Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor eszik naponta egy...

Hányszor eszik naponta egy két hetes kisbaba?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy csak tapasztalt anyukák írjanak, mert már így is eléggé össze vagyok zavarodva! Féltem a kisbabámat! Már sajnos csak tápszert kap a kisfiam, mert nincs elég tejem és amúgy sem szoptathatnék, mert el kellett kezdenem szedni egy fajta gyógyszert. Pár napja elég nyűgös, sokat fáj a hasa, és nagyon rendszertelenül eszik és mindig más mennyiséget. Mi a normális, ha hányszor és mennyit eszik egy nap a két hetes kisbabám? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. szept. 28. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Tápszeresen is igény szerint etettem .

átlag 3 óránként szv. 6-9 alkalommal mert volt hogy kért köztes időben is.

2011. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici babának a 8-16 alkalom a normális.

Az én gyerekeim 9-10 alkalommal ettek, nagyon változó mennyiségeket. E miatt ne aggódj.

A kisfiam 3 hetes korában lett sírós baba és ez eltartott egészen 4-5 hónapos koráig. Nem volt beteg, igazán nem is görcsölt, mintha a hasa fájna, de mégis sírt, ordított. Ma egy teljesen egészséges kisfiú. Ne aggódj a sírás miatt, csak legyél mellette. Ez a korszak is elmúlik...

2011. szept. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányom kezdetben még 8× evett egy nap. Abból 2× éjszaka.

6 hetesen leszokott a szopásról magától és ezután már csak 6-7 alkalom lett, abból 1× éjszaka.

Most 11 hetes és napi 6× eszik. Este fél9-9 között az utolsót és reggel 6kor az elsőt.


Igazából az elején igény szerint etettem, de sárga volt, így felkeltettem 3 óránként. Egy idő után beállt magától a dolog.

Amúgy amíg szopott, össze vissza evett mennyiségeket. Volt, hogy 30 perc alatt 10 ml-t szívott ki, volt, hogy 10 perc alatt 190 ml-t. Méregettem kemény 3 hétig gyerekorvos miatt, de utána nem érdekelt. Minden héten 200 g-ot hízott, így nem idegeskedtem!

Amíg hízik és jól érzi magát (láthatólag jó kedélyű, stb.), addig te se idegeld ki magad. A babád tudja, mire van szüksége.


Hasfájásra nekünk a Gripw Water (azt hiszem 1 hónapos kor után lehet adni neki) jött be, minden étkezés előtt kapja. Mivel fejem neki az anyatejet, így abba rakom bele. + kap tápszert kiegészítésként. De ott van még az ínfacol vagy az espumisan. Gyerekorvost kérdezd meg, hogy mit javasol. Tornáztathatod is, bár az én lányom utálja és masszírozni se engedi magát.

2011. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak és egy kicsit meg is nyugodtam, hogy ezek szerint normális, ha ebben korban rendszertelenül eszik.
2011. szept. 28. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!