Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok tejterméket...

Mikortól adtok tejterméket babátoknak? Pl joghurt, krémtúró, esetleg tej.

Figyelt kérdés
Tegnap este elfogyott a tápszer és tejet kapott lefekvés előtt meg kora reggel is. Most vannak rajta kiütések, lehetnek tejtől? 8 hónapos
2011. szept. 26. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A 8 hónapot már betöltötte a lányom, amikor először joghurtot adtam neki, hát ő is felömlött az első adag után. Ekkor vártam kb 1-2 hetet, amíg újra adtam neki, ekkor már nem ömlött fel tőle. Ez után már kapott túrót, sajtot, és egyéb tejtermékeket is. A tejet viszont csak 1 éves kora után vezettem be. Szerintem a tied még kicsi a tejhez, nem szabad még neki adni.
2011. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan milyen arányban,de először higítva lehet adni a tejet.Én úgy gondolom hogy lehet a tejtől,ami nem feltétlenül jelent allegriát,hanem esetleg elsőre túl nehéz volt neki.Védőnő vagy doki mit mond?Milyen idős?
2011. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Joghurt, túró, stb. 8 hónapos kortól.

Tejet csak ha elmúlt 1 éves.

Korai volt még. :(

De azóta már biztos vettél tápszert, azt adj neki!


(Én a tejet is úgy vezettem be, hogy vagy fele víz-fele tej volt, vagy a tápszerhez öntöttem, majd növeltem az adagot)

2011. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

4 hónapos korától kezdtük a hozzátáplálást. Túrót, natúr joghurtot 7 hónaposan kapott. Tejet majd csak 1 éves kora körül kap.

Egyébként elég valószínű, hogy a tejtől lett kiütéses. Kicsi még hozzá.

2011. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a tej volt az 1. tejtermék amit kapott? előbb csak savanyítottat szabad.


én 10 hótól adtam sajtot, túrót, joghurtot

1 évtől próbálkoztunk a tejjel, de nem bírta (kiütéses lett az egész teste, hasmenése lett, 3 napig nyűgös, fáradékony volt), így a tejet csak 1,5 évesen próbáljuk meg legközelebb.

2011. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem savanyított tejterméket adtál, hanem igazi tejet, akkor igen, nagy valószínűséggel attól vannak kiütések. Nem véletlenül nem ajánlja a WHO sem 2 éves kor alatt a tehéntej bevezetését. A kecsketej valamivel jobb, de azt sem kellene 1-1,5 éves kor alatt.
2011. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reméljük, nem lesz tejallergiás. 1 éves kor után, először csak higítva szabad tejet.

Ahogy írták előttem, először savanyított termékeket.

2011. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!