Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes a kislányom kötött a...

6 hetes a kislányom kötött a csipője?

Figyelt kérdés
és a háziorvos ma megvizsgálta azt mondta szépen fejlődik 5 hét alatt hízott 1900g-ot,viszont annyit mondott a védőnőnek idézem":jó...kötött a csipője.Ennyi semmi mést se azt hogy tornázni kellene se hogy vigyem el valahová máshová orvoshoz semmit,vasárnap megyünk complex ultrahangra ott majd remélem mond róla valamit a szonográfus nő.Tulajdonképp mivel jár ez a kötött csipő dolog olyan rosszul hangzik baj ez egyáltalán?
2011. szept. 28. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nem voltatok 4 hetesen csípőszűrésen + uh-on? Nálunk kötelező, úgy tudom...Nekünk ott mondták, hogy kötött még a csípője. Terpeszpelust kell hordani, és csak fürdésnél vehetjük le. (farfekvéses császáros baba). Legközelebb 2 hónaposan kell visszamennünk, ha akkoris az lesz, akkor lehet szíjba teszik, meg gyógtorna. Addig itthon tornászunk vele esténként, állítólag többet ér, mint a terpeszpelus, reméelm nem kell szíj, hanem elhagyhatjuk a terpeszpelust is...

Úgy tudom amúgy, hogy azért kell, hogy ne legyen később csípőficamos a pici...

2011. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úristen akkor ez az idióta miért nem szólt?Nem mondták hoy 4 hetesen kell menni uhra meg semmi a complex ultrahangra is csak azért megyünk mert megnézi mindenét vese hasonlók és saját kútfőből találtuk ki a párommal hogy menjünk,most sem mondott semmit,vasárnap megyünk a magándokihoz uh-ra,a kórházban amikor hazajöttünk az állt a papíron hogy mindenrendben meg a dr-nő is azt mondta ott is ,ez a doki aki a háziorvosunk nem mondott még mindig semmit,szépen fejlődik ennyi. most nlzte meg elször a csipőjét:(:/Most nagyon elkeseredtem.
2011. szept. 28. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a csípőszűrés, ez orvostól függ.

Az én lányomnak is kötött volt a csípője. 2 hósan kellett mennünk vele először ortopédushoz, akkor még csak a tornát mondta, rá 1 hónap múlva a kontrollon már mondta, h a torna mellé kell terpeszpelenka is. Ajánlotta, h legyen minél többet a baba hordozókendőben, mert abban is jól terpesztve van a csípője . Sajnos neki nem volt elég még ez sem és 3 hónap kengyel viselés következett. De az teljesen helyre hozta. Első látásra nagyon szörnyű, de a lányomat egyáltalán nem zavarta. sőt ahogy rákerült pár nappal később már elkezdett hátrafelé kúszni, 6,5 hónaposan már ült. tehát még a mozgásfejlődésben sem igazán maradt le. egyedül a forgásokat csinálta később.

Ami talán rossz volt azok az éjszakák, bár ez csak tipp, h ettől ébredt nagyon sűrűn, de lehet ha nem lett volna rajta akkor is ébred.

Szóval a lényeg, h ha arra kerül a sor, h kengyel ne ilyedj meg, és nézd a babád érdekeit. Ugyanis ha nem kezelik megfelelően, akkor később akár sántíthat és nehezen fog majd tudni mozogni.mivel kislány így pláne fontos a kezelés mert szülésnél is lehet belőle gondja.

Minden pelusozásnál tornáztasd, de ne csak 10x, legalább 50x az is sokat segít.És nyugi minden rendben lesz.

2011. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En ausztriäban szültem es itt meg a korhäzban megcsinäljäk a csipö ultrahangot!Igy az en kislänyom mar ket naposan megkapta a terpesz pelust hetente järtunk kontrollra!Sajnos a harmadik heten kaptunk "kengyelt" pert a terpesz pelus nem volt eleg!Mikor megmutatta a doki hogy kell felcsatolni a kengyelt majdnem sirva fakadtam de öt nem zavarta es härom het utän elhagyhattuk tornäztatni tilos volt!Nekünk itt azt mondtäk manapsäg az kislänyoknäl nagyon gyakori!
2011. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kösd hordozokendőbe,magadra.Elkerülheted a szíj viselését.
2011. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a kórházban mondták, hogy kötött a csípője, és tornáztatnunk kellet: körözni a lábával, tőből kifelé körözni. Amikor jött a gyerekorvos, azt mondta, hogy ne tornáztassuk, felesleges, nem csoda, hogy egy újszülöttnek kötött a csípője... Így aztán el is maradt a tornáztatás, főleg, hogy ha felébredt a baba, rögtön sírt, enni akart, aztán bealudt, szóval nem nagyon volt rá alkalom, hacsak nem akartuk megsiratni.

8 hetesen mentünk csípő UH-ra, és teljesen jó a csípője!

2011. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: a terpeszpelust pedig akkor is lehet rá adni, ha nincs baja a csípőjének, nem probléma, ha úgy gondolod, hogy biztos, ami biztos.

Mi nem vettünk, de egy bölcsödés barátnőm használta a babájánál.

2011. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia nekünk is köttöt volt a csipönk 1hónapig hordtuk a kengyelt 24 órában.Nekem nagyon rossz volt a kislányom nagyokat aludt bene.Nekem azt mondta a dr.nő ,hogy a terpesz pelus sokal rosszab.Sokat tedd hasra atól is elmulhat és használj széles pelust mint a béby love pelus a dm. be lehet venni.Egyébként ha baj lene mondták volna a kórházban nekem is ott szoltak,hogy menni kell ortopédiára.Remélem segitettem.
2011. szept. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma a védőnő volt itt de mire kiértem elment bedobta a beutalót ortopédiára+ctli,hogy uh-után ha szükségesnek látja a szonográfus hölgy menjünk el a Beutal kód mellé annyi van irva instabil csipő.Most akkor kötött vagy instabil?Vgy netán u.a mindkettő?!Hétfőn váltok gyrekorvost,mert elegem van ebből.
2011. szept. 29. 13:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagytok elkésve, felénk 6 hetesen kell vinni a piciket az ortopédiára. Majd elmondanak mindent, ne aggódj!

De a doki tényleg nem 100-as!

2011. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!