Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babámnál szerintet...

7,5 hónapos babámnál szerintetek normális, hogy állandóan álmos? Max.3-4 órát bir fent lenni napközben- és ebben az evés is benne van.3 órás ébrenlétnél már megy a hiszti.

Figyelt kérdés

Amúgy mosolygós tündéri kislány, és amikor nem álmos, akkor energikus. Reggel 9kor kel, 11kor már le kell tenni aludni. Kb. 2 órát alszik-1ig. Majd 4-6ig alszik, és még vacsi előtt 8tól is alszik fél órát, különben visit fürdés közben a fáradtságtól.

Van akiknél hasonlóképpen volt? Mikor fog ez változni szerintetek?


2011. szept. 26. 21:40
1 2
 1/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Az én fiam ugyan nem alszik ennyit, de mióta elkezdett kúszni, majd most mászni sokkal hamarabb kifárad és többet alszik. Szerintem használd ki hogy ilyen jó alvó, pihenj te is. :)
2011. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi 8 hónaposak vagyunk,ő is 3-4 órát van fent!!!!!!!!

Ez tök normális idő:)

2011. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a lányom most 7 hónapos, kb 9 kor kel, aztán 11kor ki is dől, utána 13kor kel és 16 órakor megint kidől:)

Ez normális, ne aggódj

2011. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos a fiam, ő 2 órát bír ébren lenni!! Ebben is benn van az evés. Gondolhatod, milyen rohanás pl. a napi séta, hogy ebbe az is beleférjen evés előtt! Mire hazaérünk, már éhes-álmos egyszerre, azt sem tudom hova kapjak. Szóval a 3-4 órás ébrenlét 7 és fél hósan teljesen normális. Védőnőnk szerint vannak ilyen álomszuszék babák. :)
2011. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, egészséges, amit leírtál.

8 hós múlt a kisebbik lányom és 3x alszik egy nap.

Nagyjából így néz ki egy napunk (persze nem ilyen pontosan megy és nincs két egyforma nap, de a ritmus hasonló):

7 körül ébred

9:00-10:30-ig alszik

12:30-14:00-ig alszik

17:00-17:30-ig alszik

20:00-07:00-ig alszik (éjjel 2-3-szor ébred).


A nagyobbik lányom is hasonlóan "működött" ennyi idősen.


Szerintem 1-2-3 hónap és nap közben, illetve délután egyre többet bír majd fent lenni, így el is hagyja a vacsora előtti rövidebb alvást.

Majd 1-másfél éves kora között átáll a napi 1 alvásra, ami először pont ebédidőben lesz, majd egyre többet bír és simán bírja ebéd utánig ébren. Ez így lesz 3-4-5 éves koráig. De sok gyerek 6-7 évesen is (amíg ovis) szívesen alszik ebéd után egyet.

Persze ez nektek még elég távoli... :)

2011. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Enyém is, pedig 15hós!!!! reggel fél8kor kel, fél11-től alszik délig, és 3-5ig. este 8kor fürdés kaja, és fél9kor már alszik.


Neki nagy az alvásigénye. Nincs ezzel gond. :)

2011. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én meg csak irigykedek. Lányom 1 éves és mióta megszületett azóta nem igazán alszik napközben. Bár éjjel jól nyomja, de nappal...max néha fél órára bealszik...

Szerintem örülj, hogy ilyen jókat alszik a babád.

Engem jobban idegesített, hogy nem aludt nagyon napközben. De most már látom, neki meg ez az igénye.

2011. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Még annyi, ha vki még tud kommentálni, hogy az is normális-e, hogy kb. 1,5 órás fentlét után nagyon elkezd nyügösködni, pedig addig simán eljátszik akár egyedül is a szőnyegén. Olyankor szoktátok fogni (az első nyekkenésnél?), és beviszitek az ágyába aludni? Mert én várok még akkor fél órát, húzom az időt, és amikor már semmi nem jó neki, akkor viszem aludni. Igy jó? Köszönöm, és bocs, ha hosszú voltam..
2011. szept. 26. 23:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
22.13-as vagyok. Amikor látom, hogy már álmos, és nyűgös, akkor még általában van idő a tényleges alvásig. Nálunk ez úgy néz ki pl reggel, hogy ébred-eszik-büfi-peluscsere. Kicsi játék a szőnyegen. Aztánúgy másfél órával az ébredés után kezdődik a "műsor". Pislogás, orrdörzsölés, nyafogás. Ekkor már nem játszik el egyedül, de ha beteszem a kiságyba, még nem alszik el, hanem sír. Akkor kiveszem, kicsit körülnézünk a szobában :), játszunk még valamivel, és kb félóra múlva jönnek a nagy ásítások. Na ilyenkor már ahogy beteszem a kiságyba, befordul a fal felé, gyűrögeti a maciját, és 2 perc múlv alszik. Szóval eltelik legalább egy bő félóra aközött, amikor már fáradt, addig amíg igazán álmos is lesz. :)
2011. szept. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányomnál ez így alakul, ő most 7 hónapos:


Reggel fél 7 körül ébred.

9-fél 10-től alszik másfél órát.

Ebédel, utána megyünk csavarogni, vásárolni, aztán olyan fél 3-3 körül alszik el újra. Alszik újra másfél, néha 2 órát. 5 körül uzsi, és fent van estig. Ha kiszámolod, ő sincs ébren 3-4 óránál többet.

Mondjuk ő általában este legkésőbb 8-kor már alszik.

2011. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!