Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lehet dolgozni a gyes...

Tényleg lehet dolgozni a gyes mellett? Nem kell visszamondani? Kaphatok egyszerre fizetést és gyest is? Ma azt hallottam.

Figyelt kérdés
Decemberben lejár a gyed, és utána jön a gyes ami ugye egyenlő az éhhalállal. Ma egy beszélgetés során tudtam meg hogy lehet dolgozni, sőt még a gyest is kapom ameddig jár.
2011. szept. 25. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Heti max. 30 órában lehet dolgozni gyes folyósítása mellett. Az óraszám korlátozás nem vonatkozik az ikreket illetve tartósan beteg gyerekeket nevelőkre.
2011. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Igen, lehet. Én is munka mellett vagyok gyesen, bár az én gyermekeim tartós betegek, de a gyes tudtommal ugyanaz.
2011. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
A gyermeked bölcsiben lesz addig? Ha igen akkor csak részmunkaidő mellett kapod a gyest. ( mint ahogy az előző válaszoló is írta) Ha viszont pl. a nagyinál van a gyerkőc, akkor a nagyi nevére kérhető a gyes. Ja, és ha részmunkaidőben mennél vissza dolgozni, és ezt írásban be is adod a munkáltatód felé, akkor kötelesek elfogadni, és munkaszerződést módosítani.
2011. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ikreim vannak, és felveszik őket oviba két és fél éves kortól, mini csoportba mivel nálunk nincs bölcsi. ez még kb. egy év de már agyalok rajta hogy lehet majd.
2011. szept. 26. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!