Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érzett még így valaki? mit...

Érzett még így valaki? mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

7hetes a kislányom,lassan kezdjük "kiismerni"egymást,én viszont folyton rettegek..Félek,hogy jól csinálom-e...Már előre félek mi lesz ha sír és sehogy nem sikerül megvigasztalni,..félek mi van ha nem tudom elaltatni...stb...Igazából félek mindentől...

Görcsben van a gyomrom egész nap...a fejem is majd szétmegy...ez az állandó agyalás tönkretesz...Mit tehetnék ez ellen??hogy nyugodhatnék meg..??


2011. szept. 26. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan így voltam mint Te. Igazából ezt csak az idő enyhíti, illetve múlasztja el. Egyre kevesebbet fog sírni, elmúlik a hasfájás (ha van), kapsz egy mosolygós tündéri babát, aki napról napra ügyesebb, és már nem fogsz görcsölni. Folyamatosan rettegtem hogy megébred, és nem tudok majd vele mit csinálni. Ő annyira pocakfájós volt hogy délelőtt 4-5 órát üvöltött egyhuzamban. Éjjel is szó szerint üvöltve aludt. Folyamatosan nyögött szegény, annyira fájt a pocakja. És semmi sem segített. Kialvatlan voltam, feszült... Hidd el. El fog múlni ez az időszak. Én sem hittem akkor még, de így lett. Aztán persze mindig lesz min görcsölni, de már nem olyan nagy mértékben. Az eleje a legnehezebb (eddig)- 10 hónapos a babám. Fel a fejjel.
2011. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

remélem igazad lesz:-)..bárcsak így lenne...De ez még nagyon távolinak és pillanatnyilag lehetetlennek tűnik...persze az idő mindent megold..

Poci fájás egyébként van:( tápszeres baba,már a 4.tápinál tartunk ami talán beválik...Nem minden nap,de egy héten többször ordít a hasa miatt.A gyomor görcs egész napos,főleg ha elalszik.egyből azon parázok,hogy mi lesz ha felébred és sírni kezd...vagy egyáltalán úgy egész nap egyfolytában az jár a fejemben:mi lesz ha....???

Pihenni sem tudok,mert akkor nem tudok rá figyelni...akkor az zavar...

Remélem helyre jönnek a dolgok...

2011. szept. 26. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig azt mondták nekem, hogy az anyatejes babák hasfájósak. Az én babám 8 hetes, ugyan fáj a hasa, de nem annyira, hogy órákat üvöltsön. Csak anyatejet kap és én kész vagyok attól, hogy nem akar kakálni, általában 2, de van úgy, hogy 3-4 naponta van csak széklete, a második napon már 10 percenként nézem a pelusát, hogy van e már valami. Engem ez tesz tönkre. Na meg az öltöztetés. Bent 20 fok van, kint 30. Mit adjak rá? Hallottam, hogy sokan már a tipegő alá harisnya nadrágot is adnak, illetve kiskabátot. Azért szerintem az kicsit túlzás, főleg ha plüss vastag a tipegő, mi még vékonyat használunk, hosszú ujjú bodyval.

Én azzal nyugtatom magam, hogy minden nappal könnyebb lesz. Már annak is nagyon örülök, ha több tejem van, mint tegnap.

2011. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodj meg minden rendben lesz.Ezzel szerintem mindenki így van,nekem konkrétan még a 3. babánál is volt,jó nem akkora mint az elsőnél de volt.Ez így természetes,aggódsz érte.Remélhetőleg jó lesz a tápi és a hasfájás is elmúlik,remélhetően 3 hónapos kor után.El tudod altatni,ő anyánál szeret legjobban lenni Te vagy neki a legfontosabb.Ne stresszelj,figyeld a jelzéseit,össze fogtok szokni és minden nappal jobb lesz.A sírástól ne félj,Ő még így kommunikál,jelez hogy valami van,hát az meg előfordul mindenkivel hogy elsőre nem találja el.Nekem volt például hogy éjjel üvöltve ébredt,nem is volt már ilyen pici,és semmivel nem tudtam megvigasztalni.Egyedül voltam otthon,a páromat hívtam fel,hogy hallgassa már mit csinál a fia,de én is sírtam.Szar anyának éreztem magam,de ez csak akkor volt így,elmúlt a sírás,az érzés is vele.Azóta se tudom mi baja volt,cici se kellett,sejtem hogy a foga jött.Kb. fél óra volt az egész de többnek tűnt,tehetetlennek éreztem magam.2-3x volt ilyen aztán azóta sem.Pihenned muszáj,próbálj meg ne görcsölni,minden oké lesz:)
2011. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi! :) sokkal jobb lesz minden! én mintha magamat olvastam volna annó! ugyanigy voltam, mint te! rettegtem mindentől. raádásul én egy olyan pici babával nem tudtam mit kezdeni, engem ez bántott a legjobban. ugye ilyenkor még nem igazán köti le semmi és hát az órák nagyon nehezen teltek nekem igy. most lassan 3 hónaposak leszünk és már sokkal jobban érzem magam, most már mosolyog sokat és néha gügyög is, figyel ránk és pl.: a forgó is leköti egy kis időre. valóban, csak az idő fog segiteni. én már rettegek, hogy mi lesz az első időszakban ismét, ha jön a következő baba, mert én akkor szivesen csinálok mindent meg a babának, de az ébrenléti időkkel nem tudok mit kezdeni. kitartás, az első pár mosoly után te is jobban fogod érezni magad!
2011. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lányunk most esz pénteken 11 hetes, de tudom, hogy min mész keresztül!!! És abszolút megértelek, de tényleg felesleges idegeskedned - nem is tesz jót se neked, se a babának -, félned, görcsölnöd!


Mi 4 napot voltunk bent a kórházban, sürgősségi császárral született meg a lányunk. Utolsó nap, amikor már kivették a varratokat, összepakoltam és vártam a zárójelentéseket. Ez kb. reggel fél 9 volt és délután fél 4-re értünk haza. Én úgy voltam vele, hogy ha még 1 éjszakát ott kell töltenem a lányommal, akkor én a diliházba költözöm be, nem pedig haza!

Alig bírtam szoptatni, végén már 8 féle bimbóvédővel etettem - másképp nem ment! -, állandóan baxogattak a csecsemős nővérek. 2. nap a kislányom bekékült, a kórház, ahol szültem pocsékul nézett ki. Egy deszkát nem tudtak hozni a matrac alá, hogy ne süppedjünk be, stb.

Ráadásul kialakulóban volt a 3. nap a tejlázam is, így ramatyul voltam.

Mikor végre hazaértünk, olyan nagy kő esett le rólam, hogy egyszerűen még fáradtabb voltam, mint előtte. Ráadásul a kialakuló tejláz folytatódott, mert két éjszaka is halálra akartam fagyni +30 fokban!

Szerencsére anyukám egy hétig nálunk volt, de minden nap imádkoztam azért, hogy lassabban teljen az idő. Eközben persze a lányunk evett, aludt, evett, sírt, sírt, sírt, fürdött, evett, aludt.

6 hetes koráig éjszaka 2× keltünk fel hozzá, délután 6-tól a fürdetésig - fél9 - ordított a semmiért. Bármit csináltam/csináltunk semmi sem hatott neki. 5 hetesen bevezettem nála a napi sétát arra a időszakra, így leszokott róla szép lassan.

Cserébe 6 hetesen abbahagyta a szopást. Egyik pillanatról a másikra. Gondolhatod, mekkora világ omlott össze bennem ... bármit csináltam, nem volt hajlandó vissza szokni rá. Így fejem neki a tejet és pótolom tápszerrel. Úgyhogy ez sem egyszerű! Főleg, hogy imádok vásárolni, nézelődni, sétálni, parkban ülni olvasni ... ezekről mind szép lassan lemondtam a non-stop tej fejés óta!

Ráadásul az, hogy tápszert is kap ... én totál ellene voltam kezdetektől, de nem tudok mit tenni. Éheztetni nyilván nem fogom a lányunkat.

Minden második nap meg kell kakiltatnunk, mert az is abba maradt nála. 6 hetes koráig napi 3× volt kaki, utána meg semmi. Ügyeleten is jártunk első alkalomkor, hogy a gyerek nem kakil. Le is hurrogót az orvos, hogy van, amelyik csecsemő 6 napig nem kakil. Erre mondtam azt, hogy akkor maga se kakiljon 6 napig!

Na, akkor befogta a pofáját..

Amikor anyukám hazament párom maradt itthon 1 hétig. Akkor még jó volt, mert nem dőlt minden egyszerre rám. De, mikor ennek is vége volt és ketten maradtunk itthon (+ az 1 éves tacskó kutyánk), na akkor aztán minden egyes sírásnál görcs a hasamban. Hogy mitől sír, mi baja, stb..?! De ezek is szép lassan elmúltak.


Minden héten minimum 1× a gyerekorvosnál vagyok, mert valami észrevételem van, vagy valamit úgy érzek, hogy gond a gyereknél! Szerinted ... mit szól hozzá a doki? 3. héten már nevetett, de jó fej! Ha kell 4 órán keresztül velünk foglalkozik, megvizsgálja a gyereket, tanácsot ad, megnyugtat stb..


Én mióta anya vagyok, hihetetlen miket letudok művelni! Mennyire aggódom .. mennyit gondolkozom, olvasok utána dolgoknak, mennyi mindent össze vásároltam hasfájás ellen, kakilásra, stb ... lakásunk kisebb patika lett! :DD

Amikor sír a lányunk és nem tudom, hogy miért -pl. idő van és éhes-, akkor egyszerűen felveszem és büfögtetős pózban magamra rakom. Ekkor megnyugszik, majd kitalálom, hogy mi lehet a baja. De van olyan is, hogy belső hang megmondja mi a gond és tényleg az a baj .. :)))


Azt tanácsolták, hogy ne vegyem túl komolyan a dolgokat! Hogy nyugodjak meg, tökéletes anyuka vagyok. Először nem hittem el, de tényleg így van. Hiszen, neki nincs összehasonlítási alapja, ő nem tudja, mi a jó. Annyit tud, hogy érzi az illatom, hallja a hangom, érzi a bőröm. Neki ez a jó, ez a tökéletes. Bármit csinálok, neki én leszek a legjobb, senki más!


De, tudod én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy az vesse rám az első követ, aki nem volt kezdő anyuka. Aki kiszopta a kisujjából a dolgokat.

2011. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és oly annyira belejöttem a babakocsizás sétába, hogy egyszerre viszem a kutyánkat és a lányunkat sétálni.

Lakótelepen csak a "tacskós anyukának" emlegetnek, jó páran már megjegyezték, hogy nem tudnák ezt csinálni. Nagy türelem kellhet ... és igen, kell is, hiszen a kutyám is gyerek még és eleven, de össze lehet mindent egyeztetni és hozni :]]]


13:22-es voltam.

2011. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!