele egyidős babák anyukáit, akiket szeretek, de a sírás kerülget, amikor Z ülésből elkezd mászni a gyerek, onnan feláll, kapaszkodva lépeget stb.tudom, hogy nem szabad a gyerekeket összehasonlítani, de minden baba ügyesebb nála.Miért pont az én lányom nem boldogul??Már volt, hogy sírva fakadtam ezen.Nem tudom beletenni egy hintába a játszótéren, és milyen más lenne vele ülve, és nem fekve játszani.A szobát így is bejárja, kúszva beküzdi magát az asztal alá, szék alá, nagyon kell rá vigyázni.Nem lusta baba, egész nap mozog, és őt is dühíti, ha nem tud felülni valamihez stb.Nagyon el vagyok kenődve,és úgy érzem, én már mindent megtettem, de helyette nem tudom megcsinálni.Egyébként nagyon okos, értelmes kislány, minden szempontból.Mindenki azt mondja, hogy ne aggódjak.De mégis hogyan vonatkoztassak el ettől?Már 11 hónapos..
2011. aug. 22. 07:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hónapos koráig SEMMIT nem csinált. A doki azt mondta, van ilyen, a gyerek egészséges, majd behozza. Így is lett. Úgyhogy nyugi. :)
2011. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hónapos ikreim vannak. A fiam már 1 hónapja ül, tegnap meg majdnem sikerült felállnia, csak visszahuppant. És mászik is.

A lányom meg csak kúszik, felülni próbál, de nem tud. Bennem is van egy kis félsz, de még igyekszem pozitívan hozzáállni.

Én nem érzem, hogy nálatok baj lenne, pláne, hogy ilyen mozgékony a babád.

Ha budapesti vagy, próbálj kérni időpontot a Pető intézetbe Makk Ádámhoz. Ő a legjobb.

2011. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk pestiek.Köszi a válaszokat!A gyógytornász szerint már csak hajszál híja van a mászásnak, és nincs nála semmi olyan, ami miatt neurológiai gondozásba kéne venni, szóval nincs kóros reflex, stb.Pénteken chat-eltem Vida Ágnessel a kismamablogról, ő azt mondta, hogy minimális a lemaradás, és pikk-pakk be fogja hozni.De csak telnek a napok, hetek, hónapok.Ha betölt egy hónapot, már azt is úgy élem meg, hogy egy újabb hónap, amikor nem tanult meg mászni, felülni stb..Ő a babaúszást ajánlotta.10 és fél hónapos volt, amikor a gyerekorvos helyettesének is megemlítettem ezt, és csak annyit mondott rá: majd fog! Ingerelni kell.Köszi!Ennél jobban már hogyan ingereljem??
2011. aug. 22. 08:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Van egy ikres barátnőm.A fiú 7, a kislány 9 hónaposan állt fel.Nem is értem, miért mondják azt, hogy a lányok ügyesebbek.Köszi a válaszokat!
2011. aug. 22. 08:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, de nem értem miért mérgezed meg ezt a fantasztikus időszakot a felesleges aggodalmaskodásoddal?

Az én lányom 11 hósan kezdett kúszni, 13 hósan mászni, és 14 hósan járni. Na és?

Én is elvittem a dokihoz, azt mondta minden ok, én innentől nem aggódtam. Voltunk ortopéd orvosnál is.

Minek is?

Csak tényleg magadat, és a hétköznapjaidat mérgezed meg ezzel.

És ezt biztos érzi a pici is.

Ne aggódj, majd fogja csinálni.

Az én környezetemben is már az összes baba ügyesebb volt, engem nem zavart.

A lányom már 2,5 éves, és semmi baja.

2011. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónapos volt mikor még csak feküdni(!) tudott... Elküldtek vele neurológiára és semmit kórosat nem találtak. Utána nagy nehezen megtanult ülni, mászni meg nagyon sokára, azt hiszem 16 hós volt, most 21 hósan indult el!!! Nekem is rengeteg aggodalom és könny volt az ára, főleg, hogy a kislányom már 1 éves kora után szaladt és minden mást időben csinált, már beszélni is tisztán, gyönyörűen beszélt 1 évesen!! A fiam pedig két éves lesz, most indult el, ahogy írtam is és a "baba" ill. "dudú" szón kívül semmit sem mond.. Én sem értem miért ez a nagy különbség.. De nyugi, nincs gond ennyire mások a gyerekek!
2011. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!9:01-es, teljesen igazad van, küzdök ellene, hogy ne aggódjak! Ha belegondolok, nem ismerek olyan gyereket, aki nem tanult meg ülni és állni.És tényleg semmi jelentősége, hogy 13 vagy 16 hónaposan indul el, ez később senkit nem fog érdekelni.A gyógytornász szerint valószínűleg nem fogja ez befolyásolni a beszédfejlődését,10 hónaposan kimondta az első szavát.Tapsol, pápázik,mondja: apa, nem, na, baba, mama.Ezzel vigasztal!
2011. aug. 22. 09:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Na látod? Máris pozitívabb vagy! Így tovább!

És nagyon ügyes a babád, hogy szavakat mond.

2011. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Csodababás anyukaként mondom, hogy örülj neki, ha nem látnak gondot a babádnál, a hypoton "problémája" javul, és még csak vekini a csemetéd. Ha gondolod küldhetek egy 7hónapos kishölgyet kipróbálni milyen is egy 7000%os figyelmet kérő prücsök.

Ő nem ér rá, magától támaszkodás nélkül ül, állásba húzza magát lehajol, mászik, és hogy ne legyen olyan egyhangú az életünk, kitalálta, hogy egyedül is megpróbálja az állás-lépegetést(ütemesen kopog-sír-kopog a gyerek) és egy egy ilyen "vicces" reggel után úgy szeretnék egy kisvekni babát, aki csak "van", és ha leteszem ott marad:)


Szóval, ha nagyon aggódsz, akkor cseréljünk egy napra, 30perc után kéred is majd vissza a csemetéd:)(ha túl pici a 7hónapos adhatok egy 26hónapost is:) kis "jóslatnak") Ahogy elkezd mozogni annyi mindenen fogsz aggódni, hogy öröm lesz lesz nézni. Élvezd a játékot a kicsiddel.

2011. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kis vekni ő sem, mert forogva, kúszva bejárja a szobát így is.Hidd el, én nem bánnám, ha 7000%-ban kellene rá figyelni.:))Ennél semmi sem rosszabb, hogy a fejed tetejére is állhatsz, ha egyszer képtelen rá, mert erősödnie kell.Éjjel-nappal ezen agyalok, de egy dolgot nem tudok: helyette megcsinálni.De legalább nem lesz hiperaktív.
2011. aug. 22. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!