Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen oda vagyunk! Mi...

Már teljesen oda vagyunk! Mi is és a baba is fáradtak vagyunk! Hiszti lenne 7 hósan? Ne irjátok hogy már pedig nem lehet, mert ennyi idősen nem hisztizik! Normális válaszokat várok!

Figyelt kérdés
Eddig sem aludt vmi jól de már 5-6 napja 8*10*felsir,de nem ugy mint mikor fogzás miatt ébredt,ez nem fájdalmas sirás!Mindig a cumit keresi,eddig nem eresztette el ennyiszer!a "felsirás" olyankor van mikor vissza akarom altatni és mellem van!Nem engedi magát simizni sem!Ugy érzem mintha zavarnám!De bele rakom a kiságyba ugy meg nem alszik vissza!Elkedte csinálni azt nappal hogy ha nem jövök ide vagy egyszerre nem hozok neki kaját mikor elkezd kicsit pityeregni akkor elkezd visito hangon sirni!Hát aki hallja nem tudom mit gondol mit csinálok a gyerekkel!?:(miért csinálja ezt?
2010. szept. 16. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem szeparációs szorongás. Kisfiam akkor csinált ilyeneket.Éjjel, volt hogy 1 órán át kellett simiznem mire elaludt. Minden gyerkőcnél más. Lehet, rossz megoldás, de én ilyenkor magunk közé vettem, és ott aludt. Nem szokott oda, amint elmúlt az az időszaka, újra jól aludt. Kitartás, tudom nagyon nehéz.
2010. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de inkább olyan éjjel mintha zavarnám!
2010. szept. 16. 08:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert fáradt, maga sem tudja, hogy mit akar, és nyűglődik. Nálunk is volt néha ilyen. Türelem, babusgasd kitartóan, hátha segít, észreveszi, hogy ez jó neki. Kitartás. :-)
2010. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 9 hónapos,a héten ez ment.állandóan felébred,ha nem vagyok mellette,akkor üvölt,mint a sakál.1/4 6-kor kel,emiatt egész nap fáradt.szerintem a tiétek is fáradt és nem tudja,mi baja.emellett szerintem is szeparációs szorongás.kitartás,elmúlik.mi 5 és fél hónaposan már végigcsináltuk ezt.
2010. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
birom a szeparációs szorongás dolgot...ez mindenkinek magyarázat tud lenni...vajon mindenkié átesik ezen?honnan is tudnánk,mert van akinek feltünik a dolog van akinek nem.mármint az éjszakai nyugtalanság,kit zavar(az ezzel magyarázza) kit nem ,az meg hülyeségnek tartja..érdekes,talán csak türelem és türelem és türelem kellene,nem rányomni a SZEPARÁCIÓS SZORONGÁS bélyeget
2010. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
kedves utolsó,akkor adj tanácsot!mit lehet tenni ilyen babákkal?mit tegyek a fiammal,aki ha egy percre is szem elől veszít,már teli torokból bömböl?mit lehet csinálni olyan gyerekkel,aki 9 és fél hónapja egy éjjelt sem aludt végig,mindent megtettem,hogy végigaludja,mégsem?jó azoknak,akik szerencsések,és a babájuk alszik éjjel,nem sír állandóan.csak tudod,hiába vagyok türelmes,hiába imádom a kisfiamat,egy idő után én is besokallok.
2010. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó előtti, miért baj ha nevén nevezünk valamit? attól még lehetünk türelmesek. sőt, vélemyénem szerint minél inkább értjük, hogy nem ok néklküli hisztiről van szó, annál jobban meg tudjuk őrizni a türelmünket, hiszen átlátjuk, hogy habár nem fizikai baj ról van szó, de azért a babának mégis szüksége van ránk!

sztem is szeparációs baja lehet amúgy. az enyém is volt, hogy ellükött ilyenkor, mert tényleg fáradt, olyankor járkáltam vele kicsit, ringattam, dúdoltam neki a kedvenc dalai közül valamit, és akkor megnyugodott, mint kiskorában. pár éjjelt töltöttünk így amúgy.

még valami: 7 hósan nem mondom, hogy nem tud hisztizni, de ez a hiszit távolról sem ugynaz, mint ami majd később lesz, mert ez nem manipuláló hiszti, egyszerűen csak frusztrált valamitől, és csak így tudja kifejezni. a legnagyobb badarság ilyenkor sírni hagyni hiszen megnyugodni nem tud még magától (én a 21 hónapos kislányomat sem hagyom sírni hosszasan, néha szólok hozzá, hogy mi a teendője, amikor hisztizik, kedvesen, nyugodtan, ez bejön, ha csak simán hagynám sírni, akkor a hányásig sírna), szóval ki kell deríteni mi a baj, ha meg nincs ba, de mégis van, akkor a recept a türelem, babusgatás, figyelememterelés...iylen kicsinél legalábbis.

érdekes link, olvassátok el: [link]

2010. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

10:21-es vagyok.utánnam iro sajnálom hogy ennyire nehéz a babáddal.nem kötekedni akartam csak hirtelen felindulásból leirtam amit gondoltam elsöre.szoval azert lehet hogy én nem tudom milyen szenvedni a gyrekkel mert az enyém nagyon jo,nem kivánhatnék jobbat.talán ezért én azt gondolom hogy (nem tudom a gyerekorvosok elismerik-e hogy van de olvasni is róla )szerintem nem létezik ilyen hgoy szeparációs szorongás.én ugy gondolom hogy az hogy a gyermek nyugtalan esetleg kétségbeesett vagy hisztis ha egyedül találja magát ,vagy állandó társaságot igényel az csupán nevelés és szoktatás eredménye.a véleményemért meg légyszi ne itéljetek el.

sziasztok

2010. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem ítéllek el,csak én is ki vagyok borulva,mert 1 hete szörnyű a kisfiam.ma éjjel 2 és 5 között nem volt hajlandó aludni,rám van tapadva,jön utánam,ha pisilni megyek.és nem erre szoktattam.
2010. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hm, érdekes, aki úgy gondolja, hogy az a jó, ha egy 1 év körüli gyerek nem sír, ha az anyja elmegy mellőle, és akérki idegennel elvan....nos, pont az ellenkezője az igaz. részletek itt: [link]

tök jó, hogy azt gondolod, hogy nem létezik szeparációs szorongás. akkor nyugodt szívvel leszegénybolondozhatjuk az olyan nagy ászokat, mint Bowlby és társai, hm?......

elmesélek egy történetet, a sajátomat. az én kislányom 4 hónaposan beleesett a nemlétező szeparációs izébe. senki idegen hozzá nem szólhatott, kézbe vevésről meg szó sem lehetett, mert azonnali bömbölés és társai voltak az eredmény. ez szépen fokozódott úgy 1 éves koráig, közben az éjszakákat eszébe sem jutott átaludni, nappal nyűglődött a fogaival. én mindezt annak ellenére, hogy iszonyú kimerült voltam és eljutottam a teljesítőképességem határára mind fizikailag mind lelkileg, türelemmel viseltem. közben jártunk társaságba is, módjával, mert a kicsim nem szerette a "tömeget". ma, hogy 22 hónapos, már simán lepacsizik a játszótéren azzal a nagymamával, aki az unokáját szokta hozni, és néha beszélgetünk, stb, sőt a múltkor spontán odafutott hozzá, és adott neki egy puszit. már nem tör ki könnyekbe, ha elviszem a játszón a szemetet (direkt egy jó messzi szemetesbe), vagy ő maga is hajlandó elvinni, ha megkérem), az éjszakát átalussza, mivel kijöttek a fogai hála a jó istennek, és ha dolgom van, akkor elvan magában. mindezt úgy értem el, hogy amikor csak sírt, FELVETTEM, BABUSGATTAM, MEGNYUGTATTAM, és akárhányszor igényelte a társaságomat, jelenlétemet, soha nem tagadtam meg tőle, 15 hós koráig együtt aludtunk, ha ébredt, akkor megszoptattam, mivel ezt igényelte. szép fokozatosan, amikor már úgy láttam, úgy éreztem, alkalmas a helyzet, mindig lazítottam egy kicsit ezeken a szoros kötelékeken. a kötelék most is a lehető legszorosabb, nagyon anyás a mai napig, de ez már csak jórészt lelkiekben mutatkozik, persze most is van sok simi, puszi, ölelés, de már nincs cipelés, együttalvás, éjszakai szoptatás.....mindenféle draasztikus megoldás nélkül jutottunk ide.

2010. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!