Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái (meg...

Tápszeres babák anyukái (meg akik használnak vízforralót a babának), vízforralót mivel, hogyan és milyen gyakran vízkőtlenítitek?

Figyelt kérdés
Mindig para van, hogy benne maradt egy kis ecet.
2011. szept. 27. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

3-4 naponta ecettel vízkőtelenítem, mert iszonyat kemény itt a víz. Utána felforralom benne a tiszta vizet, de azt kiöntöm.

Nem fog benne maradni ecet. Meg inkább ecet maradjon, ha véletlen is marad, mint vegyszer.

Egyébként az én gyerekem 1 évesen benyomott egy üveg ecetes vizet. Épp állt az ecetben, de el kellett rohannom, apukának nem tűnt fel, kiöntötte a gyerek üvegébe, ő meg megitta szegénykém. A mai napig nem fogom fel, hogy bírta meginni, szörnyen rossz volt. :(

2011. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ecettel forraltam fel benne a vizet, és utána én is forraltam benne még egyszer sima vizet, és kiöntöttem, mint az első válaszoló.

Amúgy megpróbálhatod citromlével is, az is leviszi valamelyest a vízkövet, de szerintem jobb az ecet.

Szerintem se aggódj, nem marad benne ecet, de ha benne maradna, akkor sem lesz tőle semmi baja.

Nem emlékszem pontosan, de talán 1-2 hetente forraltam ki ecettel.

2011. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hetente 1x szoktam vízkőteleníteni, utána átforralok benne sima vizet. Még ecet szagú sem marad, nem hiszem, hogy bármi is benne maradna.

Jobban bízom az ecetben, mint az ilyen-olyan háztartási vízkőtelenítőkben.

2011. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de mennyi ecetet tesztek bele?
2011. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer, egy keveset csak úgy löttyintek bele (kb. fél decit meg pici vizet az is leviszi). Aztán többször kiöblitem csak tiszta vizzel. Azelőtt én is szoktam utána egyet forralni vizzel, de már rájöttem fölösleges. Semmilyen ecet iz, szag sem marad meg benne igy sem.
2011. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is így szoktam, ecet bele, meg víz, felforralom, kiöntöm, utána én még átöblítem, még egy adagot forralok, azt kiöntöm. Igaz, nálunk is volt egyszer ecetes víz baleset, ő nem itta meg, csak pár kortyot. :) Apával félreértettük egymást.

Csak tegnap vízkőtlenítettem, és rengeteget bukott, lehet, hányt is, volt 1 nagyobb adag is, és elég emésztett tej szaga volt. De ma úgy látom, nincs gond.

2011. szept. 27. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!