Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba fürdetés! Segítenél nekem?

Baba fürdetés! Segítenél nekem?

Figyelt kérdés

Normál alakú babakádunk van (piskóta alakú), semmi extra nincs benne csak gyárilag matricák és hőfok kijelző.

Fürdetésnél tartja párom a lányunkat én pedig mosdatom. Mivel 2 hónapos és rájött, mennyire jó dolog lubickolni és pancsolni, így izeg-mozog. Ezzel semmi gond nincs, csak :


1. lassan nem fér el benne

2. félek, hogy annyira megpördül (hirtelen mozdulatot tesz), hogy bele fordul a vízbe

3. őszintén szólva már kényelmetlen benne tartani így.


Gondolkoztunk azon, hogy a nagy kádban fürdetjük, de:


1. milyen kortól lehet ott fürdetni? Jó, persze, amikortól ül.. de:

2. milyen tartót vegyek az ottani pancsihoz? Néztem ezeket a babatartókat, de abba bele rakhatom a lányunkat? Nem lesz neki kényelmetlen? Nem fog kicsúszni belőle?

3. hogyan lehetne ott megfürdetni?



Köszi a segítséget :]]


2011. szept. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még nem fürdetnék "nagy kádban" 2 hónapost.DE ez az én véleményem. Mindenesetre mekkora az a kiskád, hogy egy 2 hónapos MÁR nem fér el benne?? Próbáljatok először egy nagyobb kiskádat (hosszabbat, mélyebbet ) venni.

Végülis a nagy kádban Te meg a párod fürdötök, naponta ki kellene mosni a kicsi fürdetéséhez, azért a minimális locsi-pocsi vízért.

2011. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos koráig fürdött kicsi kádban a lányom. Nem volt kényelmes, de a férjem elég ügyesen tartotta. (Egyedül fürdeti.)

Aztán azóta a nagy kádban fürdik, mindenféle tartó nélkül. Csak kicsi vizet engedünk, és beletesszük. Nem ül még, fekszik. Arra azért figyelünk, hogy ne forduljon bele a vízbe. De imádja, nagyon élvezi!

7 hónapos kislány anyukája

2011. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hónapos örökmozgó, csak akkor megy nagy kádba, ha már biztosan tud ülni. Mióta izeg-mozog, sokkal kevesebb víz van, ha megfordul hasra, és felemeli a fejét, akkor nyakig ér. Bár ő már elég nagy, hogy kinyomja magát.

Tényleg vagy kicsi a kád, vagy nagyon nagy a babád. Ikeás sima kádunk van, most ér végig benne a fiam.

Hát ha nektek kényelmesebb, tedd a nagyba, de nekem abban jobban fájna a derekam. Nem tudom elképzelni, hogy az kényelmes legyen, hacsak nem már együtt fürdenétek.

A tartók jók, de ha tényleg izeg-mozog, nem sokáig fogja azt sem megtűrni.

2011. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos a fiam. Mostanában már szanaszét ütötte magát lubickolás közben. Tescoban vettünk nagyobbat. Ez is piskóta, és jó a régi állványba, csak jóval nagyobb, mint az előző. Amíg nem ül biztosan, addig nem rakjuk a mi kádunkba.
2011. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a 18 hónapos fiam úgy fürdik, hogy nagykádban a kiskád :)

Én se értem, hogy nem férhet el a 2 hónapos pici a babakádban! És hogy lehet ketten fürdetni? Balkézben a picit tartva, jobbkézzel mosdatni - ennyi, egyedül.Apa meg szórakoztathat közben:)

Mostmár a nagykádban kiskád módszerrel pedig szépen elüldögél mosakodik és játszik maga is, úgy hogy mellette vagyok persze!

Szerintem vegyél nagyobb kádat, és biztos fogással nem hinném, hogy 2 hónaposan kiugrana a kezedből vagy a kádból! Mindne jót! :)

2011. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!