Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám, ha hason...

2,5 hónapos babám, ha hason van miért csak az egyik oldalra forditja a fejét?

Figyelt kérdés
Régebben alvás közben többször is láttam, hogy hol erre, hol arra van a fejecskéje, de mostanában csak az egyik oldalon! valamint, ha napközben is hasra teszem ébrenléti állapotban, szintén csak arra az oldalra emelgeti a fejét, vagy max. középig forditja és nem tovább. próbáltanm egy kicsit noszogatni, de csak nagy sirás lett a vége? valami nagy baj van?
2011. szept. 26. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs nagy baj, csak annyi, hogy az egyik oldalon jobban megerősödtek az izmok. Ilyenkor kicsit oda kell figyelni, hogy a másik oldal is "hozzáerősödjön". Ha hasra teszed, akkor úgy, hogy a gyengébb oldalra tedd a figyelemfelkeltő dolgokat, játékokat, vagy a tévé legyen ott és ha felkelted az érdeklődését, akkor küzdeni fog, hogy odanézzen és néhány nap alatt megoldódik a probléma.

Nekem mindkét gyermekemnek volt ilyen időszaka és nem lett belőle semmi baj!

2011. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha sikerül is "rávennem", hogy átforditsa a másik nem kedvelt oldalra, akkor azonnal vissza forditja a kis buksiját. egyébként nagyon szépen tartja a fejét, és ha úgy van kedve akkor nagyon magasra felbiggyeszti már a kis buksit (persze ez még csak 1-2-szer fordult elő), ha vállon van, vagy ha röptetem, akkor is ügyesen tartja és fordulgat minden felé. remélem igazad van és nincs semmi baj, de igyekszem megfogadni a tanácsod, hogy még jobban noszogassam. köszönöm a válaszod!
2011. szept. 26. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:

próbáld rávenni, hogy a másik irányba is emelje. az ágyából arra lásson titeket, amerre nem szokott nézni, vagy az érdekes játékait arra az oldalra helyezd. ha a válladon van, arra az oldalra tedd, hogy a problémás irányba tudjon csak nézelődni.


általában van preferált oldal, ami nem baj. de lehet mögötte izomletapadás is. ezt Dévny tornász tudná rendbe hozni. a megnyugtatásodra érdemes lenne felkeresni egy tornászt.

2011. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanígy volt a kislány, a kiságyba hol így hol úgy tettük be, átrendezgettük a játékokat, zenélő forgót, mindent. Kinőtte :) Most 15 hónapos, teljesen rendben van.
2011. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem aggódj, de azért említsd meg tanácsadás alkalmával!!!

A mi kisfiúnk is ugyanezt csinálta és kiderült, hogy születéskor meghúzódott a fejbiccentő izma. Az első 1-2 hétben még forgatta a fejét, aztán már csak az egyik felére. 2 hónapos korától fél évig jártunk gyógytornára és tökéletesen rendbejött.

2011. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már emlitettem a védőnőnek és azt mondta, miután megnézte, hogy mit produkál hason, hogy nincs semmi baja, csak azon az oldalon jobban szeret lenni, ahogyan a felnőtteknek is van kényelmesebb pózuk alvásnál például.
2011. szept. 27. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: örülök, hogy minden rendben, gondolom te is megnyugodtál :-))
2011. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt még a múlt héten mondta, remélem tudja mit beszél... de inkább az itteni vélemények, amig megnyugtattak. köszönöm.
2011. szept. 27. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!