Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldeformálódhat kisfiam feje,...

Eldeformálódhat kisfiam feje, ha mindig oldalra fordítja?

Figyelt kérdés
Persze figyelünk, hogy mindig másik oldalra nézzen, de egyáltalán nem tudja megtartani középen a fejét, hiába fektetem a hátára. Már elkezdtem párnával körbetámasztani, amikor ébren van és ott vagyok mellette, mert félek, hogy olyan keskeny, hátrafelé csúcsosodó feje lesz. Van alapja az aggodalmamnak, vagy ez hülyeség és ne foglalkozzak vele?
2010. ápr. 15. 06:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány hónapos a pici?

Ha nem forgatja a fejét, és mindig csak az egyik oldalán fekszik akkor van alapja az aggodalmadnak

2010. ápr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy pici baba nem tud ugy feküdni, hogy ne forduljon oldalra a feje. Ez a normális, és ettöl nem lesz deroflát a feje - ugyanis ha most kicsit el is nyomódik, késöbb, amikor megtanul forogni, felülni, stb. magától kiegyenlitödik, mivel a csontok még nagyon rugalmasak az elsö pár évben.

A körbetámasztás inkább csak árt, mert nem adsz lehetöséget neki arra, hogy tudja a fejét forgatni.

Négy gyerekes anya

2010. ápr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
deroflát = deformált, elnézést!
2010. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
4 hetes. Általában jobbra fordítja a fejét magától (én mindig forgatom neki, hogy ne legyen egyoldalas). Két hónapos korától fogunk járni gyógytornára, mert azt mondták, hogy csökkent izomtónussal született. Ott biztos foglalkoznak majd a fejével-nyakával is, csak félek, hogy addigra csúcsfejű lesz.
2010. ápr. 15. 07:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni mekkora babáról beszélünk
2010. ápr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:) Épp itt kalimpál mellettem az ágyon, és addig-meddig ügyeskedett, míg a takarót, amivel kitámasztottam a fejét, hogy felfelé nézzen, eltúrta a feje mellől, oldalra fordult és most úgy bámulja a piros kockákat az ágyhuzaton, mint ha olvasna belőlük valamit. :))
2010. ápr. 15. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Még nagyon picike :)Nem hiszem hogy gond lenne a későbbiekbe

Én azt tenném a helyedben hogy hol jobbra,hol balra fordítanám a pici fejét amikor leteszem a kiságyba

2010. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kitámasztani a fejét, hiszen akkor esélye sincs hogy megfordítsa
2010. ápr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a babámat nem forgattam, és csak jobb mellből szopcsizott, aludni is csak az egyik oldalán aludt, én sajnos csak későn eszméltem, hogy van egy kis deformáció, 4 hónapos korára, ez két hete volt. Miután átrendeztük a játszóágyát és odafigyelek rá, már két hét alatt is rengeteget változott a buksija, szóval szerintem ne aggódj, ha izomletapadás miatt részesíti előnyben az egyik oldalát, majd a gyógytornán kezelik szerintem. Vagy hívd fel őket.
2010. ápr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!