Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vélemyényed? (játszózás...

Mi a vélemyényed? (játszózás fertőző beteg gyerekkel)

Figyelt kérdés

Tegnap kint voltunk a játszón, és kölesgolyót evett a kislányom...oda jött egy kisfiú és kért a golyóból...oda jött az anyukája aki mondta hogy majd ő vesz belőle és ad a kisfiúnak mert beteg. Azt mondta a bölcsibe kapott el valamit a gyerek, és hogy folyik az orra, meg fulladásos rohammal kelt reggel annyira nem kapott levegőt. Ránéztem a kisfiúra, csak úgy csillogott a szeme, folyt az orra...nagyon rosz látvány volt szegény.És hogy az orvos mondta neki hogy jöjjön ki a picivel(bár kétlem hogy a játszóteret értette ez alatt!! a ki meg a játszótérre nálam nem ugyan azt jelenti).

Csak nekem felháborító hogy fertőző beteg gyereket lehoz valaki a játszótérre?Nekem nagy felelőtlenségnek tűnik, hisz szépen végig fertőzik az egész játszót...és sajnos rengeteg ilyen esettel találkoztam már.


Egy 2.5 hós és egy 20 hós baba anyukája


2011. szept. 27. 15:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos egyik közeli ismerősöm csinált olyat, hogy mind a 3 gyereke bárányhimlős lett. Elvitte őket sétálni a városba. A nagyobbik kislány meglátta a Mcdonalds-ot és könyörgött az anyjának hogy menjenek be egy happy meal-ért..... és mit tett az anyuka...bevitte őket és megkajáztak......na ezért kell állandóan kezet mosni nekünk szülőknek meg a kicsiknek is....
2011. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Igazából akárhol akármit elkaphatunk mi is és a gyerekek is.Nem kell túlaggódni a dolgokat. De vannak különböző íratlan szabályok amit illene betartani.
2011. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint egy ilyen kiírás sem tartaná távol a hasonló szülőket. :(
2011. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A kiírás tényleg jó ötlet, de vszeg azt az anyukát, aki simán leviszi a játszóra beteg, fertőző gyerekét, nemigen fogja meghatni. Vajon gondolkodik az ilyen anyuka?

Sajnálom persze, hiszen szegény pici gyereke lázas meg minden, de attól még lehetne kímélni a többi gyereket! Anyukák ne legyünk ilyen felelőtlenek, nem érdekel más gyereke anyukák: igenis szóljunk ilyenkor bátran, hogy a fertőző beteg kisgyerek megfertőzheti az összes többit! Ne féljünk! Pláne, hogy már 7-8 hónapos (vagy még kisebb) babákat is levisznek az anyukák a játszóra!

2011. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
hát igen,én is leviszem a 2.5 hós babámat mert nincs kire hagyni....ahol kistesó van szerintem ott mindenki viszi a picit, hisz kevés hely van szerintem ahol olyan segítség van hogy az anyuka egyedül tud lemenni a naggyal..
2011. szept. 27. 17:50
 16/26 anonim ***** válasza:
Kislányom is pár hete volt beteg, de nem mentünk a játszóra, még hintázni se. Csak sétáltunk nagyokat, ő ült vagy éppen feküdt a babakocsiban. Az utca sarkán kivettem h egy kicsit sétáljuk hazáig, ennyi. De játszótérre nem vinném a beteg gyerekemet.
2011. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy beteg gyereknek pihenni kellene,otthon a lakásban,attól függően hogy lázas-e,ha igen ki sem vinném,gyakran szellőztetnék.Ha már nem lázas akkor is egy kis sétára és nem játszótérre.Nem véletlen hogy beteg gyerek nem mehet oviba,tehát közösségbe.A játszótéren is közösség játszik,lefertőz mindenkit.
2011. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Már bocs de nekem a játszótéren etetés is felháborító. Nem csoda ha a többi gyerek is megkívánja.
2011. szept. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedved utolsó!!


Igen és aki megkívánja mind kapott is belőle, még a beteg kisfiú is....amúgy a legtöbb szülő valamilyen tízórait visz azért a gyereknek le....

2011. szept. 28. 15:00
 20/26 anonim ***** válasza:
Ezt most én sem értettem. Én ha kimegyek a kisfiamma sétálni, biztos hogy viszek egy kis vizet, és zsömlét vagy vmi mást, hiszen babákról, kisgyerekekről beszélünk. Pláne, ha vki messze lakik a játszótértől, vagy több órára megy ki sétálni!!!
2011. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!