Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól tennétek...

Mennyi idős kortól tennétek bele babátokat kenguruba? 8 hetesen lehet? Nem lesz baja a gerincének?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

ugye nem mondod komolyan?...

majd ha már stabilan tudja tartani magát

nem tesz jót az erőlködés a gerincének.

esetleg ilyen hordozókendőbe szokták.

2011. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Kenguruba semmikor. Tök rossz a babának, ha lógnak a lábai csípőtől. :o(

Hordozókendőbe már teheted, megfelelő kötési móddal persze!

2011. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem olyn kengurum van ami újszülött kortól használható és haználom is. Most 11 hetes és semmi baja, sőt! Nagyon ügyes és erős baba! A megfelelőbe beleteheted nyugodtan.
2011. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
miért kellett lepontozni?????!!!!!!
2011. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
mi 3 hetesen tettük először mert újszülött kortól volt használható. nem hordoztuk állandóan kenguruban, kb havonta 1x, igy bizti nem lett semmi baja.
2011. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk Mei-tai típusú hordozónk van. Erre mikor megvettük (két éve), az volt írva, hogy egészen kicsi kortól alkalmazható, de most utána néztem (jön a 2. baba), és már az volt írva, hogy 3-4 hónapos kor alatt nem ajánlott. CSak azért írom, mert az se biztos, hogy jó, ami újszülött kortól való. Biztos, ami biztos én csak akkor rakom bele, ha már valamennyire tartja magát.
2011. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

MEI TAI-ba 3 hós kortól, de inkább 4.


RUGALMAS HORDOZÓKENDŐbe újszülötten is (nem mindegy, hogyan kötöd meg). Első kislányunk 2-3 hetesen néha volt benne.


KENGURUba lényegében sosem egészséges tenni - szerintem (bár én pár alkalommal beletettem a második babánkat 7-8 hósan - de csak pár alkalommal, mert ) (persze, ha neked van fektethető kengurud, akkor esetlegúgy éreztem, sokkal jobban tartja őt a Mei-Tai-unk - nekünk van, de nem használtuk). Bár, ha már ül, onnantól talán - tehát 8-9 hónapos kortól.



Összegezve: szerintem az elején legjobb a babakocsi, mert vízszintesben van - és neki az a legjobb. Aztán kb. 4 hós kor után el lehet kezdeni nézegetni, hogy milyen kendő a legmegfelelőbb, milyen korban, milyen kötési móddal, és melyik a legpraktikusabb neked.

Lehet, hogy maradi vagyok, de én féltem a lányaim egészségét. És nem szeretném az első pár hónap alatt egy életre elintézni a gerincüket, ezért inkább óvatos vagyok.

(testvérem egyébként gyógytornász, úgyhogy különösen is fontosak nekem ezek a kérdések)

2011. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Keguruba raktuk már 5 hetesen, semmi baja, 2,5 éves.



Ez a kenguruellensség csak hordókendó lobbiérdek, amúgy a kendőbe soms sem raktam volna, még nézni is rossz, ahogy belenyomírtják szegény babákat.


Rége

2011. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha csak picit fogod használni, akkor belerakhatod, de ne minden nap és ne órákra.

Inkább kendő, később pedig meitai.

Kenguruban nagyon lóg a lába, nem tartja a csípőt. Hiába írják rá, hogy újszülöttkortól, annyira lóg benne a baba, hogy hosszútávon nem egészséges.

2011. okt. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Én is hordozókendőt használtam. Kenguruba nem tettem volna, mert nem egészséges. Nem tartja a gerincét, lóg benne a lába, így a csípőnek sem jó.

Először tartottam a kendőtől, de nagyon könnyen meg lehet kötni, imádta a a fiam is és én is.

Én nem kockáztatnék a helyedben a kenguruval.

2011. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!